Čvc 272010
 

a jiné

 

Tahle hromada rozmanitého kamenického odpadu, táhnoucí se ze svahu a končící v řece nás přivítala u chaty na Roudné. Nepátrala jsem proč a odkud se tam vzala, ale stala se pro nás dost důležitou. Zkoumaly jsme různé mramory a stavěly domy a komíny.

 

Zašli jsme se také podívat co je nového v lomu pod hradem Rychmburkem. Netěží se, všude jen hromady štěrku a dvě nové vodní plochy, zatím takové větší kalužinky. Ale přitéká! Snad zdánlivě opuštěný lom začíná zarůstat náletovými dřevinami. Objevuje se kromě břízy i borovice, z květin vede podle prostředí kapradí, jahodí, ale na suchých místech turan roční, tak jsem ho vyfotografovala. Přidávám zvonek kopřivolistý, nalézající se podél cesty tam … a šídlatku páskovanou a malého křižáka.

 

Turan roční a detail.

Turan roční / Erigeron annuus / roste v Evropě na místech kamenitých, na suchoparech, na pahorcích, kvete od máje do srpna. Nať užívá se proti prsním a žaludkovým neduhům; též při nepravidelné čmýře; také žene na moč a vyhání pot; též proti vodnatelnosti a dně se užívá.

Cestou jsme v lese objevily odloženou mysliveckou trofej, na rajčeti naleznete detail kopýtka … podivný nález …

Šídlatka páskovaná, snad jsem se trefila, přátelé a pa … zuzi

 Posted by at 20.23

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient