Čvc 182010
 

a pouť – první sobota a neděle července

  

Pohraniční město  (Sudety) s významným poutním místem je nazýváno český Mariazell. Rozlehlému baroknímu areálu vévodí chrám Navštívení Panny Marie, jehož nejcennějším vybavením je dřevěná gotická plastika Černé Madony z roku 1380. V chrámu je rovněž hejnický betlém z 18. století, který zachycuje výjevy ze života františkánů a zobrazuje okolí Hejnic. V přilehlém františkánském klášteře sídlí Mezinárodní centrum duchovní obnovy.
Měli jsme to štěstí, že jsme se v této lokalitě nacházeli 3. a 4. července. V přímé blízkosti areálu kláštera a kostela se totiž konala tradiční pouť. Hejnická pouť se slaví u příležitosti vysvěcení baziliky Navštívení panny Marie a v letošním roce se v Hejnicích uskutečnila opět jen tato  jediná pouť.

Chrám a jeho okolí působí docela impozantně, hlavně se zalesněnými kopci za zády, interiér barokní, bohatý. Stojí zato Hejnice navštívit a strefíte-li se do prvního víkendu v červenci, pouť bude pro vás obohacením pobytu, i když pravda, spiritualita v ty dny trochu úpí … :). 

A my se stali na několik hodin součástí toho mumraje.

Přicházíme zespoda od Bílé Vody, cesta jdoucí podél řeky, obtáčí kostel na pahorku, v závěru stoupá zboku po schodech ke chrámu.

Tenhle detail mne zaujal. Na podstavci sochy vpravo u chrámu jsou z obou stran vytesány zvláštní atributy" – věci. Sami si zkuste určit co je co a proč? Fotografii odvrácené strany s dalšími věcmi" zveřejním za týden.

 

světské a sakrální … to přeukrutmé vedro z fotek jen sálá …

další záběry na rajčeti

Historie chrámu
Jak vypadá chrám dnes 

pokračování ještě dnes pa z.

 Posted by at 21.32

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient