Čvn 012010
 

Nadcházející víkend jsem měla strávit s jedním pánem ve Vídni, ale proč se jezdit klepat zimou tak daleko, jsme si řekli, a výjezd jsme zrušili. Doufám, že se někdy vyčasí. Vyčetla jsem, že ve Vídni se nachází jedna specialita – muzeum pohřebnictví. Ne že by v tomto pochmurném počasí exkurze do tohoto neveselého stánku nedokreslila neutěšenou náladu letošního jara, ale já už takových a podobných nálad mám nastřádáno několik množin – od té doby co rekonstruuji. Začínali jsme radostně, ale už se to táhne od velikonoc a konce se nemůžeme dobrat. V podstatě by stačilo už jen pár dnů, ale ti chlapci se těžko dohánějí a v domečku vládne diskontinuita. No, snad zítra přijde podlahář udělat stěrky, ovšem, nedostanou se tam zase elektrikáři … ano, chlapci, ta návaznost nám pokulhává. Bože dobrý, už ať to skončí. Ty trudné prodloužené víkendy v těsném sepětí jedné místnosti se synem nevěstí nic dobrého. Zdvořilá nevšímavost" začíná ustupovat a není kam zmizet. Zmizet! Začínám hrubnout a ztrácet glanc. Abych si vylepšila náladu, napadlo mě dnes zajít na pedikuru a manikuru najednou. A tak se nyní kochám svými lesknoucími se růžovými nehtíky!
Nastala doba plné vytíženosti. V zaměstnání jedeme na doraz, bo jedna knihovnice chybí, doma rozbombardováno, a perspektiva volného víkendu v nedohlednu. Od teď se pořád něco bude dít. Šturmu se neubráním. Ale teď si jdu lehnout. Po velmi dlouhé době po nocích čtu jak divá! Detektivní trilogie Milénium Švéda Stiega Larssona je vynikající čtení. Ne, není to typická detektivka, ale napínavý psychologický román s prvky detektivky. Výborný překlad. Doporučuji. První díl mám za sebou a jdu na druhý! Viděla jsem i kus filmu, závěr, poslední půlhodinu. Rozhodně si filmovou adaptaci nenechám ujít.

 Posted by at 20.47

  4 Responses to “Místo Vídně Ostrava”

  1. Zdeni,blbě se rekonstruuje bez mužského elementu. Doufám, že jim to nezapomeneš spočítat při konečném zúčtování.
    Což použít nějakého Lomikara?
    MSF

  2. Jarmilo, Vilém by bodnul! Ale není, a tak peníze neřeším. Co si řeknou, dostanou. Doporučím jim knihu podle jejich gusta, pokud budou chtít, ale jinak jsem vsadíla zcela na jejich solidnost. Tohle není moje parketa. Snad na to budu mít.

  3. Daleko lepší je podzimní veletrh pohřebnictví Venia v Brně na výstavišti.Návštěvník se může domluvit na slevách, předplatném,seznámit se s historií. Známý,který pracuje na veletrhu vypráví v souvislosti s veletrhem zajímavé historky. tak zajímavé, že já jsem tento veletrh nikdy nenavštívil.

  4. Nenavštívil?, to mne opravdu překvapuje, považuji vás za zvídavého všetečku a experimentátora s kladným vztahem k záhrobí! No, kdyby vám něco tam nesedlo a švihlo to s vámi, jistě by bylo o vás dobře a na úrovni postaráno, o to nic!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient