Kvě 292010
 

recyklace

Když jsem před pár dny zveřejnila na knihovnickém blogu Ostrávúúúú!!! , tak po tom ani pes neštěk, natož blogger! No však, tam nikdo ani moc nechodí, přestože tady to máte docela oblíbené. Ale já ten revival nepochválila. Prostě mi to přijde trapný a buranský. Ne, vtipné to není ani za mák. Nevidím v tom nic vtipného, pouze epigonství, nápodobu, bez vlastního rozumu. Něco jako když mistr Duchamp první vystavil pisoár jako umělecké dílo. A každý další s podobným "nápadem" byl bohužel ten druhý. Pokud to nemělo nějaký vtip, háček.
A napsala mi kamarádka, že : ji to rozesmálo, na rozdíl od originálu. Podle mě má něco do sebe, rozhodně víc nez takový Umbrtky aj. Beru ho jako parodii, když je kolem tolik pozérů, uvítám veselou lidovou tvořivost Doba je moc vážná a rychlá..On si našel čas si hrát..
Nerozumím anglicky a nevím o čem v originále zpívají, ale vůbec mi to nevadí, u toho klipu je i výrazná vizuální stránka a ta mne jako tak trochu americko-megalomansky oslovila. Prostě to má šmrnc, má to koule, není to uprděný a ta zpěvačka u klavíru je navíc sexy. To spojení dvou protikladných částí – uličního rapu a hollywoodské nadsázky se povedlo. Česká verse je kopie, nenadchla mne.
Naopak z Umbrtky a jejich Šedesátin jsem totálně nadšena a nezaškodí si je zopakovat: zde. Možná ale ten odkaz nebude za pár dní funkční, škodiči jim vystavený klip mažou.

snímek z rána:

priprava na volby

Před odchodem na volby jsem si udělala hezkou chvilku. Volila jsem levici a svým oděvem – červenými tepláky a červeným tričkem – jsem to každému dala vizuálně najevo.  Ač by to do mě určitě málokdo řek! Včera jsem udělala významnou korekci ve svém postoji. zuzi

 Posted by at 11.42

  4 Responses to “Na Umbrtku mi nesahej!”

  1. v záběru mi chybí nějaká šelma. nějaký nenápadně našlapující rys, nebo zvědavý a vlezlý medvěd.

  2. Ahoj Brtníku, jak to? mně se neotiskl včera komentář?!!, posílám ti tedy dárkem galaktický brtníky, užij si je! Pa!

  3. Ahoj Zuziozývám se po trošku delší odmlce, ale zato rád 🙂
    Tak na levici bych tě netipoval (i když mne po mých bolavých zkušenostech s tvrdým kapitalismem, by asi zase nikdo netipoval na voliče pravice), ale je to pro mne potvrzení, že i mezi levicově smýšlejícími lidmi jsou lidé slušní, vzdělaní, příjemní a milí.

  4. Ahoj Martine,ó děkuji, nečekala jsem, že mě za to vůbec kdo pochválí kromě maminky 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient