Kvě 262010
 

Máme čekací období. Vysychá štuk a moc se mu nechce. Hned jak vyschne, přijde pan Malíř a vymaluje obě místnosti. Na barvách jsme domluveni . Dnes se na mě trochu zlobil Mistr, že jsem nebyla doma, když se odvzdušňovalo topení a dvě místnosti byly tím pádem zamknuté. Ale napravila jsem to. Pan Topenář během půlhodiny přijel a potřebné zařídil. I zatopila jsem. Topím a najednou mne trklo, že oba nové radiátory jsou ještě v obalu! Vysvobodila jsem je během chvilky a navíc jsem ještě znovu celý systém sama odvzdušnila. Musím říci, že zde konečně mám příjemné teplo. Nové radiátory vyhřívají lépe, zdá se mi. Hoši měli pravdu, když mi je instalovali, zmínili tento fakt.

Kolem poledne jsem také přijala v práci a později i doma pana Podlaháře a rozhodla se pro lino DUPLEX, ještě však zvažuji zda tmavší 1713 nebo světlejší 1714. Pán radí světlejší, a já asi podlehnu. Místnost to prý rozsvítí, je tmavá.
Už více jak měsíc rekonstruujeme a zjišťuji, co to se mnou dělá! Přestala jsem pít kávu a piju s oblibou čaje. Pracuji hodně fyzicky. Od soboty mi třetí člověk řekl, jak jsem zhubla! To potěší. Vidím to i já. Jen nevím, jestli to není účinkem těch čajů, zda jsem si nekoupila nějaký močopudný a neodvodňuji se. Ale i to je dobrý. (Pro zájemce – Piju čaj jménem AKBAR). Mám dobré období, které přeje mezilidským vztahům. Hurá, trvalo dlouho, než jsem se na něco podobného vzmohla. Předpokládám v tomto směru další stabilizaci. Týká se to i vztahů v rodině, a to je vůbec to nejlepší. Kdo by to řek… že ta změna nastane zrovna při tom bídným cikánským živobytí. … Ostatně vařit venku se mi zalíbilo, asi si pořídím nějakou svoji dvouplotýnku s malou troubou a dojedu to tak až do podzimu. Vyhovuje mi to z mnoha důvodů, dovedete si představit.

Tímto víkendem zahajuji letní kulturní a sportovní sezónu. Dnes jsem byla pozvána na sobotu na muzejní noc, ale kam, to bylo i pro mne neuvěřitelným překvapením. Ale trochu vás napnu a pochlubím se až potom. zuzi

 Posted by at 21.36

  8 Responses to “Zvládla jsem to!”

  1. Paráda. Taky jsem pro světlejší. Testuje se to tak, že si vzorek hodíš na zem a shora vestoje se na to díváš a rozhoduješ se, říkají. Letím pa a dobrou.

  2. Já, protože vím všechno nejlíp:-), bych volila odstín 1713, po většinu roku je stejně spíš tma než světlo, a tak bude na zemi aspoň krásná odstín podlahy, a že to je krásný odstín:-)

  3. Děvčata,nevím, ale snad se to časem vytříbí a někde se na ty barvy podívám na větším vzorku, v roli. Líbí se mi víc ta tmavá, ale rozum velí světlou.

  4. Jestli doma nechodíš v botech zvenku , nemáš tam volně pobíhající zvěř, tak se toho neboj. Já mám také světlou, jen marmoleum, ted nemam po ruce číslo barvy, ale nějaké ty nejsvětlejší, teplý okr, se světlejším mramorováním asi H01,H39 http://www.marmoleum.cz…-home.php
    A jsem spokojená. Jen s tím splývají upadlé šlupky z cibule:-)

  5. Já chci teď dělat novou dřevěnou plovoucí podlahu, lamino nemůžu kvůli pesám, a mám zálusk na takovou tu barvu 1713 což je dub nebo buk?, taky mám tu místnost dost tmavou, ale radši přidám ještě jedno okno.

  6. S tím voknem to není vůbec špatnej nápad, ale výhledově!

  7. Jen poznámkaNa první pohled se to nezdá, ale každá větší tmavá plocha místnost neuvěřitelně ztmavuje – pohlcuje světlo. Stačí udělat pokus: v bíle vymalované předsíni stačí k dobré světelné pohodě 100W žárovka, vymaluj stěny světle (!) hnědě a uvidíš – abys dosáhla stejné světelné pohody jako předtím, musíš použít žárovku nejméně 500 W. A při dnešních cenách energie…

  8. Díky Kutile za pohled na věc. Nad vším dobu dumám, ale stejně jsem už jednu chybu udělala s kachličkami, zdají se mi tmavé – ta barva chilli v masivu, přikláním se už tedy spíš ke světlému, ať se interiér rozsvítí barvami.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient