Kvě 192010
 

Tak na mě dnes došlo. Přátelskou a klidnou atmosféru provinční knihovny, kde se každý s každým zná a drobné úsluhy a pozornosti jsou na denním pořádku a na nějakou tu minutku se nekouká když je potřeba vyhovět … narušil vetřelec! Spěchala jsem z oběda na pracoviště a vzpomněla  si, že jsem viděla v drogérii  v akci "moje" barvy na vlasy. Přestože čas byl tak akorát, vlítla jsem tam, vmžiku s prodavačkou se zabrala do výběru vhodné kombinace dvou barev a v tom zaujetí jsem se zapomněla. Do knihovny jsem doklusala o 6 minut později a již tam stáli v tom drobném dešti čekající. Povědomé postavy, děti ze školy, gymplu a dva neznámí starší hoši neurčitého věku. Jeden z nich mě zřejmě před chvílí pozoroval v drogérii, protože hned začal velmi hulvátsky pokřikovat, že jdu pozdě a něco o paničce co si kupuje barvu na tu svoji kakadu a on zatím tady mokne v dešti a že na takovéhle osoby tady ve státě musíme platit ze svých daní a že si bude stěžovat a tak dál a kdesi cosi. Omluvila jsem se všem a i jemu extra, ale jeho monolog pokračoval ve stejném bulvárních duchu internetových diskuzí. Musel být evidentně velmi rozrušen nebo měl vypito. Nevím. Šel na veřejný internet. Chvíli jsem se decentně držela, ale když jeho tirády" neustávaly, poslala jsem ho emotivně do prdele. To ovšem jen přililo oleje do ohně a já se rozrušila též. Zašla jsem za regál a volala místní policii, aby si toho narušitele odvedla. Protože ani jeden z policajtů nebyl přítomen a host mne napadl pouze verbálně, zůstalo to tak jak bylo. Chlap se nakonec zklidnil, já též a rozešli jsme v relativní remíze. … Navečer jsem o téhle příhodě povídala kamarádovi a podle zkušeností jsem věděla, že mne nepolituje. Nepolitoval, ale řekl mi větu, která mne v tu chvíli odzbrojila: Já se mu nedivím. V tom dešti je každá minuta věčností a adrenalin stoupá. Nemělas švitořit s prodavačkou ale rychle kvačit do knihovny.
No a já musím uznat, že v něčem měl pravdu. Ale na druhou stranu … je velmi lehké pro slabocha takovým hrubým slovníkem napadnout ženu, která se s ním nemůže poprat nebo mu jednu střelit. Což jediné by podle mě mělo v tu chvíli smysl.

Je zima, prší a v baráčku doděláváme štuky. Montéři mi namontují topení a přes víkend budu vysušovat. Do pátku Mistr vykachlíčkuje jednu stěnu kuchyně a příští týden nás čeká malování a pokládání podlahové krytiny. V Honzově pokoji koberec původní a v obytné kuchyni linoleum: vůbec se v tom nevyznám, máte někdo prosím nějaký tip nebo dobrou radu?

Taková světla se mi zamlouvají do kuchyně a do obytné části nad malý kulatý stolek v tom duchu ještě jedno větší světlo podobné samostatné.

http://www.posvitime.cz/36866-48-10-w-mas36866-48-10?cat=58
http://www.posvitime.cz/41593-31-10-w-mas41593-31-10?cat=58

A pod červenou sedačku k tomu kulatému stolku nějaký koberec. Tíhnu ke kostkovanému, ale možná by vypadal nějaký jiný lépe?? Tak klidně 3m x 1,80 …

 Posted by at 22.06

  12 Responses to “Setkání s hulvátem.”

 1. já bych byla taky pěkně vytočená (obzvlášť kdybych tě viděla v té drogerii), ale když bych slyšela omluvu, která by byla pronesená tím správným tónem, tak bych to brala za vyřízené!!!
  Některý lidi prostě rádi rýpají a když už se dostanou do ráže, tak je žádná omluva nezastaví! :o)

 2. To mě tedy udivuje – i ta věta tvého kamaráda: jestli on nebude stejné odrůdy jako narušitel… Šest minut minus je přece dobrý čas…

 3. Ahoj Zuzi,
  v posledním období ti nejvíc sluší jednobarevná ryšavá kštice. Není tedy třeba vymýšlet rafinované vícebarevné kombinace. Ber to také jako námět, jak ušetřit čtvrthodinku v drogérii, v čase vyhrazeném pro oběd, i po něm. Stačí čapnout tu krabičku s ryšavou barvou a jít. Ale je dobré, že máš i takovéto starosti, v situaci, kdy je barák rozštrachán a dychtiví klienti čekají před knihovnou. Fandím. bz

 4. Jarmilko, řekněme si to otevřeně: Byl to nekulturní vůl.

 5. Kutile, kamarád je těžký introvert a z toho to plyne. Vidí rád, když něco, co má nějaká pravidla, také podle nich funguje a lze se spolehnout. Ostatně ta věta o švitoření a kvačení zato stála.

 6. Ahoj Zdeňku! Vítám tvou návštěvu a doporučení. Vezmu ho za bernou minci, jdu do zrz. Zdravím tě a odcházím na lůžko. Dobrou noc všem. Dnes mi Mistr nechal na odpojených akumulačkách zabalený zákusek s nápisem na obalu: Zdeni, to máš ke kafi. Velmi nestandardní a milá pozornost! To opravdu v tom domácím neřádu potěší. Děkuji strýcu za podporu. Mám tedy dvojitou radost!

 7. Svítidla jsou pěkná, kakadu již jistě taky 😉
  … a s blbcem se, zuzi, příště nedohaduj. Nikdy nevíš, co je to za individuum, ono ti jednu bouchne-ty z toho budeš mít bůhvíco ještě a na nikom si nic nevezmeš.
  Jo, jdu pozdě- a buď rád, že vůbec jdu :-)) … se mi to kecá, že… já starý cholerik už se vidím, jak mlčím 😉

 8. Wlčice, měla jsem rozhovor na toto téma s pracovnicí na přepážce banky a radila to samé. Klid a úsměv, spolknout, když jí vysokoškolsky vzdělaný klient říká krávo … nebyla jsem na tu situaci vůbec pčipravena, protože jsem si myslela, že takoví lidé už neexistují. :). Ty jeho hloupý kecy mě nakonec rozparádily. Kdyby nadával na vyšší úrovni, jistě bych to ocenila. Alespoň myslím.

 9. Šest minut v dešti čekat jen kvůli tomu, že si šla obsluhující koupit barvu na vlasy je prostě – no jak to slušně říct – napadá mne jen k nas.ání. Taky byl byl jedovatý a nepříjemný.

 10. Hmm, pokud i muži se skautským diplomem stávají se hulváty, nó tak … potěš koště :(. Ale já poslední dobou zjišťuji, že po dobrým to funguje líp než nasrat se a vybouchnout. Zkouším ten experiment jinde… :). Ale protihráč nesmí být sebestředným blbcem neschopným sebereflexe.

 11. "protihráč nesmí být sebestředným blbcem neschopným sebereflexe"…. To je každý, který kritizuje nějaký lapsus ostatních? Když mě naštvou v obchodě, chodím do jiného, kde otevírají včas a jsou vlídní. Když je to např. pošta, knihovna a jiné instituce, které jsou v místě jediné, nemám na výběr. A zejména u úřadů a jiných institucí, placených z daní chápu, když je i střízlivý člověk popudlivější při špatném fungování. Sám např ale třeba knihovnu vůbec nevyužívám, tak nemám srovnání, jak fuguje u nás. Já si raději knížku koupím a internet mám doma.
  A žádný diplom nezaručuje, že se člověk občas nemůže vytočit, že ano? 🙂

 12. No, je to život a ten není vždy jen příjemný, člověk by se měl ale nasrat napříč spektrem a né si ulevit jen tam kde předpokládá že nenarazí … v knihovně před dětmi a knihovnicí. A v jednání zohledňuji jistou noblesu a nadhled.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient