Bře 252010
 

KozaTak ji mám konečně doma! Už dlouho jsem po ni pásla. Železná koza! Před měsícem mi utekla v Penny, ale nyní jsem neváhala, a když jsem tu krasavici objevila v katalogu Albert, hned jsem zavolala kamarádce, a už 2 hodiny ji mám doma! Ještě je složená v krabici, ale o víkendu vám ji představím v akci. Vypadá fórově, ale já jí věřím!

Jinak se dějí čím dál tím strašnější věci. Lidi, co nás mediálně a jinak vedou do lepších zítřků, se bezostyšně chovají jako trumberové (krysař z Hammeln je proti nim výkvětem elegance), a příkladů je čím dál tím více… Teplický chorál pěvců s oranžovou šálou … Topolánkův orální projev ze čtvrté cenové včetně jeho vizualizace /klobouk a šála … senátorka líbající Roma … Kocáboviny ("Nechci, aby se otázka mé demise stala dalším příspěvkem k destabilizaci politických poměrů v zemi," – najednou…) … Agáta pojídají chrousty na Václaváku… Zdá se mi, že být normálním – decentním, zdrženlivým, slušným, korektním, ale když je potřeba vřelým … je dávno pasé a normou se stalo slynout chováním burana a nařvaného narcise, co má všechno v háku …
Některé dny se to sejde a člověk by měl fakt po tom dni plným nařvanců večer prodělat mentální hygienickou očistu. Je více způsobů jak zapomenout" , ale četla jsem také, že v edici DDD (Dost dobré dokumenty) vyšlo nedávno na čtyřech DVD 18 autorských filmů dokumentaristy Jana Špáty. Tak to by určitě zabralo … zuzi a dobrou

 Posted by at 20.40

  7 Responses to “Chtělas ji? Máš ji!”

 1. Jo, Špáta by mohl být dobrým balzámem. Stačí sledovat jeho kameru a hned je člověku líp. 🙂 Dobrý tip.

 2. Ano, dneska být "slušnej" skoro znamená být "blbej". Ach jo. Očista je nutná.

 3. Dneska "být slušnej" znamená "být korektní", aspoň tedy v mediální sféře. Neříkat věci tak jak jsou nebo jak je vidím, ale jak je to přijatelné, abych se probůch náhodou někoho nedotknul nebo neprozradil svůj skutečný názor. Opravdová slušnost je ale něco jiného.

 4. Děkuju pěkně za komentáře, milí, ozvu se až se zkonsoliduji po bouřlivé noci … s Andersenem.

 5. Já jsem měla na mysli opravdovou slušnost – takovou, jak je definovaná v naší evropské křesťanské civilizaci a jak ji většina lidí v podvědomí tuší, ale je složité ji v životě dodržovat.

 6. omlouvám se za pozdní reakce a děkujiSouhlasím s tebou Míšo, je proklatě těžké dnes tu slušnost vybalancovat … a s tím přívlastkem opravdovou se ztotožňuji taky, i když se to velmi těžko definuje, ,nevím zda "desatero" "tohle všechno" co by do toho pojmu mohlo nebo mělo patřit podchytí, nikdy jsem nad tím dosahem neuvažovala. Myslím však, že k hulvátům prostě nejde bejt slušným. Narážím na tyhle "vztahy" často a dnes jsme ona tohle téma, i když velmi konkrétně, pohovořily s Miladou. Konstatovala jsem, že čím jsem starší, tím víc častý nevyhnutelný (!!!) styk s hulvátem neřeším. Někteří to mají v genech a něž se stresovat, ustoupím. Na některé snad by zabraly jen opakované tělesné tresty a kdoví jestli!!
  Slovem korektní myslím něco jiného než tu intimní slušnost. Korektní chování podle mne zasahuje více a šířeji ven a mohla bych k němu přiřadit synonymum diplomatický. Je to takové šlechtické chování … příkladem budiž třeba Schwarzenberg.
  Kutile, ráda bych si Špátu koupila, je toho vlastně víc, ještě nemám ani ty "Transporty", přiznávám …

 7. Dneska bejt slušnej, znamená být korektní, když se " to mně hodí", rozhodně to neznámená, chovat se slušně k lidem " kteří se chovají slušně ke mně".

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient