Bře 202010
 

a dřevěný kostelík v obci Veliny

Včera jsme po vernisáři výstavy Emila Holuba pokračovaly do Velin u Holic, kde měla v místním dřevěném kostelíku, obklopeném hřbitovem, svůj první letošní a zároveň svůj první akustický koncert folková kapela Severka z Hradce Králové. Povím vám upřímně jedno. V mládí jsem si tohohle žánru užila dostatek, a také jsem zpívala a hrála na kytaru tyhlekamarádské  písně, ale dnes už mě na to neužije. Mám raději kvalitní rock. Ale díky za každé kulturní rozptýlení a ostatně, trocha nostalgie neuškodí, no ni?!
Ke kostelu jsme přijeli již v noci a nemaje lepší blesk, fotím i za tmy z volné ruky, a podle toho pak ty moje fotky také vypadají. Vybrala jsem ty nejlepší a stejně za moc nestojí!  …. Hezké bylo, že místní návštěvníci koncertu využili této příležitosti a šli se před produkcí podívat na hrob, případně mrtvým rozsvítili. A tak jsem nafotila i jednu noční fotku … jistě … také z volné ruky. A vidíte, nakonec se mi ještě ani tak ruka neklepe! Udržela jsem to!
Koncert byl dlouhý a ještě půlku ho hudebník jménem Hučín prokecal. Bohužel trapně, a musela jsem si dlouho předlouho na jeho chlubivý a samolibý humor zvykat. Ostatně jeho spoluhráči o tom jistě také vědí své a mnohdy se bouřili. Nevím ovšem, zda to nebylo jen naoko, protože p. Hučín ve svém orálním projevu nepolevoval. Snad jsme ho i nějak nabíjeli či co …
Kapela hraje převzatý repertoár od svých úspěšnějších profesionálních kamarádů a musím říci, než blbá tvorba vlastní, lepší tahle kompilace toho nejlepšího! Ovšem nemělo to ty koule, vážení. Ale jako potlach to bylo zase docela dobrý! Líbil se mi zpěv kamarádky Čertové, a to nezpívala naplno, protože měla nějakou nemoc a celý koncert popíjela teplý čaj s rumem, co si nalévala z termosky. Závěrem atmosféra v kostele dostala díky tomu komikovi opravdu téměř potlachový charakter a diváci začali houkat a volat umí a já měla sto chutí na toho exhibicionistu zavolat: Hučín nekecat a hrát! Ale těsně předtím, než jsem se opravdu vodvázala mu to naštěstí sdělili členové kapely sami…. A tak pár fotek. Nejsou moc dobrý, kvalitou ani kompozicí, a proto vám sem dám odkaz na fotky z webu obce Veliny.
A jako zvláštní dárek  a bonus tohoto textu přikládám odkazy na spoustu trampských osad, festivalů, písničkářů, organizátorů potlachů, trampských časopisů a jednu hodně, ale opravdu hodně dobrou bluegrassovou kapelu!  Je to na webu zvaném Mohelnický dostavník. Tak si to pěkně užijte!  zuzi

veliny1

veliny2

veliny4

veliny5

veliny 6

 Posted by at 18.05

  10 Responses to “To nejlepší od Dylana, Martinové, Čechomoru, Šulákové, Kamelotu … v jednom”

 1. Náhodou, ty fotky zase tak špatné nejsou. První vypadá dokonce jako umělecká.

 2. Hmm, dík…ta vrba vypadala jako posněžená stříbrem, fotka to kouzlo pramálo vystihla … k téhle sérii jsem přesto dost kritická, nesnažila jsem se!

 3. 🙂Nemajíc lepší blesk, vyfotilas to z ruky velice solidne. :-))
  Kotlikare taky vetsinou nemusim, ale obcas se situace muze kratkodobe zmenit 🙂

 4. Jj, chápu, dokonce jsem jednou na Mohelnickym dostavníku byla. Ale kvalita jako Žalman, Navarová, ty se mi neoposlouchaly.. Takové křišťálovky, jak jsem se shodla s Košom mají svojí sílu a krásu pořád:
  s http://www.sharkan.net…-kristalek

 5. Zatraceně … co k tomu dodat …asi … je dobré mít "svého Roje", abych si nepohrávala jen tak volně s přechodníky!!!
  http://interval.cz…a-prechodniky/

 6. Ano, Bos, byla tam i Navarová, vzpomínám. Se Žalmanem si nejsem jista. Dobrá a vkusná směska, jen to mohli víc rozbalit … ale jsou to velmi dobří amatéři a bylo to akusticky, nestěžuju si. Vidno, že je to baví!

 7. Miluju prechodnikyA miluju vsechny, kdo je pouzivaji. Chybicky mi nevadi, delam je taky:
  http://roj.bloguje.cz…ipsante.php

 8. Roji, prosím, mohl bys mi přeložit toto:
  Oproti frikčním formám rozeznáváme však i kohabitační formy instrumentální ipsace … Jednotlivě bych to zvládla, ale pokoušíc se o smysluplné porozumnění celku – kapituluji!

 9. Zajímavý článek. A přechodníky mám taky ráda…

 10. Míšo, věřím, že s nimi nebojuješ tak jako já :)))))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient