Bře 032010
 

….

Po týdnu nemoci jsem ve svém počítači objevila po mnoha letech viry. Tedy, hlásilo mi to dva druhy Trojských koňů, které nešly v ten moment zlikvidovat ani vložit do trezoru. Používám už mnoho let na radu bloggerů zde (bohdá ještě u tehdejší muris :):) prohlížeč Mozillu a nikdy jsem neměla problém s viry a oběšla se bez instalace různých podpůrných programů pomáhajících AWGčku v boji s touhle pakáží. Také samozřejmě nic podezřelého neotvírám a nikam zbytečně nelezu. Jenže … na mém PC je pošta, a ta se musí vyřídit a jak se kdo citlivě chová ve virtuálním prostředí nemohu z postele ovlivnit.

Začíná mi počítač vesele blbnout a do rána se mi dokonce ztrácí i Mozilla. Mám pocit, jako by se u mne začínal nebezpečně roztahovat internet Explorer, který jsem v nouzi několikrát použila a jsem s ním velmi nespokojena. Asi to s ním už také moc neumím a cítím se v tom prostředí hlavně jako nějaký blbeček, který si nemůže dělat co chce a stále je mu něco vnucováno a v něčem bráněno. Hlavně mě rozčilují ty nastavený lišty a vyhledávání Yahoo. Neexistuje, abych si pohodlně uživatelsky nastavila co chci a hlavně nemohu se svojí nešikovností objevit tajemství možnosti nastavení vyhledávače Google, na který jsem tak zvyklá … Safra, něco jsem se za ty roky naučila a nyní si v Exploreru přijdu jako nebohý začátečník, který je neustále do něčeho tlačen, ovlivňován a není zde vítaným hostem. Vítaným hostem je ten, který do ničeho nekecá a přijme jeho pravidla, tj. nastavenou nabídku těch různých udělátek. Ne, že bych byla odsouzena Yahoo používat, ale přece jsem to zkusila a úplně nevinně! Zadala jsem billy.bloguje … jen tak. Mohla jsem přece rovnou napsat do adresního řádku  billy.bloguje.cz, ale já udělala toto a nestačila jsem se divit, co vše se mi kromě billy nabídlo! Tohle tedy google neumí … třeba pohled na dnešní podrobný časový přehled návštěv, včetně různých podrobností s tím souvisejících, jiné bloggerky zde blogující… Koukala jsem na to jak blázen! Jsou to hodně důvěrné informace… Píšu to jen v souvislosti s tím, že jsem četla zde o jednom zaheslovaném blogu…zuzi

 Posted by at 20.28

  13 Responses to “Internet Explorer”

 1. Nějak nechápu spojení MSIE a Yahoo, můj Internet Explorer spolupracuje výhradně s Googlem, a to až nechutně… O prohlížečích jsem psal na svém blogu, ale máš pravdu, s tím tlačením do něčeho je to hrozné, to taky nesnáším, to je lepší zkusit něco jiného… Mimochodem, nainstaloval jsem si o víkendu Safari, zkouším ho… (I když jinak cokoliv jablečného nemusím.)

 2. Mám IE ještě nedotčený nainstalovaný technikem, takže se chová jako imperátor. Myslím, že to není tak dlouho co koupil yahoo, a tak ho tam má přednastavený. Dole kolegyně má asi jinou versi než já a google si tam snadno mohu vybrat v nabídce, ale když tam přijdu podruhé, zase tam na mě yahoo kouká, tak usuzuji, když poleví pozornost, také se vnucuje… Mozilla tak agresivní není … vzpomínám si, četla jsem u tebe ten text. Vůbec bych o tom nepsala, žila jsem cca 5 let v klidném a pohodově bezproblémovém vztahu s Mozillou a nic jsem neřešila …

 3. častějším škůdcem než viry je dnes spyware – který však antiviry často neumí najít. (existuje čistič např. superantispyware.com)
  pod win xp je ie nejnebezpečnějším prohlížečem – jím používaná technologie activex totiž klidně zapisuje do systému na disku – je tedy přímo předurčen pro automatickou instalaci virů a spyware. tím že ms vychoval generace uživatelů tak, že jim po instalaci vnutí práva správce, je s ie po připojení na net osud jejich systému zpečetěn, protože správcem spuštěné programy/viry/spyware mají práva správce. a zatímco uživatel nemusí tušit co dělá, vir bývá naprogramován lépe.
  1. pro jednoduchost: vlez si do nastavení ie – záložka programy – dole spravovat doplňky (správa doplňků je i přímo v menu ie7). tam si vyber podle názvu a vydavatele co je podezřelé/se ti nelíbí/je spyware – a to zakaž, případně dej odstranit. toto bývá cesta kudy se často dostává nákaza z netu.
  2. ten doplněk nespoléhá jen na spuštění ie, často si doinstaluje nějaký program který se automaticky spouští se zapnutím windows. jde odhalit přes start – spustit – msconfig.exe, nebo lépe programem http://www.slunecnice.cz…starter/ – ten umožní díky popisu jak zabíjet procesy v paměti, tak vypínat jejich automatické spuštění po startu – viz www.
  podle vyhledávátka yahoo se dá čekat, že zdrojem nákazy mohla být instalace nějakého freeware programu, který měl přibalenou (při instalaci zatrženou) vyhledávací lištu yahoo.
  3) pro masochisty existuje i možnost vyjet si log z programu http://www.hijackthis.cz/ – log si buď zkopírovat, vytisknout a do večera v něm hledat yahoo a další jiný odpad, nebo ho přes schránku zkopírovat na ten web k automatické analýze.

 4. Proč????Co inteligentni krásnou ženu vede k tomu, aby použila Exploder???

 5. Lední brtníku,děkuji za obsáhlou odpověď, pozvu na konzultaci technika. Dnes po příchodu do práce jsem umístila do trezoru posledního Trojského koně, Mozilla je však zase fuč! Kdo to má každý den stahovat! Explorer dnes ještě slaví vítězství, ale já mu to nedaruju!

 6. Situaci, kterou Roji popisuješ, způsobuje způsobuje tzv. Syndrom náhlého zblbnutí, který následuje po bezprecedentním stavu tzv. Zpanikaření. Projevuje se zcela nezávisle na kráse, inteligenci a dosaženém vzdělání. A ušetřeny nejsou bohužel žádné ročníky! A jde to pravděpodobně také napříč politickým spektrem!

 7. Je vidět, že lední brtník tomu rozumí. Ale je to jako se vším: chceme-li býti svedeni na jedinou a tu jedině správnou cestu, zeptejme se odborníka. 🙂 A teď vážně: MSIE používám už asi 12 let, z toho asi šest či sedm let prakticky denně – nemusíte věřit, ale nikdy jsem neměl žádný problém. Ono to asi nebude v MSIE, ale v uživateli. Jako s nožem: někdo krájí dvacet let a ani škrábnutí, někdo si nůž půjčí na čtrnáct dní a má po prstech; nůž za to nemůže… 🙂 Tímto ovšem nevyvracím, že je MSIE nejnebezpečnější browser a ani ho nehájím, jen referuji o jedné, na vlastní oči získané zkušenosti…

 8. Kutile … zvyk je železná košile a každá liška chválí svůj ocas :)… já s Mozillou obcuji též několik let, ne ovšem tak dlouho jako ty s IE 🙂 a mám ji jako svou vlastní, cítím se tam doma a bezpečně, mám jí ráda! – předtím jsem také byla "holka exploderka :)", ale předtím je předtím :)))… Každý se někde cítí doma a třeba i hned na první vstup nebo kouknutí … je to tak se vším, asi na to téma večer "promluvím" :)))

 9. ja uz jsem kdysi promluvil 🙂Ale asi z uplne jineho uhlu, nez promluvis Ty.
  http://roj.bloguje.cz…pory-ie.php

 10. Roji, nepíšeš tam nic, s čím bych nesouhlasil. Je to tak. Jen můžu jízlivě poznamenat, že uběhly čtyři roky a MI (byť dnes již MI8) stále používá nejvíc lidí… A že webdesigneři kontrolují stránky všemi prohlížeči, není přece nic závrženíhodného (pokud nebereme v potaz jejich lenost, nechuť atd.). Návrháři příborů přece taky vidličky a nože zkoušejí na různých potravinách, neřeknou: biftek s tím úříznout nejde, lidi, co si dávají biftek, jsou hlupáci… Nebo ne?

 11. Ano, Roji, tvůj úhel pohledu je až za mými omezenými obzory, já řeším vstřícné uživatelské prostření …

 12. No jasne[10] webdesigneri delaji verse pro vsechny prohlizece, pac si za to nechaji zaplatit. Slava MS! 🙂
  I kdyz nedavno jsme nekde videl graf, ze IE 6 ma uz snad jen 3% uzivatelek, sedmicka uz neni takovy prusvih. Zobrazovat stranky to uz docela umi, jen je to furt deravy jak reseto 🙂

  BTW ja si na biftek beru trochu jinej nuz, nez normalni priborovej, a nejsu si jist, jak bych presne nazval stravnika, kterej by to pizlal tupym priborovym :-)))

  Zuzi, no jasne, kostýmizace Mozilly je prakticky neomezená. Zkus si pohrát z userchrome.css , to umi neuveritelny veci 🙂

 13. Hlásím, že už zase mám Mozillu Roji myslíš tu kolekci slušivých kabátků, co jsem si tuhle na Mozille prohlížela a nakonec ponechala ten neutrální… ale nechme IE IE, mám něco jiného … do jednoho textu zde mi zasáhl "bič boží" …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient