Bře 022010
 

malá svodka*** Kdo z vás na to má??? Vystřídejte Knížáka! Hlaste se do 31. března.

Ministr kultury Václav Riedlbauch vyhlásil výběrové řízení na ředitele Národní galerie v Praze. Podmínkou účasti v konkurzu je minimálně pětiletá praxe v řízení podobné instituce.
Uchazeči o funkci se mohou hlásit do 31. března. 
Máte vizi? Podrobné požadavky na uchazeče jsou na internetové stránce www.mkcr.cz.

aktu

 

Nekupte to … zboží je skladem
V této souvislosti v "Kosmasu" zlevnili ze 198,- na 49.- Kč Písně kapely Aktual – První kompletní vydání textů Knížákovy skupiny Aktual převážně z let 1968 – 72. Objednávejte  zde

 

*** Ptákem roku je kukačka!
Česká společnost ornitologická vyhlásila ptákem roku 2010 kukačku obecnou. Kukačka je známým poslem jara, ale její návrat nemusí být za pár let tak samozřejmý jako dnes. I kukaček u nás ubývá a nevíme přesně proč.
Kukačka má mezi ptáky výjimečné postavení. Její hlas kuku – volání samce kukačky – pozná každý. A kukačka je jediným hnízdním parazitem u nás, nestaví si vlastní hnízdo, ale snáší svá vejce do cizích hnízd. Kdo z nás kukačku viděl? Opravdu málokdo a setkání s kukaččím mládětem či vejcem je pak ještě mnohem vzácnější i pro většinu ornitologů. Kukačky žijí skrytě a jsou promiskuitní, trvalé páry zřejmě netvoří. Samice vyhledávají hnízda pěvců, nejčastěji rákosníků, červenky nebo rehka zahradního, a snášejí do nich po jednom vejci. Jedno nebo víc vajec hostitele přitom sežerou. Pokud hostitel cizí vajíčko pozná, může jej z hnízda vyhodit. Když to neudělá, vyhodí naopak malá kukačka těsně po vylíhnutí všechna zbývající vejce a mláďata hostitele. Unikátní video zachycující toto vytlačovací chování a spousta dalších zajímavostí o tomto ptákovi je zveřejněno na http://www.birdlife.cz/index.php?ID=1919l.

*** Mám za sebou první letošní explozi besed, přikládám fotografii nad Kočičkou a pejskem – čteme známý dopis pro děvčata z Nymburka!

knih

*** Klasicistní ústeckoorlické nádraží je zachráněno! Bourat se nebude!
Díky. Martin Kadrman, Olga Sommerová a profesoři Pavel Kovář s Jiřím Suchomelem to dokázali, zde více  http://stop-demolici.cz/. Zuzi je jedním článkem ze 16700 lidí, kteří podepsali petici, protože k tomuto nádraží mám kladný vztah.

Více a také malá anketa, kde můžete vyjádřit svou radost nad touto skutečností zde

usti_nad_orlici

 

 

 

 Posted by at 18.44

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient