Úno 282010
 

No přece já, Vojtěch Bernatský!

Protože zimní olympiáda vyšla letos na zimní měsíce, a to nejvíce pobývám doma a lenoším, věnovala jsem se sportovním přenosům soustavně. Sportování střídaly záběry ze studia. Zde, v olympijském velínu, seděl, a všechno koordinoval známý entertainer Vojtěch Bernatský, který svojí přirozenou komikou, neformálním klaunstvím a srdečným úsměvem ozvláštnil a vylepšil tuto vysoce sportovní a společensko-prestižní událost letošní sezóny.

bernatsky_1

Kromě hostů ve studiu, které úspěšně nutil předvádět pantomimické scénky z jejich oblíbeného sportu (byla jsem svědkem markýrování skoku z mamutího můstku bez lyží i můstku a též demonstrace předbíhání lyžařů běžců bez základních pomůcek … atp.) jsem zaznamenala i zvýšený počet plyšáků, kteří se vysílání účastnili. Nevím, kde se tam ti maskoti vzali a neznám jejich jména a smysl jejich přítomnosti, ale každodenním časosběrným pozorováním jsem jejich konečný počet určila na 4 kusy. Pouze jednou postávali  všichni čtyři chlupáči kolektivně u svého kamaráda Bernatského (opticky nezaznamenáno), jindy byl poblíž jeden či dva a ostatní dleli jinde. Sportovci pravděpodobně jejich těsnou blízkost odmítli, protože NIKDY je tam na stole u sebe neměli. V jednom dni však se Vojtěchu Bernatskému přece povedl majstrštyk a dvěma plyšákům vykázal místo na stolku vedle stolu sportovců. Tento moment jsem pohotově zachytila. Dnes končí běžecká část olympiády padesátkou a celý národ se bude dívat, zda naše želízko ohni – Lukáš Bauer – získá medaili. V Blesku stojí, že chce pro svou manželku jen tu nejlepší – zlatou. A tak očekávám zase u Vojtěcha zvýšenou koncentraci plyšáků. Odhaduji, že jich u sebe bude mít opět plný počet – všechny 4 kusy. A jak tipujete vy???

bernatsky_2
Zde plyšák pracovně pojmenovaný "Sněžný muž", výše "Tučňák" a "Méďa s rozštěpem"
bernatsky_3
… zde zaznamen stav, kdy se plyšáci nejblíže přiblížili ke sportovcům a úplně vlevo poslední plyšák "Panenka v zeleném"
bernatsky_4 
Vrcholný okamžik závodu, kdy si dva běžci na lyžích mění místo

 Posted by at 15.33

  18 Responses to “Kdo si nejvíce užil olympiádu?”

 1. Ti plyšáci mému oku vůbec nelahodí.
  To jsem nezaznamenala, ty Bernatského scénky (na studio jsem moc neměla čas se koukat, jen na přenosy), ale připadalo mi, že se snad nachlastává.

 2. pěkné… nicméně pohledem ze zákulisí TV lze doplnit, že televizní divadlo z olympiády je pro spoustu televizáků dost na budku. Studio je uzavřená místnost bez oken, svou roli sehrává i časový posun při přenosech.. Technika potřebuje dozor a divák hltá každou vteřinu. Práce tv redaktora je častokrát improvizace, kdy neví, o čem bude příštích 5 minut poutavě a smysluplně povídat. A ještě musí být vtipný a koncentrovaný 🙂
  Plyšáky by mohli vylepšit serií plyšových bacilů, až budou třeba zprávy.

 3. uzasny 🙂Vubec jsem plysaky nezaznamenal a to jsem u toho sedel nekolik noci nonstop 🙂

 4. Liško, já si myslím, že je jógín a svou čistou radostí nakazil celý štáb jako morovou ránou a postupuje to dál!

 5. TS, já myslím, že to má styl a rozhodně diváky nazarnoutil, horší by bylo, kdyby se takhle veselil naprázdno… neodsuzuji to, ale vážně to také moc brát nemohu :))

 6. Roji, to ještě nic není… včera jsem zapnula bednu a koukám, ten legendární spamer Patrick Chan se dokonce vetřel na olympiádu a byl pátý v krasobruslení. A to jsem den předtím od něho opět obdržela e-mail s lukrativní nabídkou…jak to stíhá nevím …

 7. Ale na duo Poulíček – Tittelbachnemá ani Bernacký :-))))

 8. Ti jsou ještě spolu? Myslela jsem, že se rozpadli…

 9. V našich srdcíchse nikdy nerozpadnou!

  (ted jsem sem chtel dat odkaz na legendární video s názvem ICING, kde Poulicek vyzkousi asi 5 nazvu onoho fenomenu, nez ho napadne ten spravny, mezitim se zahraje bully… ale nemuzu to najit)

 10. To víš, já to tak neprožívám, ale jestli byli opravdu tak dobří a sehraní, měli spolu zůstat až do smrti. Tohle už není o komerci, jak správně píšeš, ale o tom srdíčku :)))))))))))!

 11. Teď nevím, jestli jedeš taky v jemné ironiiAle já od začátku až do konce :-)))

 12. No, jistě, jsem ráda, když narazím na někoho, kdo to snese a sekunduje, přiznám se, s tou poslední větou jsem měla obavu zda ti to klišé a nadsázka dojde… přeci jenom na některých blogískách … ale musela jsem to napsat a myslela jsem přitom na Zdeňka Srstku!

 13. Já si k tomuna vedlejší televizi pouštím Poštu pro Tebe. Mám z bittorentu stažené všechny díly, včetně 67.řady !

 14. Roji, víš … bylo by hezký se tam spolu setkat … 😛

 15. Jéé, já chci taky do pošty!:-))

 16. To jsme dvě! Abychom se snad pozvaly vzájemně :)))))!

 17. Jó, to by šlo, neobvyklé setkání nového tisíciletí;-)

 18. 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient