Úno 282010
 

 
zahrada_jaro_zima_2010
 
Nepochybně je tady jaro a toto je poslední můj víkend, kdy se ještě jen tak lehce poflakuji po domě, práce se chápu umírněně, ale hlavu mám plnou starostí, že už to nastalo a co všechno bude potřeba, aby ta množina práce, co ji před sebou prozřetelně vidím, ubývala, a já ji nehrnula kupředu čím dál větší a neubývající hromadu. Och, těžko se budu rozjíždět, ještě jsem se totiž po zimě pořádně nenastartovala!!! Sousedé od včerejšího rána do včerejšího večera otravují vzduch motorovou pilou a vůbec hlomozí, šramotí a neděli též nesvětí, ale mně se ven ještě nechce. Konkrétně dnes povlává nepříjemný studený vítr. Ale jeho působení sráží slunce, jehož paprsky pronikají celou zahradou, jen kde mu brání kůlna, tam se nedostane. Nikdy!  Ovšem díky za ty dary – neboť již takřka prázdná země (ta kniha mi ale dala!) tedy sněhuprostá .. potřebuje co nejdříve vysušit a pak už nastoupí zuzi a bude prohrabovat, čechrat, ořezávat a tak podobně šlechtit přírodu na zahradě, aby nezvlčela a byla držena v jistých přijatelných mezích. Sbohem zimo, vlídná peřino po 19 hodině a nashledanou milé knihy … tak zase za rok!
Těším se na jaro! Nejlepší by bylo hupsnout do něho a do života trochu po hlavě, ať to stojí za to, nemyslíte??? hahaha.
 
 Posted by at 11.45

  10 Responses to “Dosněžíno!”

 1. jaro se pozná podle první mouchy. a už tu jedna mikromuška mrňavá vylíhlá začala otravovat.
  píšu si k nákupu: 1 insekticid
  já jim dám jaro!

 2. Tý jo …stejný postřeh u tebe i tady!!! Zaznamenala jsem ráno taky jednu PRVNÍ mikromušku na ubruse, když jsem snídala. Motala se tam jako opilá, sotva lezla, tak jsem jí dala šanci k životu!

 3. nj, slezl ten sníh mnohem rychleji, než předtím stačil napadat … do 2 týdnů nezbylo skoro nic 🙂

 4. No, my včera ještě lyžovali, bylo krásně. Zvolili jsme tuto verzi před verzí Procházka v podmáčené a blátivé krajině u sídel dozdobené rozmrzajícími výkaly. Na horách bylo o dost čistěji, včetně vzduchu.

 5. Jaro? Ale kdepak. Ještě bohdá zachumelí na ty trávníky, co teď vypadají jak poblité…

 6. Rowdy, nestraš! Tohle přirovnání slyším poprvé a jako kdyby to napsal Bukowski! Jsi formát!

 7. Gombo,vypadá to jak zázrak, den ze dne se ty obrovské kupy někam ztrácí …

 8. Bosorko,i v našem malém městě to vypadá jak po vejbuchu… všude samý papírky a samozřejmě i psí hovna …( každé jiné slovo mi přijde bohužel nepatřičné)

 9. Dosněžíno,rozjařilo se, tak se rozjaříme a vyběhneme chutě do přírody :-)). Jen nevím, zdali je už opravdu dosněžíno… Asi nám to ještě neprojde…

 10. Míšo, prý má ještě sněžit, ale to už nás nerozhází, jaro je tady! Ptáci šílej!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient