Úno 142010
 

Jsem intelektuálka a čtu Blesk pro ženy. No a co?frantiska_z_BleskuPíše tam – mně známá jen odtud – Františka Čížková, a její postřehy jsem si oblíbila hned jak jsem objevila její módní rubriku. Časem začala fušovat i do společenského sektoru a její chytré, svěží a vtipné komentáře mají mojí podporu. Cituji část toho nejnovějšího, valentýnského, kde se Františka vyjadřuje ke zprávě, že zpěvačka Katy Perry kupuje svému milému k Valentýnu Bentley. Text má název Utrácet nebo šetřit?

Nejde ani tak o Bentley, ale o velkorysost. Gesto, které má svůj půvab v jakékoli životní úrovni. Není důležité jestli miláčkovi koupíte fáro nebo knížku, parádu, voňavku. Jde o povznášející pocit, s nímž někoho obdarujte. Bez výčitek si koupíte láhev skvělého vína nebo parádní modýlek.
Krize nás jistě nutí šetřit. Ale obava z nouze by neměla srazit na kolena. Udělat z nás jiného člověka. Můžeme se omezit v řadě věcí, ale pár radostí bychom si měli ponechat. Srazit kvantitu ano, ale kvalitu je dobré si udržet. Občasné marnotratnosti bych se nevzdávala. Dělá život hezčím. Bez ní budeme mít vyhaslý pohled šetřivého ztroskotance s permanentně blbou náladou.
Za pár dní bude sv. Valentýn. Můžete jej slavit nebo ne. Každopádně je výzvou tu radost si udělat. Zapomenout na realitu, která nás štve. Alespoň chvíli být druhou Katy Perry s povznášející velkorysostí…

I já jsem byla před pár dny velkorysou, ale sama k sobě. Nemohu si nyní zásluhou jistých skutečností moc vyskakovat, ale pustila jsem to momentálně za hlavu a udělala jsem si radost. Zuzi si pořídila  černobílou kostkovanou skládanou sukni ke kolenům a k tomu červený svetřík a také nové obřadní roucho! Černé splývavé široké kalhoty a něco vyloženě elegantního k tomu, co není ani sakem ani svetrem, ale je to krásný!

Hmmm, čtu Blesk a co na tom … klidně Františku čtěte i vy a nemějte ten neodbytný intelektuální pocit, že některé věci nejsou košer! Dělejte to, co vám dělá radost a nestyďte se za to. Buďte bezhraniční! Zuzi

A nakonec … představte si, v pátečních Lidovkách moudrou Františku citoval i zástupce šéfredaktora Jaroslav Plesl v souvislosti s rozvodem Leoše Mareše:

Výjimečně pracovitý, milion měsíčně v průměru údajně vydělávající moderátor Leoš Mareš (33) neuhrál roli macha, vůdce obletovaného ženami. Manželka Monika ho vyhodila z luxusního bytu za padesát milionů. Ponižovaná choť se vzbouřila.

Ano, je to další známka skryté bulvarizace médií, ale jde o to, udržet ji na jisté hranici a nesklouznout do žumpy. Františka z bulvární žumpy vyčnívá a povyšuje ji částečně na hezký moderní splachovací záchod v prostředí parádních kachliček. Nepátrala jsem, kde všude má Františka slovo, ale myslím si, že v Blesku její cesta neskončí … že by Lidovky???

 

Zde text její, zde text Pleslův

 

 Posted by at 10.14

  6 Responses to “Mám ráda Františku!”

  1. Zuzi,kostkovaná skládaná sukně ke kolenou? Ááááááááách. Ve svém šatníku mám celkem 3 v různých barvách a velikostí a než sako, nejraději je kombinuju s velkým svetrem. Asi jsem byla v minulém životě Skotka.
    Ale když mě napadne, co by na to Františka – říkám si, ať si trhne nohou, protože její módní komentáře někdy nechápu.
    MSF a BONALI

  2. Ááááááááách. JO! měj se hezky, Janovo!

  3. Líbí se mi, že tě Blesk baví. O to asi jde, proto tady je, na tom není nic špatného. Člověk ho bere s rezervou. Ten Blesk. A jaká náhoda – Pleslovy texty je taky někdy potřeba brát s rezervou, byť vycházejí v LN… 🙂

  4. Kutile, děkuju, zrána pochvala šťastný den navodí … škoda, že i zdánlivě seriózní texty musím brát s rezervou, ale co se dá dělat … za chvíli už nebude na koho se spolehnout … venku ani doma :(((.

  5. Františku jsem viděla v nějakym pořadu v TV, tušim v tom, co uváděla Bočanová? Nejsem si jistá. Občas komenty OK, občas jsem jí nechápala. Kostkovanou sukni si přeju už leta, ale nikdy se mi nepodařilo na mě sehnat velikost, když už se mi nějaká líbila. Přišla jsem totiž vždycky moc pozdě, když ty "normální" velikosti už byly vyprodaný a zbyly jim tam takový ty 34, 36.

  6. Tak náš Pepa chybějící velikost do týden sežene. Vyfotím ti ji, ale bez obsahu, mám zimní špeky a přechodně se nefotím.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient