Úno 112010
 

….

No, nedivte se, co mám safra dělat? Ven mě to netáhne, protože nejsem eskymák a ani za ty dlouhý roky jsem si na to lezavo ještě nezvykla, a za další… kromě pěší turistiky mne žádný sport neláká, protože jsem nemotora. A hlavně se to týká zimních sportů. Proto říkám zimě NE!
Vždycky tu zimu nějak přebudu, ale letos jsem se rozhodla proti ní aktivně bojovat čtením knih a sledováním anglických detektivek v televizi. Na Primě běží Midsomer a na jedničce" Taggart. A ode dneška, jsem se dívala, nějaký neznámý Murdoch.
Co já toho už přečetla! Mám-li prodlouženou – od 6,30 do 18.00 h. většinou zrovna z práce mířím obrazně do postele. Mám za sebou tuto zimu již mnoho krásných dětských uměleckých knih z nakladatelství Meander a Baobab, ale dnes jsem jim řekla dost! Přišla mi z pardubické knihovny Velká cesta malého pána a to je opravdu  lahůdka, nechávám si ji na víkend, na pokochání – mimochodem, vyšla v roce 2008 a je pravděpodobně čtenářem nedotčena, tak vypadá nově … no nic, dobrý, o tom už jsme mluvili, je to povznášející , ale řekla jsem si že to je tuto zimu moje poslední "umělecká"… já totiž objevila nedávno též kouzlo dětských knih Eoina Colfera a Roalda Dahla. Nejsou tak umělecké, ale ztřeštěné, bláznivé, a přece věrohodné", humorné a na rozdíl od těch krásných uměleckých knížek v nich vystupují opravdové živé děti a dospělí a mají skutečný příběh. Neobvyklý, překvapivý, žádná limonáda, hmm, ano, je to pěkně neohrožené čtení a autor se s dospělými ani s dětmi moc nemaže, a někdy je i jen tak mimochodem likviduje !!! Je to pořádně hustý čtení, vážení. Svéráz jejich autorského humoru oceňuji i já, kulturní konzumentka která často nechválí, tedy když není co, že. Ale více zítra, a dostanete i ukázku. A mimochodem, jestli to nevíte,  R. Dahl je též autorem knihy Karlík a továrna na čokoládu, kterou mám také připravenou na víkendové postelové čtení. Film jsem neviděla. A Sejra a Patlo, toho Stopaře" mám fakt rozečteného. Ale prokládám ho tímto dětským čtivem, proto mi to moc zatím nejede. Tomu stopařskýmu humoru musím zkrátka přijít na chuť… zuzi – spěchám … dávají první díl "Murdocha".

 

 

 Posted by at 19.31

  6 Responses to “Příběh, příběh, příběh!”

  1. knizky a filmy v zime, zalezla doma u krbu, to je pohoda! 😉 moje posledni uchvaceni je serialem In Treatment (mnou nove objevenym) a TV stalici Scrubs, o cemz asi jednou pojednam na blogu v prekladu do cz protoze pochybuju ze to do Cech nekdy dojde..uzivej si klidu!

  2. Se těším na tu ukázku 🙂

    Jaký byl ten Murdoch? TV moc nesleduji, jen občas když se zadaří nahraji Midsomer (taky nějaká slabost na anglické detektivky) 🙂

  3. Zuzi, to si zaslouží velkou pochvalu, že ses do Stopaře pustila tak brzy :-))
    Kdyby to bylo nestravitelné, pusť si film (z r.2005). Znalci sice remcají, že to není ono, ale tak už to u filmových adaptací úspěšných knih chodí… Rozhodně stojí za to vidět maniodepresivního robota Marvina "naživo" – a nejen jeho.

  4. Spoon, díky!

  5. Nom, Murdoch totálně zklamal, je to velice nudné a školometské a nepravděpodobné, vystupuje tam i Edison, ach jo … kam se hrabe na náš excelentní seriál Dobrodružství kriminalistiky…

  6. Patlo, dík, ještě to nevzdám, jsem u útoku žluté formace, to jsem se ani ještě nezačetla 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient