Úno 072010
 

kulturní směskacapek_aa*** 3. 3. středa – Pardubice 17.00 hod, Dům U Jonáše – Vernisáž výstavy: Josef Čapek
Skvostná výstava byla z Prahy přemístěna domů", neboť kurátorka výstavy PhDr. Pavla Pečinková, CSc., zabývající se Čapkovou tvorbou soustavně od osmdesátých let, je ředitelkou Východočeské galerie v Pardubicích.

Ráda bych zmínila, že jsem jednoznačně nadšena grafikou webu této galerie, nevím proč, ale v záplavě jiných mi je jeho tvář sympatická svou strohostí, barevností, novinovým vzhledem a zdánlivě obyčejným typem písma použitým na nadpisy. Působí na mne velmi neotřele, ač to vlastně není na první pohled vůbec nic extra. Též jsem nedávno navštívila webové stránky Národní galerie a úctihodným střízlivým jejich vzhledem jsem též byla uspokojena. Naopak naše skutečské muzeum nevyužilo nabízené možnosti si za peníze evropských fondů mimo nových expozic pořídit i slušný web. To, co jsem spatřila, když jsem poprvé na jejich stránky zavítala, tak na to jsem si dosud nezvykla. Myslím, že tento vydekorovaný" styl už je dávno dávno pasé a nelze ho považovat ani za retro.

*******  Dnes jsem zaslechla v televizi okrajově, že existuje nová umělecká skupina pod názvem Natvrdlí. Jsem nadšena. Linie, táhnoucí se z 1. republiky přes postsametový umělecký boom, až po dnešní dobu, není přerušena: Tvrdošíjní TvrdohlavíNatvrdlí . Kdo bude dalším pokračovatelem ????

*******  Záměna floskulí
Nemám ráda nadužívání sprostých slov, protože se jejich pádný dopad častým opakováním devalvuje. Hlavně v hospodě existuje živná půda tohoto zlořádu. Je to stejné jako u slov emočně opačných – třeba přátelství , upřímnost. Přítel, to bylo dříve velmi vzácné zboží, ale dnes má přítele a přítelkyni kdejakej hejhula a vznešenost a váha významu toho slova se vytratila nebo posunula. Já osobně se tomu slovu vyhýbám už stejně jako slovu "určitě" …. A upřímnost .. to slovo posral" Gross. – Polehávaje, jsem se v posledních dnech dívala více na televizi a pochytila zase něco nového. Nabízím velmi slušnou alternativu za výraz sráti ve smyslu, že vás někdo štve – sere. Dobře zní – stimuluje mi nervy. A ještě jsem dnes zaslechla u avantgardního režiséra Zelenky, který natočil po Karamazových svoji první pohádku, slovo skvostný! Dlouho jsem "skvostný" neslyšela a hned jsem ho zařadila do svého slovníku a nahradila jím klišovitý výraz supr, který ač ráda nemám, přesto používám. Snad slovo skvostný už se z Prahy nešíří lavinovitě do celé republiky … snad to byl jen Zelenkův svéráz… ach jo …

*********  Kdybych byla Pražákem, zašla bych si do galerie Jiří Švestka u Petrského náměstí na výstavu Krištofa Kintery. Teď, když už víme, co je to konceptuální umění nás nic nezaskočí. Uvidíte spoustu legračních a nápaditých objektů jako je potácející se kyblík, remcající havran, naprosto nefunkční svítidlo rozvalené po celé místnosti nebo sud osvícený duchem svatým. Hlavně za tím nehledejte něco závažného co tam není, co vidíte prostě to to je! Mě fascinuje mnohokrát na fotkách viděný objekt světelného goléma, který je údajně umístěn hned u vchodu. Zkontrolujte to, prosím a dejte vědět … odkaz dávat nebudu, nechte se překvapit, jen toho goléma vám dopřeji: … Jo a máte čas do 6. 3.!

kintera_golem

zuzi vám přeje dobrou noc …

 Posted by at 20.28

  10 Responses to “Zase svodka”

 1. Nojo, ale když o něčem budeš rikat, že ti to stimuluje nervy, ne každému to bude jasné:-)Taky ti je nemusi stimulovat, ale uzlovat, trhat, cuchat.. a to bych stimulací nenazývala..

 2. Haha, kdyby ta osoba – hlavní postava seriálu To je vražda, napsala – použila místo stimulace to co píšeš, nikdy by mě to nezaujalo tak, že bych si to zapamatovala ….

 3. Jsou v tom golemovi úsporné zářivky nebo normální? Aby pan autor neměl problém s EU:-)

 4. Sejra,domnívám se, že v tomhle případě by zcela jistě pan autor EU hóódně postimuloval nervy!

 5. Já myslím.že by si to ta eu zasouložila. Zrovna tuhle sem je proklínal, když sem opět vyměňoval úspornou zářivku v obýváku, svítila na hovno a navíc asi po dvou měsících přestala svítit skoro úplně.
  Já chci 100 w žárovku!!!!

 6. Já myslím, že myslíš dobře,ten moloch potřebuje občas obrátit z jednoho boku na druhej a jen tak něco ho nevzruší, aby tak učinil! Jenže ten golém by musel bejt velkej nejmíň jako mrakodrap aby si ho povšimli!!!

 7. Zuzi,přečetla jsem lednové i dosavadní únorové příspěvky a mnohými z nich se cítím obohacena, objevná jsou pro mne některá fakta ze života Salingerova. Opravdu jsem si na Tvém blogu užila (v nejlepším slova smyslu) kulturní směsku – dík! Snad už jsi zdravá, což Ti ze srdce přeju – a taky dobrou náladu a ať se daří! Míša

 8. Míšo,jsem potěšena tvým zastavením. Děkuji. Už jsem zdravá a po týdenním polehávání nabita energií. Přeji také dobrou pohodu a mnoho krásných zážitků z kulturní krajiny!

 9. světelný golej je masakroidní a nechci ho ani s úspornýma žárovkama 😀 mám totiž dojem, že tolik světla by mi značně stimulovalo nervy, hehe 🙂

 10. … Dobře :))), ale zajímalo by mě, jak by se na něho díval váš klokan!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient