Led 162010
 

a stěna

Chci se s vámi podělit o pár fotek. Právě jsem je dostala od Zorky, dcery.

Obě si potrpíme na "Kalvárie" Solné Komory v Rakousku, tahle je doslova pár kroků od jejího bydliště a takhle dnes večer září do tmy.

/files/kalvarienbergweg_altmunster_vanoce1.jpg

chcete vědět víc?

/files/kalvarienbergweg_altmunster2.JPG

Povšimněte si… železná vrata kaple jsou otevřena a nabízí i v tuhle noční dobu přístup do jejího prostoru. Omezený, ale dostačující. Můžete si sednout na polstrovanou židli, zapálit kalíšek a spočinout v tichém soustředění, hledět na scenérii Kalvárie. Kdo by v tu sváteční chvíli neprožil iluzi zázraku a nepodlehl vidině splnění svého přání! Všichni v něco věříme a tyhle intimní chvíle samoty v prostředí, kde vnímáš přítomnost nečeho neidentifikovatelného, ale "živého", přinášejí člověku naději … 

 …….  Jsme stejné, potrpíme si na retro. A ceníme si takových extra kousků. Pro nás mají svůj nenapodobitelný půvab. Nejdříve jsme koupili za pár šupů sedačku – vidíte ji vpravo a před pár dny k ní Zorka objevila stěnu. No a JE TO!

stena12

sedacka_tresinky

Objevila jsem starou fotku, sedačku má od naší letní dovolené … takový kousek se jen tak nesežene!!! je s červenejma třešínkama 🙂

 stena2

Konečně je mi lépe, dnes 2 brufeny a klid na lůžku. zuzi

 

 

 Posted by at 21.26

  9 Responses to “Vánoční “Kalvárie” v Altmünsteru”

 1. No jo, ale sedačka je retro z úplně jiného období než stěna, k sedačce by se hodil nízký nábytek z 60. let:-)
  Ten dům je nádherný:-)

 2. Máš pravdu, já takový skříňky mám doma. Netrvám na stylové čistotě, jdu na tyhle věci s citem. V místnosti s klenutým stropem, kde teď sedím mám kromě těch skříní současnou sedačku a selské původní židle s atrapou selského stolu. Nic se neruší.

 3. Stěny plus asi bude, že je z pravé dýhy. Já domů ale pouštím jen světlý nábytek a tyhle barvy by ještě neprošly, beru od javoru výše plus teplé barvy;-)

 4. Jim to tam ale jde, i k podlaze.

 5. Dobrý ráno, Bos, jim se to líbí a já jsem ráda, že neohrnují nos nad starou klasikou.

 6. Já myslím, že ať si každý doma instaluje to, co se mu líbí, co považuje za praktické a v čem se cítí dobře. Já svou "stěnu" postupně rozebírám a likviduju už 25 let:-)

 7. Mám na to stejný názor, Mod. Obdivuji minimalistické interiéry od těch, co to umí navrhnout, ale sama žiju jinak. Letos však nabírám odvahu k nové kuchyňské lince a malé šatně v patře. A k hypotéce! Čekám na nějaký impuls, který rozhodne. Ještě nepřišel, ale on to stihne do jara, doufám…

 8. Já jsem se letos rozhodla všech hypoték se zbavit, a taky životní pojistky.
  Minimalismus se mi líbí šíleně, ale žít bych v něm taky neuměla, kór s těma svýma zvířatama:-), a můj muž ten už vůbec ne, teď už desátý den pryč a já jen sbírám u něja nahoře hromady nějakých hader a peru a peru a peru:-).
  No a na jaro mám naplánováno bourání v hlavní světnici, které se nestihlo vloni. A v Praze bych chtěla obložit barák, ale nejdřív musím někam do tepla!

 9. Já žiju naplno bez pojistek :). Ale že mám stavební spoření a jsem v půlce, tak využiju té možnosti něco si vylepšit už nyní a dosplácet to s dluhem. Uvidí se. Hlavně ať už skončej ty vánice a metelice a zavane vlahý vítr a rozpučí se všechno co má!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient