Led 122010
 

Jsou mi milejší ti, kteří mi nemažou med kolem huby a řeknou co a jak na rovinu. Dá se to ale říci elegantně a s empatickým humorem. Častěji však stává se, že řečeno to bývá škodolibě až výsměšně – pověstné tím jsou ženy … a včera si to dovolil i ten, koho mám ráda. Nestalo se mi to poprvé že si mne dobíral krz" moji jednu slabost, ale tentokrát jsem se skoro rozbrečela jak mě to ranilo a … vzbouřila jsem se. Poprvé. Překvapilo mne, jak se hned omlouval. Nemá pro tyhle věci cit …. Další, virtuální kamarád, je ostrý jako nůž a trvá mně chvíli, než ty jeho pravdy pravdoucí vstřebám. Je to velmi neobvyklé být tak otevřený a podat určité věci lapidárně a bez servítku. Dalo by se říci bezcitně, ale vím, že to se mnou myslí dobře. V poslední době v souvislosti s tím neúspěšným konkurzem se kolem mě vznáší nějaký chiméry, že jsem snad stará nebo co. Dnes mi bylo třeba řečeno, že mám být ráda, že můžu být v klidu a nemusím se učit nový věci. Mám takové chvíle, že chci a potřebuji být v klidu, ale ten zasmrádlý klid se mě safra vůbec netýká, ba naopak si někdy přijdu se svou akčností trapná. No nic, já jen že jsem se rozhodla těm řečem nepodléhat a stáří čelit. Teda já už mu čelím od narození, ale dala jsem si dnes zkrácený závazek, že do jara se ucvičím k smrti". Podnítilo mě k tomu včerejší kolektivní cvičení. Ten zdravotní protahovací a posilovací tělocvik prováděný přesně a pečlivě mně vážně dělá dobře. Daleko více než ta moje celoživotní nepořádná udržovací jóga. Cvičíme hodinu a nejsem vůbec unavená, jen tak zvláštně zevnitř zahřátá a nabitá energií, aniž bych byla tím cvičením upocená, vlastně vůbec se nepotím … a dokáži s tělem věci, v které jsem ani už nedoufala. Třeba sedím dlouho bez pocitu bolesti na patách a klidně si střihnu i tuhle pozici žáby, donedávna pro mne nedosažitelnou …. Takže ode dneška cvičím to samé i doma. zuzi (a aby se mi čelilo lépe, koupila jsem si dvoje nový boty)

b

 

 

 Posted by at 21.08

  21 Responses to “Ucvičit se k smrti!”

 1. Žába mě bolí v tříslech, ne v patách, a vůbec, cvičení mě totálně nebaví, raději potáhnu 2 kilometry na provaze půltunového koně:-)

 2. Zimní boty? já už koukám po cuklích:-))

 3. Já celý roky cvičila jen tak ledabyle a jednostranně pár stejných cviků, kromě toho neustálého putování pěšky… a teď jsem poprvé svěřila tuhle péči o svý tělo odborníkům 🙂 a nestačím se divit, co všechno mám zatuhlý :)))

 4. No, Mod, nekup to, když to šlo s cenou tak dolů. Ty rezatý botky mám barvou k sukni a stály jen 90,- Kč! a propos – se slovem cukle jsem se setkala poprvé v životě, musela jsem si najít co to vlastně je … já tomu odedávna říkám kristusky, teda zda jsem to pochopila dobře …

 5. zuzino to je o tom optimismu:-), optimista si koupí zimní boty v lednu jedině v případě, že se mu rozpadly ty stávající:-)) S botama mám potíže momentálně, chci jedině špičaté a ty buď nejsoum nebo mají moc vysoké podpatky, což na chození po kostkách už pro mne nějak není.
  Cukle jsou pantofle, žádné kristusky, prostě normální pantofle na pod nebo bez, to je jedno:-)

 6. V mottu čtu, že podle Freuda má myslící člověk život za frašku a citový za tragédii… No a já ho vidím spíš jako tragikomedii. Naštěstí komické prvky neustále převládají. Ale těm botám se nesměju, hlavně že nejsou fialový nebo růžový. Prostě boty, no. Příště vyfoť spodní prádlo, to bude zajímavější. 😉

 7. Mod, já jedině pantofle od Santé:
  http://www.sante-zdravotni-obuv.cz
  K dostání v lékárnách, já je kupuji od výrobce, u Kladna snad je nějaká prodejna s loňskými modely nebo co .. Dřetovice, na webu Santé. Ale ty pantofle nemaj vostrý špice :))) … (já vím, ono se s tím dobře nakopává do zadku těm, s kterýma si tykáš!!!)

 8. Teo, hmm, jestli se vodvážu, pochlubím se se i touto svojí sbírkou :))). Máš pravdu, i když jsi zatím nedosáhl proslulosti Freuda! Je to tragédie s komickými prvky a díky za ně :)). Zejména my – psychorachejtle – o tom víne svý!!!

 9. To se vám to cvičí jóga, když ohnete kolena:-)) Já bych ani nemoh dosáhnout osvícení, protože bych jako Budha pod stromem neseděl, ale ležel:-)

 10. zuzino to jsou taky pantofle,a letakové mámm nadoma:-) no a pokud de o barvu, když už Teo zmínil fialovou, já nesnáším hnědou, zejména na botech, klidně si vemu zelené s fialovýma punťama, ale hnědé nikdy! sukni jo, ale boty NIKDY:-)

 11. SejreBudha je ve všem, tedy i v ležení! a neznám nic lepšího než ležet, třeba pod stromem:-))

 12. Mod.Vztahuje se to i na gauč?

 13. Sejrepochopitelně! Budha je ve všem tedy i v gaučí:-)

 14. Ty hnědé botky vypadají pěkně.

 15. Mod.A proto se jdu natáhnout na gauč!!!

 16. Zuzi,když jsem koukala na odkaz Joga, hned jsem si vzpomela, že se k ní chci vrátit, je super. Sejra, některé věci snad půjdou i tobě, v sedě na židli etc. Prozatím jsem se dnes nainspirovaná rozhýbala na http://www.youtube.com…re=related Malá se ke mě přidávala, docela jsme si zatancovaly:-)

 17. Všem, všem, všem!Ahoj, už jsem dopracovala a jsem zde. Mod, hnědý holínky jsou nejkrásnější, je to klasika a odstínů může být milión, fakt nevim, co vidíš na tý fialový. Je to vyloženě provokativní barva, barvěj se s tím jen tanky… Sejra je tolik možností kam namířit svoje duchovno – začni věštit z koule a staň se prorokem! Bos, já jsem naopak nadšena tím zdravotním tělocvikemn. Je to velmi podobné józe, jenomže se do toho nevkládá mystično. A to mi už nevadí, nějak na tom netrvám. Stejně už tu nirvánu v kolektivu nerisknu. Usnu, zachrápnu a bude po seanci! Klokane s tyčí, ty boty jsou z obchůdku KangaROOS – jak jsem si koupila červený tenisky, bodejť by se ti nelíbily :)). z.

 18. Zuzi,ale joga se leckde cvičí i bez mystična, jen zdravotně. A sem-tam nějaká krátká relaxační technika je namířena pouze na zklidnění psychiky, což kdekdo potřebuje. Vše je většinou upraveno pro evropany a nanabízí jim jiné náboženství, ale např. odstanění bolestí zad.

 19. Bosorkojá mám pocit, že zuzi mluví o takové té józe, jak trčíš v jedné pozici několik desítek sekund nebo i minut, to je velmi náročné, fyzicky náročnější než aerobik.

 20. zuzi nevím, možná mi hnědé boty kupovávala máma. S fialovou nemám nic, to si začal Teo! nemám fialovou nijak speciálně ráda, pravda je, že od loňského jara je to velmi moderní barva, bohužel ty boty, které jsem si koupila proto, že se mi líbil jejich tvar, už letos nemám:-((

 21. Ano, je to tak, že jóga se také zkomercionalizovala a cvičí se jako tělocvik, ale má to asi jiný název, slyšela jsem power jóga, ale nevím vůbec o co jde. Já chodila cvičit hathajógu léta do ášramu, systém Jóga v denním životě … Mod, tvé fialové kozačky se na bloguje staly evergreenem a kdo je viděl, nezapomene. Měla bys ten text zrecyklovat… pro ty mladší bloggery…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient