Led 092010
 

….

Sněží, sněží, mráz kolem běží,
zima je kočičce, hřbet se jí ježí.
Fouká, fouká, bílá je louka,
zima je pejskovi, ke kamnům kouká.

Z víkendu o samotě je víkend rodinný, a tak se o to odklízení sněhu dělíme se synem. Umést zápraží, cesta ke kotelně, cesta do sklepa a dlouhá pěšina dozadu ke dřevníku, pak ještě před brankou spojka na ulici a omést závěje sněhu od baráčku v ulici a vzadu na zahradě… a tak stále dokola. A jakoby toho sněhu nebylo dost, odpoledne jsem s Miladou vyšla na malý výlet. Dalo se pouze silnicemi, a tak dvouhodinový okruh kolem města a potom k její mamince, nedávno přestěhované z Olomouce, podívat se na ten podivuhodný obraz, ke kterému se váže ta slavná pověst o přehazování koz! Poslyšte tu pověst olomouckou:

Milady maminka vlastnila odedávna barevný a veselý obraz – olej se dvěma pasáčky koz a kozami. I jak se tak na něho roky dívala, zevšedněl jí a kdosi z rodiny, amatérský malíř, karton otočil a na rub toho obrazu nakreslil podle fotografie z časopisu Květy zimní krajinku. A maminka měla obraz nový. Po čase zevšedněl i tento, a maminka zatoužila opět po tom původním, veselém motivu s kozami. I byla tam zrovna na návštěvě její sestra s manželem a tento přislíbil vynětí obrazu z rámu a jeho otočení na původní stranu. Jednou se k tomu činu opravdu odhodlal a domů přišel později než obvykle. Žena se ho ptala: Kdes byl?  a ten upřímný člověk odvětil:  U Marie, přehazoval jsem ji kozy."
A ústně tradovaná legenda byla na světě! Zuzi

Možná mi někdo nevěří. Ale já opravdu neměla s sebou tentokrát fotoaparát. Pokud se najdou alespoň tři zájemci, zajistím proto fotodokumentaci.

 

 

 Posted by at 20.22

  4 Responses to “Sněží”

  1. Sníh padá, aby každé zvíře ukázalo stopu svou…

  2. Hmmm, jako bych to už někdy slyšela ….

  3. Jé, tuhle písničku naše malá miluje, ve školkovém kroužku si jí zpívají při zábavném cvičení, při němž se např. děti hrbí kočičím hřbetem na čtyřech, ukazuje se, jak paaaaadááá sníh z vyyysoka až na zem.. 🙂

  4. Ahoj Bos, já ji mám pod kůží, oběma dětem jsem ji zpívala :), mám ji ráda.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient