Led 072010
 

a národ se zmítá v mravním chaosu …

Všichni víme o co se jedná … rozvod jedné ze dvou nebo kolika mravních autorit a kazatelů dobrých mravů, co ještě tady ve státě zbývají, rozmetal již tak veřejnými osobami oslabený morální kredit celé společnosti.
Několikrát jsem četla v rozhovoru s ním příběh jeho manželství a nabyla jsem dojmu, že si své ženy hluboce váží a že ten pocit a cit je pevný jak skála, – všechno překoná a všechno spolu…  Četla jsem i příběh jeho syna … nechtěl jeho peníze a sám se protloukal studii a dokázal co chtěl. Jak rozdílné od příběhu syna mého…
Každý může selhat, ale je trapné a smutné, když selže Havel nebo Horáček – muži, kteří si kolem sebe budují léta auru morálních a spravedlivých guru ke všem a ke všemu. A co pak my, malí kocourkovští??? Naše modly jsou vykláceny svoji vlastní vahou …

Cituji jeden komentář, který je krutý …. ale popisuje to co cítím já,jen jinými slovy …

….jak již mnozí psali – pravda a láska vítězí…!!!!!…?????
Atˇ již příčina byla jakákoliv, bard, básničkář, poučovatel a moralista se zachoval jak typickej vyčuranej zbaboš.

Možná umí dobře sázet, dělat kšefty nebo se mnohým liběj jeho básničky – ale předvídavost a odvahu má nulovou. Takže mu nedošlo, že by už jen kvůli své imidž měl vše vytasit předem sám a říct – jsme domluveni, budeme se rozvádět, vina je na mně nebo podobně. Je mi(nám) vše líto. Ale už je to nevratné. Basta.

No nic – michal, kterého si myslím kocourkovští docela vážili a uznávali jako jednu z mála morálních a etických výjimek – je děsně zklamal.
Stalo se to, co se nemělo stát – těch pár oporných bašt v životě lidí, ba majáků tak vratkýho nejistýho národa by nikdy nemělo padnout nebo zhasnout. Ale stalo se.
Podraz.
Zklamání.
Hořkost.
Zase jeden, co jen kecal….

Jeden zbaboš si ze zbabělství podřezal vlastní větev.
Zařadil se jen mezi ty aktuálně zbabělé radky, jyrky, myrky, vyčurané, nikým nevážené zbabělce….

zuzi,  zdroj

 Posted by at 19.57

  33 Responses to “Jedna z posledních vratkých bašt spadla”

 1. No nevím, já si myslím, že je to každého věc, a nikdo nemá povinnost se zodpovídat veřejnému mínění za to, co mu nefunguje ve vlastní domácnosti.
  Michal Horáček je pro mne skvělý básník, štědrý mecenáš, člověk, jehož mnohé názory sdílím, ale nic víc od něj neočekávám, byť mě ta "událost" překvapila:-)
  Mimochodem, čím selhal Havel?

 2. To je fofr … já si prostě představuji tyhle "veřejné" strážce morálky a spravedlnosti jako skálu, o kterou se je možno opřít. Jako příkladné i svým osobním životem, nebo když už tak se k tomu postavit čelem. Havel na mě působí jako třtina, zpronevěřující se svým velkolepým ideálům. Je to těžký krátce vyjádřit a ani nemám v úmyslu se v tom více hrabat. Tak to cítím.

 3. Havel jako třtina?Havel, který udělal vždycky ve svém životě přesně to co chtěl a s nikým o tom nebyl ochoten diskutovat?

  Pokud jde o Michala Horáčka, mně na něm vždycky nejvíc vadilo to, že nemá rád zvířata, takže pro mne nemůže být autoritou, ale je to jeho věc, jeho soukromý život, stejně jako jeho manželství.
  Nevím jak by se všem,kteří se kdy rozvedli líbilo, kdyby někdo veřejně propíral jejich morální hodnoty.

 4. Já mám ráda Olgu Havlovou. Je mi milé, že někdo žije jeden život veřejný i soukromý – neodděluje je.
  Pro mě Mod jistou autoritou Horáček byl a ve starým blogu jsem měla na to téma text. Líbilo se mi, že se veřejně přihlásil k věrnosti … já vím … člověk není monstrum bez nevyzpytatelné duše, ale tak jsem opatrný na to ze sebe dělat etického guru.
  Když někdo nechce žít se zvířaty, tak je může mít i rád, ne … to se nevylučuje :))) a už jdu do tepla …

 5. Taky mám ráda Olgu, a on ji měl taky určitě moc rád, ale zamiloval se do Dáše, a asi je to dobře, protože když pak Olga odešla, nezůstal sám, a to je dobře.

  Horáčka jsem slyšela říkat, že nemá rád zvířata, a tak je to teda daný:-), ale těch 750 mega, co chce paní Horáčková, bych si taky vzala a pořádně bych si je užila:-))

 6. zdroj: blesk? diskuse? bože, to snad ne.

 7. Proč tak příkře, když neznáš pozadí a souvislosti…

 8. Jo, lední brtníku, tak hluboko jsem klesla :(.

 9. … Nějak se to ve mně tak vzalo, protože jsem ho měla za skoro posledního solidního a slušnýho člověka, myslím v té veřejné sféře, co chtěl zestárnout se svojí ženou a mluvil o tom zcela otevřeně. Opakuji se. Vím, že zamilovat se může každej, ale jeho obraz, který o sobě rozšířil, preferoval něco jiného. Jsem naivní, ale já to opravdu vnímám jako ti kocourkovští v článku. Člověk potřebuje iluzi "hrdinů" …

 10. Tak mě napadlo, jestli ten můj blog někdy neberete moc vážně … mám nadevše ráda nadsázku a občas neznám míru. Už jsem si s tím hodně ublížila a zbabrala něco, co vypadalo nadějně. Ale nejde to zastavit, jsem impulzivní typ a mnohdy ztřeštěné nápady okamžitě realizuji. Je ale pravdou, že pan Horáček měl moje sympatie a ledacos z té jeho sebeadorace jsem skousla s tím, že on si to může dovolit. Uvědomuji si, že člověk není stroj na dobré skutky a zamiluješ se ani nevíš jak a nenaděláš nic, ale všeobecná potřeba ideálů a vzorů u mne způsobila, že jsem si pana Horáčka asi "zbožštila". Mrzí mne, že to dopadlo tak pokoutně a nechlapsky. Zvláště ve spojistosti s tím dřívějším častým zdůrazňováním významu jeho manželky pro jeho život.

 11. Jestli nutně potřebuješ pozitivní vzory, poohlídni se jinde. Třeba já jsem takovej typickej solidňák, že? :p Vůbec nic nevíme o paní Ruth Horáčkové. Třeba se s ní žít nedalo. No a požadavek na třičtvrtě miliardy "odstupného", na jejichž akumulaci se nejspíš nikterak nepodílela, taky asi nebude nejserióznější…

 12. Ano, vím o tobě a vopovaž se zhřešit, teď to "držíš nad vodou" i za Horáčka!
  A hele … ta akumulace se konala ze její spoluúčasti, však to sám uvádí. Oženil se, měli spolu děti. Já myslím, že ona držela rodinu pohromadě. Vydělávání peněz je jen jeden aspekt dobrého fungování rodiny. Mně by z mého hlediska zajímalo spíš to, proč syn raději živořil ale za svý …

 13. " Oženil se, měli spolu děti, ona udržovala oheň v krbu a žvýkala kůže, zatímco on vydělal pár miliard……."
  No, možná se žádný problém nenakumuloval celá léta, protože byl Horáček 22 hodin denně v čudu v souvislosti s tám vyděláváním, některé rodiny prostě fungují skvěle, pokud jeden není doma. Ale třeba ta rodina fungovala na principech, které by 8mi rodinám z 10ti nepřipadaly jako principy ideální. A syn, proč "živořil" možná si chtěl prostě dokázat, že má stejné schopnosti jako jeho otec.

 14. [12] Tak jsem tu jeho metamorfózu taknějak prvoplánově bulvárně ztvárnil. Ale doprovodným textem jsem snad onu zkratkovitou deformaci kapku narovnal: http://ateo.cz/i/5141/ ;-?

 15. Mod :))….Ty můj kvítku medový to se nikdo nedoví …. :))

 16. [14]No, satanista stříknutej světským … a ještě s nedokonale retušovaných obličejem z původní fotky … hmm, tohle si teda chlapec za klobouk nedá… Ale stejně ten respekt funguje,coo?? uctivost k napadenému ti nelze upřít. Je to taková chucpe uctivost..

 17. zuzinedoví, protože do toho nikomu nic není:-))

 18. [16] To není úcta, jenom vobyčejnej RESPEKT, kua! :p

 19. A v tomto s tebou Mod souhlasím. Není to nic pěkného se v soukromí druhého veřejně rýpat, ale v tomto případě jsem si drobet omočila. Odolej nahrávce na smeč 🙂 …
  Bude to ale jistě "příjemný" rozvod. Když pomineme morální aspekt, budou spokojeny obě strany.

 20. [18] … jistě, v tom je velký rozdíl :))) ale mně to tam u tebe čéče vyznělo stejně jako úcta, ale budeme tomu teda říkat RESPEKT. 🙂

 21. Žádný rozvod nemůže být nikdy příjemný, třeba Zagorová i Harapes oba u rozvodu plakali a to se rozváděli v té největší možné shodě, jen jim to prostě bylo líto.
  Taky mám jednoho známého, který si našel, no moc nenašel:-), novou ženu a tu bývalou připravil totálně o všechno, nejen o půlku, prostě o všechno, a to je pro mne abosolutně amorální.

 22. Pro mne byl rozvod vysvobozením, ale tím vším před a po jsem poznamenaná negativně doteď. A ne jen tak trochu a v něčem.

 23. [21] žil jsem nějak v tom, že zagorka snad bydlí s karlem vágnerem. tak co se má co rozvádět s harapesem?
  já se k těmto blbostem dostanu vždycky u holiče, jenže jak je tam fronta dvou sedících lidí, jdu pryč – a vidím že přicházím o zásadní informace, které jistě mají neblahý vliv na cenu medoviny.

 24. Ledňáku, dříve se tyhle "tajnosti" předávaly ústně, a tak vznikaly legendy. Nyní jsme informacemi tohoto typu zahlceni a pro mnohé lidi znamenají bulvární noviny jediný zdroj informací. Kupují si je každé ráno v trafice spolu s cigaretami, když se scházejí do hloučku a odjíždějí autem na nějakou šichtu.
  Toto je autentické svědectví.
  I když jsou knihovníci rádi, když lidé čtou, a dělají se kvůli tomu navýšení čtenářství stále nějaké kampaně, v tomhle se profesně neshodneme. V některých knihovnách Blesk mají a do jiných jim lustrující knihovnice zakázaly přístup!!! Jest to sporné …

 25. Karel Wágner je ženatý odjakživa s jednou z Asterových a má s ní 5 dětí:-), pro bulvární tisk nezajímavé:-)

 26. Hmm, tak tohle je i pro mne novinka!!!

 27. [16] Vypadal fuckt blbě, chudák, tohle si snad ani nezasloužil. Tak jsem mu našel lepší hlavy a předělal to.

 28. [27] Tak to je úplně jiný kafe než předtím …! Ten oděv je ovšem fantastický, z čeho ta fotka pochází???

 29. 28Z nějaký reklamy na vlasový přípravky. 🙂

 30. JurodivýmVám je toho málo v čem selhal Havel?.Výčet jeho svinstev a lží je takový dlouhý a závažný,že je zbytečné je připomínat někomu, kdo je morálně a intelektuálně na jeho úrovni. Doporučuji dát mě za můj text k soudu.Bez problémů si tam vše obhájím. Následně na toho,kdo to udělá podám řadu trestních oznámení. Pokud chcete někoho ovlivňovat svými tvrzeními, musíte proto mít fakta. Ta zcela jednoznačně mluví proti Vašim tvrzením. Nehodlám fakta zbytečně uvádět. U soudu bych je uvedl bez problémů. Tak už pište,jestli si za svým schvalováním jeho činů stojíte.

 31. Jeje tak já bych byla morálně i intelektuálně na Havlově úrovni docela ráda, tím spíš, že pokud jde o morálku lidí, měla by se hodnotit v dobách,kdy se nic nesmí, a ne v dobách, kdy může každý cokoliv.

 32. 27.Jen jestli neměly ty hlavy být umístěny obráceně:-), tedy nemyslím "hlavou dolů":-)

 33. […] jednu z několika morálních ikon této země. Byla jsem zklamána jeho rozvodem, psala jsem o tom zde.  Holt i mistr tesař se někdy utne; v tom smyslu přidávám ještě jednu Horáčkovu ideu […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient