Led 022010
 

konečně!

Tak jsme ji dnes konečně navštívili a všechno bylo tak, jak jsem si přála. Do rána napadl lehký poprašek sněhu a sochy jemně zasněžil. Tak akorát.
Tato křížová cesta není typickou křížovou cestou dle historických zvyklostí v našem prostředí. Tuto novodobou tvoří 15 soch různých autorů oslovených sochařem Vladimírem Preclíkem a realizovaných na volná náboženská témata – nejenom tedy tradiční výjevy z poslední cesty na Kalvárii (Golgotu) a umučení Páně.
Cesta" je situována na členitém travnatém úseku krajiny rámovaném z jedné strany lesem a z druhé kolejemi vedoucími ze stanice Stankovice do Žirče.

Nastupuje se od Stankovic pod železničním viaduktem. Terén je zprvu sevřený a jak postupně stoupáme svahem výše,  zprava za kolejemi se náhle zcela otevře obraz krajiny až k dalekému horizontu.
Cestou "tam"  jsme se soustředili na fotografování soch, a komunikovali jen mírně, byl to prostě takový průzkum terénu. Už jsem se ale těšila na cestu zpět, kdy zasunu foťák do pouzdra a do batohu a budu se koncentrovat jen na sochy a budeme si o nich povídat. A tak se také stalo.
S celou cestou našima očima vás seznámím zítra. zuzi

Katedrala prosby – Vladimir Preclik

Zvestovani – Daniel Klose .JPG

Trnova koruna – Ellen Jilemnicka.JPG

 Posted by at 20.52

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient