Pro 152009
 

Ráno jsem brzy vstávala, protože jsem měla namířeno do Hradce Králové na profesní setkání spojené s předváděčkou knihovnických besed a seznámení s několika drobnými nápady, jak ty zhýčkané děti levně a s minimem prostředků nadchnout! Uznejte, že tohle jsem si tedy nemohla nechat ujít!

Zvolila jsem cestování autobusem, abych nemusela vícekrát přestupovat. Jinak je mi to zcela jedno co a kdo mne kam odveze … cestuji moc ráda, hlavně proto, že je tak příjemné sledovat za oknem ubíhající krajinu a přitom si lehce přemýšlet nebo si jen tak radostně o ničem závažném povídat se spolucestujícím … nerada řídím, víte a na vlak či autobus si netroufám už vůbec!
V Hradci stojí nový skleněný Terminál.  A jeho prostředí je mi sympatické. Mám-li čas, sedávám v létě venku na lavičce, a když je mi zima, koupím si něco dobrého a potuluji se uvnitř skleněné buňky. Jako dnes. Nespěchala jsem, času jsem měla nadbytek…. Zvenku mě za chvíli objevily spřízněné Chrudimačky a zaťukaly na mne zvenku na skleněnou stěnu. Bylo nás víc a za chvíli jsme nasedli do MHD a vyrazili k centru. Bohužel opačně. Na místo setkání jsme dorazily opravdu poslední, ale bez nás stejně nic nemohlo začít. Iveta byla dnes tou nejdůležitějším osobou! Vyhrála totiž se svým podujatím" slovensko-českou 3. Súťažnou prehliadku knižničných podujatí pre deti, konanou 21. a 22. septembera 2009 v Knižnici P.O.Hviezdoslava v Prešove. No a to podujatie O podivuhodném životě mudrce Ezopa" nám měla dnes ona sama autorka představit.
A také představila. Byla jsem jejím přístupem, který mi byl hodně blízký, k osobě Ezopa, nadšena. Myslím, že takto výborně a interaktivně bych sama besedu opravdu nepřipravila. Musím Ivetu moc pochválit, a to obecně činím, jak jste si možná všimli, když k tomu mám skutečně pádný důvod.
No nic, jestli to někoho z vás zajímá, ve sborníku zde naleznete scenáre všetkých súťažných podujatí a workshopu.
Povídání Iveta postavila volně na motivech knihy: Hiršal, J., Kolář, J. (ano, to je ten Kolář – básník, výtvarník): O podivuhodném životě mudrce Ezopa, který rozuměl řeči ptáků, zvířat, hmyzu, rostlin i věcí, Praha 1960 (volné zpracování staročeských textů) a já jsem přijela domů a hned šla do práce a na internetu tuto knihu objevila v antikvariátě v Poděbradech. Snad ji ještě před vánoci dostanu. A fakt, moc se těším, že besedu sama vyzkouším …  zuzi

 

 Posted by at 20.11

  2 Responses to “Na Hradec!”

  1. Profesně by ti to mohlo taky pomoci v tom konkurzu – ze se stále profesně vzděláváš apod., ne?

  2. Děkuju, píšu si :), v pátek je pohovor.
    Bude-li nevůle, nepomůže ani svěcená voda 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient