Pro 142009
 

Ufouní metody podomního obchoduOdpoledne zazvonil telefon na pevné lince. Ohlásil se člověk jménem, a ptal se na moji pevnou linku a že se právě nachází ve Skutči a má pro mne nabídku na nové výhodné tarify a nový bezdrátový telefon pro mne a do Rakouska mohu za 300 Kč volat 3 hodiny měsíčně zadarmo . Kdo by to nebral? Tak že u mne za půl hoďky bude. A byl. Bylo mi to divné, protože můj operátor O2 mi předtím telefonicky žádný výhodný tarif nenabízel a ani jsem nic veřejně neslyšela… Ale třeba je to nějaká utajená akce jsem si řekla, a má za cíl ochromit konkurenci! Mladý fešák se zářivým úsměvem přispěchal pěšky a hned se bez dlouhých řečí dal do díla. Ale co to, vytahuje nový bezdrátový telefon ze zelené krabice s nápisem UFOUN … Ohradila jsem se bez dlouhého uvažování rázně, že mi o té změně operátora nic neříkal a že v tom případě to považuji za nesolidní jednání a jeho služby odmítám. Ten uražený ješita se s tím nechtěl smířit a agresivně a sugestivně na mne promlouval v různém stylu. Od toho pochlebovacího (že jsem inteligentní žena a dovedu si to spočítat) k vysmívacímu (že chci volat zadraho, když mohu zalevno) a hlavně se mi pořád opakoval že se zachoval zcela normálně, jen já jsem se ho, jako jiní chytří, nezeptala, z jaké planety" pochází a tudíž je chyba na mé straně. A zatímco si balil saky paky neustále na mne dorážel, jaký mám důvod k jeho odmítnutí, že by se rád poučil … a že vlastně žádný rozumný argument nemám. Já mu opakovala, že mi zásadně vadí jeho nesolidnost a že mu ostatně může být úplně jedno jaký důvod mám, nejsem povinna mu ho sdělit, je to jen moje věc…. Odešel pěkně nasraný… Vzpomněla jsem si, že ufouní nabídky se mi v poslední době ve schránce hromadily … pár kroků ode mne totiž ufouní prodejna sídlí a má kupodivu i zastoupení O2 a navíc i T-Mobile. Moc to k sobě nepasuje, tedy… Ale já mám tolik starostí s jinými věcmi, že mne tyhle skvělé nabídky neoslovují, nemám čas stále studovat výhodné tarify a předvánoční slevy, a tak tohle spektrum zcela ze svého života vypouštím. Již jednou jsem změnila operátora a nikterak jsem si nepolepšila, a tak už na to kašlu a jedu po starým. … Ale tohle byla tedy drzá agrese … maně si uvědomuji, že se mezi "prvním"  ptal, zde jedu přes O2 na televizi nebo internet. Nejedu. Vlastně by mi tedy vyměnil pevnou za mobilní a ten bezdrátový hmotný telefon by byla jen taková kamufláž. Kulisa na uchlácholení ženský. A kdoví jak by to s tím voláním na pevnou do Rakouska bylo a jak z rakouské pevné k nám… prostě chtěl ten ufoun zuzi napálit… a ještě jí sliboval, že z toho "pevného telefonku" bude mít lacinější volání do mobilních sítí , haha  … Kdybych měla více času, prověřila bych si ty sliby, ale mám jiný starosti …
Určitou roli v mém odmítnutí také hrála jistá maličkost, neochota. Občas nemám dostatek času a potřebuji ve velmi krátké době vytisknout text… jednu nebo dvě stránky. V té ufounské prodejně to vždycky šlo … vytisknout z přílohy e-mailu … ale naposledy se na mě prodavač díval divně, pohlédal stranou, a odmítl tuto službu s odůvodněním že majitel jim toto zakázal – tedy tisknout z e-mailu, protože prý měli z takových případů zavirovaný počítač. Hmmm, nediskutovala jsem s ním o tom, okamžitě jsem v časové tísni odešla jinam, ale myslím si, že šlo o mimořádnou událost a nic by se jim nestalo kdyby mi vyhověli. Jsem normální ženská a ne žádný škodolibý škodič. A také mám pocit, že v počítačové prodejně by měli mít dostatečnou ochranu, aby k takovému banálnímu zavirování nedošlo. Jestli teda si nevymýšlel a pouze nechtěl být na mě protivnej. Máme v knihovně 6 počítačů s veřejným internetem a nepamatuji příhodu se zavirovaným počítačem …. Nijak zákazníky neomezujeme … ufoun jeden mizernej! zuzi

 Posted by at 17.53

  10 Responses to “Agresivní mimozemšťan!”

 1. Taky podobne nabidky nesleduju. Můj čas je dražší. Nálet ufounů teda síla:-/

 2. To ti povím … nějak tak to asi chodí na těch důchodcovských zájezdech se zázračnými hrnci, magnetickými podložkami pod matraci a jinými skvělými produkty. Drzost některých lidí nezná mezí.

 3. Dívala jsem se na ufounovu nabídku a ten chlap fakt nekecal … je to výhodný! Kdyby byl slušný a v klidu, kývla bych mu na to! Ale jednání s člověkem jako s onucí ve mně vyvolává zákonitý odpor.

 4. No, nejaky háček tam asi bude, ale to se zeptej zkusenejch. Nejaké další poplatky etc.

 5. UFONU nás nutiči ufounský zvoní každou chvíli, chudáci penzisti jim asi často naletí.Lžou lidem do očí, že jim dají pouze bezdrátový telefon a přitom změmí operátora aniž to tuší.
  Jinak s UFONem moc spokojení lidé nejsou.Stačí pročíst nějaké diskuze či blogy.
  Např: http://linden.blog.idnes.cz….html

 6. Ahoj Vlku, ještě jsem o tom přemýšlela a myslím, že jsem udělala dobře. Takovému neslušnému chování a vysmívání se zákazníkovi by člověk neměl podléhat. Nemyslím si, že ve skutečnosti by byly tarify tak výrazně rozdílné, jak to ufoun prezentuje, naznačuje to i bloggerka z odkazu který uvádíš.

 7. Je v tom háček,stoprocentně je, i když se ti to zdá výhodné. Ten háček je někde malým písmem, nebo na rubu. Anebo ti ho řeknou, až podepíšeš. Bez něj by to pro ně nebyl byznys. Udělala jsi dobře. A kontrolní otázky: Jak často voláš do Rakouska? A pokud voláš, jak to, že to ten ufoun ví?

 8. s takovými prodejci se nebavitKdyž se někdo takhle vnucuje, tak to bude nastopro výhodné pro něj a ne pro tebe. A není čas si ty jejich "výhody" ověřit, na to oni spoléhají. Jnak nedávno jsem zjistil, že na své pevné lince volám levněji do Rakouska (a dokonce i do USA!) než na český mobil. Jen nějak nemám potřebu to využívat…

 9. Ahoj Kutile … pustila jsem ufouna z zcela z hlavy Tohle se přece nedělá a člověk by se neměl takovému nátlaku poddat. O Rakousku jsem mu řekla sama, protože z pevné telefonuji jen okrajově, ale volá mi na něho dcera z Rak., mají zaměstnaneckou slevu díky tchánovi, tak se jí to vyplatí. Ale jsme i na Skype, to se vyplatí nejvíc :)).

 10. Ahoj Klokane s tyčí, myslím, že budu opravdu muset prosívat informace, abych byla v obraze. Jsem na to vlastně trochu líná… myslím, že jsi to vyjádřil dobře. Bylo to všechno tak nějak narychlo a kdyby měl telefon v neoznačené krabici nebo jsem u něho nebyla blízko, jednal by velmi rychle. Bylo to neurvalec.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient