Pro 122009
 

vánoční besídka

Hlásím, že jsem se včera snad po 10 letech pauzy v tomto smyslu, opila. A to i s několika doprovodnými jevy jako je potácivá chůze domů nočním městem, neodůvodnitelné výbuchy smíchu, šavle, neschopnost si rozestlat atd … jen to "nejdřív kostel potom postel" nebylo … usnula jsem sama, i když … dobrala jsem se na lůžko za laskavé asistence syna, který mě překvapil svou milou starostlivostí a pozorností, s jakou se o mne částečně postaral. Však já jsem na něho myslela též a donesla jsem mu v kabelce řízek, jak jsem si později vzpomněla! Dorazil domů pět hodin před mým příchodem  a páč si byl na besídce pro klíče, shledal prý už i tam u mne mírné známky opilosti, kterouž jsem za ten zbývající čas ještě potvrdila…

Besídka začala ve 12.00 v kostele malým kázáníčkem a varhanním koncertem, posléze společným zpíváním. Následoval přípitek a kino bylo jen pro nás, pustili jsme si Hřebejkova Nestydu. Už mnoho let nesleduji české filmy ani na ně nechodím ani v televizi je nevyhledávám. Tohle mi moji teorii, že ta naše posametová kinematografie stojí za čím dál víc za hovno, potvrdilo. Byl to,pravda, veselý film a to "odvážné" antré s odhalenými prsy a  orálním sexem pod peřinou + želva  se zjevnou snahou diváka hned zpočátku na tu protahovanou sračku dobře naladit, a další a další "gagy"  propojené Macháčkovou romantickou jízdou Prahou na skládací motorové koloběžce… pchá! Dobrá hudba v podání Hany Hegerové kteroužto postavu markýrovala další z oblíbených Hřebejkových hereček a náhlé objevení se Gotta a samotné Hegerové ve snímku ten bezesmyslný galimatyáš jen dotvořilo…. jo a dojemný příběh lásky, obvyklé klišé … s Liškou…a pak najednou bez varování konec, proč??? byla jsem z toho filmu vyděšená. Proč se vůbec natočil? Bylo to splácané jako když vařil pejsek s kočičkou dort a celý film by stačil v poloviční stopáži, jako taková malá anekdotka. Když už by to muselo vzniknout … Copak to ti tvůrci nevidí? jaká je to hrůza??? Tak zbytečně promrhané prachy … Nebo si o nás myslí, že jsme blbí???

Jojo, bolí mě nohy, jak jsem křepčila a jdu se vykoupat a likvidovat malý domácí chaos. Ale až po dobré kávičce. Bosorka mě poránu příjemně naladila, dostala jsem od ní kofolový vánoční pozdrav z čarodějnického doupěte, jak milé!!! zuzi

 

 

 Posted by at 8.24

  18 Responses to “Na šrot”

 1. Není nad to jednou trochu dát mozku dovolenou 😉 A to že píšeš už teď znamená, že následky nejsou tak zlé :-)Ráda slyším, žes byla veselá a hravá a užila si to:-)

 2. Jak pravil klasik:
  Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

 3. Ahoj Bos! Je mi fajn, na tom alkoholu fakt něco bude!

 4. Ahoj Teo! Potvrzuji… a ve spojení s tou šavlí jsem si s tím poradila fakt docela dobře.

 5. Já byla včera na předvánoční besídce s Ještěrkou, a tak jsme si povídaly o chlapech, koních a psech, že nebyl čas se opít, a to jsem tam přijela tramvajema.

 6. Jo a myslímže by se našla spousta dobrých českých filmů posametových, třeba Je třeba zabít Sekala:-), ovšem je fakt, že moc dalších jsem neviděla, ale určitě by se našly:-)

 7. treba Tajnosti

 8. Ahoj Mod, to věřím, že teď s Ještěrkou máte ještě více horkých témat k hovoru; "Sekala" jsem viděla, souhlasím s tebou. Je jasný že všechno není stoprocentně špatný, vždycky se najdou výjimky. Já jsem byla několikrát zklamána a to i oceněnými filmy, napadají mě Želary, a tak jsem se odradila. Chci se dnes nebo zítra konečně podívat na nový americký film Milenci….

 9. Tajnosti jsem také neviděla … vzpomínám si, že tobě se, spoon, moc líbil.

 10. ahoj zuzi:-)tak my máme s Ještěrkou témat odjakživa asi dost, jinak bysme se nemohly kamarádit už 6 let, k čemuž musím dodat, že jsem lempl:-))

  Co třeba Zapomenuté světlo?
  Pokud jde o filmy, já mám ráda takové, které jsou natočené podle skutečných událostí.

 11. Jo a nedávno jsem viděla omylem Román pro ženy, to se mi líbilo:-)) a Tajnosti- taky pěkný film:-)

 12. Mod, Zapomenuté světlo jsem kdysi viděla v televizi, nebylo to špatné, to ne, ale že bych z toho byla odvázaná, to také ne. Já jsem předpojatá, uznávám, ale nemusím vidět a přečíst všechno, raději si udělám pěknou túřičku či hezký večer ve dvou. Mám-li si vybrat!

 13. ZuziNa tu tvou verzi výběru už jsem taky konvertovala. Pro tělo je to lepší 😉

 14. V tvem nazoru na soucasnou ceskou kinematografii naprosto souhlasim. Hrebejk podle me nenatocil nic dobreho a nevim, proc ho od zacatku vsichni tak adoruji. Z porevolucnich filmi mam ale preci jen rada alespon Nudu v Brne, Kour a urcite jsem jeste neco zapomnela. Zoufale malo…

 15. Bos, jasně :)))

 16. Terezo, Hřebejk se mi zdá se pohybuje v bludném kruhu, jako když chodí soumar se zavázanýma očima kolem studně. A stále ti stejní herci, to je nuda … Nuda v Brně, ano to je něco unikátního, máš pravdu …ten film mě "chytil". Kouř jsem neviděla.

 17. jééé, zuzi se opila…gratuluju!

 18. Děkuju, pane Loupáku, rádo se stalo :)…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient