Lis 092009
 

ze sobotních a nedělních Lidovek

***  Umělci sobě
Výtvarníci nespoléhají na veřejné ocenění a od roku 2007 skupina mladých umělců uděluje neformálně vlastní cenu jako výraz respektu ke starší generaci výtvarných umělců.
Pravidla jsou jednoduchá. Zhruba 100 lidí od výtvarného umění do věku 35 let nominuje 2 české umělce, které považuje za největší autority. Finalisty ceny pak určí aritmetický průměr. Cena je každý rok pojmenovanu jinak – po svém předchozím tvůrci.
1. cenu získal Jiří Kovanda, štafeta pokračovala k Vladimíru Skreplovi a od něho k Adrieně Šimotové. No a ta ji před několika dny předala fotografické dvojici Lukáš Jasanský a Martin Polák.

***  Vy ještě nemáte holínky?!
Do módy se vrací gumáky. Ale nové a krásné gumáky – však také stojí i přes tisíc korun! Mají je u Diora, Gucciho a tam stojí ještě o hodně více! Levnější, ale šmrncovní mají v obchodech Destroy a Humanic nebo na webech skeble.cz a kabelkysnu.cz, kde nabízejí do nich i praktické zateplovací zimní vložy do mrazu. Holínky jsou praktické a na rozdíl od klasické usně jim sůl na chodníku neublíží. A vyčistíte je proudem vody.

***  Motto dne:

Je mi líto každé mladé ženy, jejíž tělo není středem pozornosti, a tudíž zahálí.

řekl Matthias Claudius – německý básník

***  Narušitelé hranic
Tak zní název drsné a provokativní výstavy v Městské knihovně v Praze . Do 10. ledna roku 2010 zde Galerie hl. m. Prahy přestavuje nezvyklý a pravdivý umělecký pohled výtvarníků bývalého socialistického tábora na společenské a tím i politické změny v zemích Východu posledních 20 let.

*** Zoufalci
Filmový debut Jitky Rudolfové. V textu nedělních Lidovek (Ondřej Štindl) mne zaujal přehled mužských hrdinů tohoto filmu: Kromě dvou se sympatiemi vylíčených gayů zde vystupuje jeden vcelku milý, leč naprosto bezradný nekňuba, jeden sebestředný narcis, jedno exemplární hovado a epizodka vyšla i na přiopilého, necitlivého křupana.

*** 127 hodin – příběh skutečného hrdinství
Režisér Milionáře z chatrče Danny Boyle se chystá natáčet dramatický příběh jediného herce -amerického horolezce Arona Ralstona. Ten se v dubnu 2003 vydal sám do skal a při lezení se mu navalil na ruku utržený balvan a přišpendlil ho na místě déle než pět dní. Přežil jen díky tomu, že pil vlastní moč a na pokraji psychického a fyzického vypětí si za pomocí kapesního nože a malých kleští amputoval vlastní ruku. Díky svému odhodlání žít přežil.

*** Maitrea – restaurace v Praze, kde se jí zdarma
V Týnské uličce 6 nedaleko Staroměstského náměstí naleznete vegetariánskou restauraci Maitrea, kde mniši a duchovní jedí zdarma a my ostatní se tu prý najíme slušně a levně. Vyzkoušejte.

****************pod čarou, ale nikoli zanedbatelně! DNES AKTUÁLNĚ :

Poznala jsem dnes v práci zajímavého člověka. Juraje Šušku, slovenského návrháře sportovní obuvi … přišel k nám na otočku na internet …

 Bylo to tak narychlo, a přece jsme hned nalezli společnou řeč – společné téma. Krásné BOTY. A objevili, že máme stejnou knihu – Schuhe ..  jen já v němčině a on v angličtině. Přestože vyšla i v češtině.  Více takových osvěžujících setkání!!! A prý ve Skutči nebyl naposledy :)). 

zapsala zuzi

 

 

 Posted by at 21.09

  8 Responses to “Malá svodka”

  1. Vím naprosto jistě, že gumáky si kupovat nebudu:-)

  2. gumáky od diora na všechny 4 tlapky – radši si nepřestavovat.

  3. Mod, tohle tvé prohlášení je velmi nečekané. Předpokládala bych právě opak – koně, pole, bláto a plískanice … vždyť právě ty jsi ideální zákaznice pro tohle zboží. (Ještě to rozvaž :)))

  4. Lední brtníku, představa kytičkovaných galoší na medvědích tlapkách mě rozjařila a také jsem si vzpomněla na setkání s medvědem letos v Roháčích. Ten byl tuším bos,… ale vlastně si moc nevzpomínám :)))

  5. zuzitak do hnoje mi stačí moje 10 let staré gumáky za stopade, ovšem lézt na koně v gumákách ua stopade nebo tisícpětset, by bylo o hubu, na to jsou potřeba pevné boty, třeba včera mi stoupl Pepík na nohu:-)

  6. Mod, neriskuješ příliš???, vím, že se vyrábějí pro slévače boty s ocelovou tužinkou – tužinka, to je vyztužení boty ve špičce. Nejsou to sice holínky od diora za 10.000, ale před nášlapem Pepíka to jistě ochrání :)))

  7. Riskuju, samozřejmě, začínat s koňma v mým 100 letech je risk sám o sobě:-)

  8. Mod, máš můj obdiv!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient