Říj 032009
 

Nepamatuji, kdy se mi naposled stalo, že jsem se probudila ráno v devět hodin! Budím se v pět, šest, nejdéle v sedm, ale v devět nikdy. Až dnes mě to zaskočilo! To mám určitě z toho neustálého ponocování ! Měla jsem jen taktak čas na nezbytné ranní úkony hygienického rázu a pak v rychlosti projít náměstím, kde probíhal jarmark. Nikde jsem se nezdržovala, pouze jsem nevěřícně zírala u dvou jihoamerických indiánů, kteří si pro pobavení nasazovali grandiózní pérové čelenky a nechávali maličkých přijíti k sobě a rodiče tu skupinku vyfotit. Nevím ale zda to bylo honorováno, ale bylo to takové zrůdné"… a zrůdnost někdy oči přitahuje …  Jinak klasika,  a hlavně vietnamský textil. Potom rychle za město do obřadky na jeden pohřeb a domů a zanedlouho vedle do muzea, kde dnes otevírali nové expozice kamenictví a obuvnictví.
Dnes pár fotek z venkovní instalace lomu a kovárny, zítra nádherné boty, co se zde vyráběly a obří polobotka. Mám absťák, a proto zítra zase vyrazím na úplně stejnou túru jako před týdnem. Snad s Miladou, ale nepůjde-li, vykonám tu pouť opět sama. Věřím ve slunečný den. zuzi

skutec_muzeum6

už se to chystá, vlevo se připravují muzikanti a hosté si povídají, aby jim utekl čas …

skutec_muzeum4

Celkový pohled na expozice – v popředí simulace lomu s umělým dělníkem. Ti dva v pozadí s bílou košilí a vestou jsou živí a manipulují si jen tak pro radost s kameny

skutec_muzeum5

Ještě jeden záběr … nebezpečná zábava … před měsícem měl ředitel tohoto muzea pracovní úraz. Také si zde jen tak přemísťoval žulové kameny a jeden mu rozdrtil nártní kůstky. Už zase chodí, ale dnes kameny do rukou nebral.

skutec_muzeum3

Nejvíce se mi líbila kovárna  s živým kovářem! Dřevěná špalíčková podlaha a takové detaily jako letitý bicykl a pověšené sako na hřebíku v kapse se starými novinami dovedu ocenit! Je to však jen takové panoptikum pro děti…. 

skutec_muzeum1 

Jedno z místních strašidel … "tlučka", žena, rozbíjející kameny na štěrk. 

skutec_muzeum2

A toto je její manžel. Ten vyrábí ručně kostky

 

 

 

 Posted by at 20.23

  3 Responses to “Podivné &”

  1. no, teda…nápad s muzeem si o moc nezadá s tím cimrmanovým. takové pěkné místo bych dovedl využít jinak, než že dvůr zavezu kamením a přidám pár děsivých strašidel. Hlavně že je za městem několik kamenolomů, kde je spousta místa.

  2. No, přesně to jsem si říkala … s těmi kamenolomy za městem … kdyby se vybudovala nějaká stezka a třeba i po trasách bývalých vleček a s tabulemi, měla bych z toho větší radost….

  3. možná něčím vylepšithttp://pixdaus.com….php?id=135197

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient