Zář 212009
 

o snění

Poslední dobou střídám intenzívně dvě činnosti. Pominu-li zaměstnání, tak v tomto čase často někde s někým courám a poznávám neznámé a pak nezbývá než dohánět mohutně domácí práce v domě a na zahradě. Začíná padat listí a ořechy … ach jo, mohlo to ještě pár dní počkat. A zítra musím objednat uhlí, dokud neprší … a na víkend mám zatím program jasný. Uklízet. Ale kdyby mně někdo nabídl jinou variantu, nenechám se dlouho prosit!
Fotky ze sobotního výletu jsem ještě nezpracovala, a tak bych mohla zmínit něco osobního … Z neděle na pondělí se mi zdál po velmi dlouhé době regulérní sen. Sny s jakýmsi dějem se mi nezdají, jen někdy k ránu drobné útržky, vztahující se k zcela běžným věcem nebo naopak něco docela strašidelného, to když mě cosi dlouze trápí a nejsem sto ten pocit opustit , překonat …
Nesním … plané snění jsem si dávno zakázala, protože mi k ničemu není. Realita zůstává realitou a snění vyvolává ve mně jenom zbytečný pocit rozčarování a bezbřehého smutku. Je to takové šidítko, jako cigareta, jako alkohol. A také tyhle náhražky mě už dávno nebaví … mám prostě místo toho něco jiného. Ale co, to neprozradím … je to jako v té básničce o Roubence: neprozradím, já už vím, jak zacházet s tajemstvím …
No, ale jest pravdou, že nejsem tak důsledná a někdy se sněním unést nechám. Kloužu po tom nadýchaném nehmotném oblaku jen tak lehce. Na povrchu a opatrně. Moc se do toho nepokládám. Vím, že v noci se mi na to téma určitě bude zdát sen… jako když suchem vyprahlá země čeká na zalití a chce to snění ve snu ještě rozvinout, zapojit podvědomí … Jo, čeká mne sen o lásce, kde zcela jistě bude všechno tak nějak popleteno … zvláštní prostředí, nevímjací lidé, ale nebude chybět hlavní hrdina. Nikdy nikdy se mi nezdá o sexu, ač atd …, ale o hezkých slovech, jemných dotycích, drobných pozornostech, empatii. Je to pro mne luxus, nechat si zdát takový sen, proto jsem ho také vždy zde popsala, myslím byly to celkem 3 sny… ale nevím, zda ty příběhy nebyly smazány se starým blogem … Vzpomínám si, že podvakrát byl jejich hrdinou L., včera ale někdo jiný a ten sen bohužel popsat nedovedu, nebylo tam totiž moc děje, ale víc skrytých emocí… zuzi

A přece nějaké fotky ze sobotního výletu:

rychnov -n-k-kostel 1
Kostel Nejsvětější Trojice – Rychnov nad Kněžnou

arch. barokního průčelí Jan Blažej Santini-Aichel (3. února 1677 Praha – 7. prosince 1723 Praha) – významný český architekt italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika.

Detaily chrámu:

rychnov -n-k-kostel 2

rychnov -n-k-kostel 3

 

 

 

 Posted by at 21.46

  19 Responses to “Pár poznámek ke dni”

 1. Ahoj zuzi, mě se tu od příjezdu zdají tak živé sny! každý den, hlava se asi snaží vypořádat s náporem nového (prozaické vysvětlení, no).. lehounké snění o lásce a padající ořechy na zahradě zní pro mě jako pohádka. Off

 2. Ja mam pro tebe jinou variantu ….… najdi si k sobe chlapa ! Ve dvouch se to lepe tahne – a nebo to uz snad neni pravda ? Ovsem, budes s nim muset mit sex, to je pravda, jinak od tebe zase odejde za jinou…

 3. Ahoj Of… tomu tedy věřím, že tvoje hlava teď pracuje na plný pecky a šrotuje i v noci! Jsem proti tobě nyní hodně … zpomalená :))

 4. Hamilton … seš nějakej chytrej, ne:) Nenapadlo tě, že nejsem tak otevřená jak třeba ty? Sexu se všude povaluje jak masa na krámě, ale ještě by to chtělo něco, no ni?

 5. Hamia podle ceho soudíš, že Zuzi žije v celibatu?;-)

 6. zuzi58…Dekuji za optani. Ano, jsem chytrej. Alespon chytrejsi nez ty.

  Kdyz nejsi tak "otevrena jako ja" tak bez k doktorovi. Ten te vyleci. Vsichni lidi na svete jsou nadesignovani, aby se angazovali do sexu a aby zili jeden z druhym. Ti co to tak neciti, maji nejaky problem.

  Ale, vypada to, ze se stale jeste citis "podvedena a podrazena" svym rozvodem. Na takove pocity jsou psychologove. Ty ti po par navstevach vybudujou sebeduveru.

 7. Hamiltone, polemizovat s tebou nebudu, protože to je ztráta času …

 8. No, na posledni akci mi Zuzi nepripadala ani neangažovaná, ani zklamaná etc.:-) To, ze neni její šálek čaje psát zde o svem intimnim živote (jak by se navíc asi cítili ti dotčení)neznamená, že žadny nemá. Nebo je norma za spotem jeste přidat "intimni svodku"? Ty to tak Hami delas? Nic si nepotrebuje dokazovat a dle mě vi, co chce a co nechce. Dámy, stejne jako gentlemanove se vzdy chovali dle hesla "užívat si a mlčet". Jinak je to bulvár, exhibice, nebo nediskretnost.

 9. Ten kostel znám, k bráchovi do práce odtud coby dup.. Btw, nemáš náhodou tu poslední fotku bez ořezu, s kompletním textem? Skryté letopočty si přímo říkají o luštění :-). Fajn den, T .

 10. mohu reagovat až nyní,byla jsem bez připojení.

 11. Ano Bos, vystihla jsi to podstatné, blog není veřejná zpovědnice a tu podstatu vystihuje také slovo TAKT. K ostatním a také k sobě.

 12. Tosku, je krásný. Fotky mám doma, mrknu na to :)) a dám vědět.

 13. Tosku …… Byla jsem si skoro jista, že na Santiniho zereaguješ :)))

 14. Ten kostel je skvělý!!!

  Nevím, jestli se mám vyjadřovat k osobě Hamilton, prohlédl jsem si jeho blog a je mi ho upřímně líto.

 15. Jo, kostel je opravdu parádní … fascinující.
  Dík za tvůj názor, Sejra. Hamiltona nekomentuji.

 16. Mně se kostel taky moc líbí, a fakts ho dobře vyfotila 🙂

 17. Ještěrko, dík!Tto víš, já ani jinak fotit neumím, dodávám skromně :))

 18. Kostel by možná zasloužil trochu těch oprav, ale i tak pod ním stát a kroutit hlavou nahoru v pokoře muselo být nádherné. Stejně takhle na mě působí Barborav Kutné Hoře, kde ještě cítím ten spodní rozměr hornické minulosti. Člověk odsud odchází úplně jiný…

 19. Sejra,dobrý postřeh… našla jsem na webu:

  "….. Když se octnete před kostelem Nejsvětější Trojice, jste nejen uchváceni nádherným průčelím, které zcela ve stylu svého proslulého stavitele Jana Blažeje Santiniho – Aichela dává do pohybu celou stavbu kostela, ale také zaraženi současným stavem tak vzácné kulturní památky.

  Zničené fasády a poškozená okna jsou nejen dědictvím předchozího režimu, ale i obětí doposud přetrvávajícího nevyjasněného vztahu naší společnosti k šlechtickému a církevnímu majetku.

  Celý exteriér této významné architektonické památky v majetku rodu Kolowratů Krakowských chátrá natolik, že mu bez rychlého zásahu hrozí další výrazná devastace…"

  V roce 2008 bylo založeno Občanské sdružení Santiniho Trinitas

  Kolowratská 1
  516 01 Rychnov nad Kněžnou
  Tel: +420 775 609 952
  E-mail: santiniho.trinitas@gmail.com
  IČ: 22728708
  č. účtu: 223042785 / 0300 ČSOB

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient