Srp 202009
 

prosba

 Prosím, potřebovala bych poradit, tentokrát si nevím rady. Možná mě něco napadne zítra, ale dnes mě nic nenapadlo. děkuji zuzi

 

8. otázka: Cestovatelé musí mít dobrou jazykovou výbavu a orientaci v mapě. Víte, kam vás zavede níže uvedený popis?

Vaše cesta začíná v Praze. Odtud se dejte na stramlán a zastavte se až u moře. Nasedněte na loď a popojeďte o deset stupňů zeměpisné délky na stramlán a o dvacet stupňů zeměpisné šířky na kvarnát, dokud nenarazíte na pevninu. Odtud pokračujte po souši na trymbult tak dlouho, dokud napříč nepřejdete celý kontinent. To budete právě ve státu, jehož zejdekní a z větší části i trymbultní hranici tvoří dvě různá moře. Plujte tím prvním mořem na stramlánostramlánozejdek až k prvnímu samostatnému státu. Jeho jméno má pět písmen a je vaším cílem.

 Posted by at 0.01

  13 Responses to “Je tu prosím nějaký zeměpisec???”

 1. MaltaŘekl bych… stramlán bude západ, trymbult východ, zejdek sever, kontinent Afrika, ten první stát Egypt a ty dvě moře moře Středozemní a Rudé, stát pak Malta.

 2. díky.Milý Radime, moc děkuji, jak to tak znovu pročítám, vypadá to, že jsi trefil do černého!!!

 3. když jsem to četl, napadlo mě ještě staročeské "mlno", i když to nemá téměř nic společného se zeměpisem. (magnet se využívá v kompasu.)

 4. … jedu znovu a jsem si jista, Radime, dikdikdik.

 5. MLNOMlno, musela jsem se podívat, je to perfektní slovo, vyjadřuje takové tekuté nic 🙂 a je to obrozenecký výraz výraz pro elektřinu. Viz:
  http://www.sklisen.cz…ail=040.txt

 6. Není zač, není zač, není zač:-). Odkud je ta hádánka?

 7. Zuzi, odpověď na otázku už sice máš, ale stejně tak i spousta ostatních soutěžících, kteří si do google dají první slovíčko "stramlán". Jako první jim vyskočí tvůj blog – s odpovědí! Takže vlastně to máme my ostatní zadarmo! Díky! Už dál nemusím hledat. (Akorát tvé šance na vítězství se trochu snížily

 8. pro knihovnici…Děkuji za upozornění, to mi ale vůbec nevadí, já jsem přející, musím se na to jít podívat :)).

 9. Radime,soutěž je zde:
  http://www.ikaros.cz/soutez#

 10. Stejěn ti to je prd platný,otázku změnili.

 11. Děkuji za upozornění.Martino, mně je to jedno, neměla jsem s tou novou problém, vyloučena jsem nebyla a pokračuji dál, ale už jen sama za sebe!

 12. MaltaTak to je dobré.

 13. Petro, bylo to dobré! Rázem jsem se stala známou v širokých knihovnických kruzích!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient