Srp 162009
 

Chtěla bych vám sdělit pár novinek:
Zhubla jsem 5 kg. A moje snaha o další mínusy trvá. Mám totiž docela dobrou motivaci. Však se dozvíte až to celé proběhne … jsem si jista, že empatický čtenář by to mohl vytušit! Ne, nebudu se vdávat nebo tak něco, je to ještě zajímavější!
I přes ty všechny zakopnutí, průsery a nerovnováhy jsou tady stále věci, které dokážou naplnit člověka vnitřní radostí a dodávají nebo umocňují pocit naděje. Jak říká klasik Petr Váša, fyzický básník: Ještě pořád tady je naděje!
Ale o jednu radost jsem se rozhodla přijít. Už zde nemůže být vše. Mnozí se bouří a další hrozba jak gilotina visí nade mnou v případě těch dosud netušících. Safra, snad by ale bylo na čase založit si nějaký tajný deník, aby to dění nezapadlo.  A nemá smysl psát něco napůl nebo mlžit! Takové šedi tu je kolem nás plno! Jo a já nejsem z těch, co to za ně fotí a píše někdo jiný. Tím myslím Topolánka a jeho "italskou" partu (fascinující fotografický příběh … mne v tom deníčku z dovolené zaujal nejvíc ten umělecký aspekt soch na terase (Rittstein Tanči Anči a Diásova ulita) … který expert první! tohle na té terase vydedukoval…. pak už se to jenvšude opisovalo …)

Ještě nějaký fotky:

nebe kriz

Dnes po ránu jsem přišla na zahradu s včerejším čerstvě osekaným trávníkem a překvapila mě tam kosí rodinka s třemi mladými kosáky. Nechali mne přijít klidně na metr, ale než jsem si došla pro foťák, rozprchlo se to seskupení do většího okruhu a nebylo to vono. Vzpomněla jsem si, že před týdnem mi o tom samém zážitku povídal Henry Psanec, a jak jsem mu tehdy opáčila, že jsem právě vyfotila na obloze znamení kříže a o n se jako lekl, jestli nebude konec světa :).

taska_zuberec

Moje nová proutěná taška koupená na Slovensku ve Skanzenu oravské dědiny v Zuberci. Hned mě zaujal její neobvyklý tvar a vybrala jsem si také tuhle sympatickou barvu. Nebudete tomu věřit, ale už mě kontaktovalo několik neznámých žen a dokonce i jeden zvědavý muž s uznalou pochvalou té věci a dotazem kdeže jsem ji koupila …

cajik1

Čaj z Ceylonu, přivezl mi ho kamarád z prázdninového výletu tam. A také několik vanilkových lusků. Prý se tam jejich úlomky čaj sladí. Čaj byl balený jen tak obyčejně, v zataveném igelitovém pytlíku , a přes něho izolepou přelepený ten kus papíru Spice tea. Soudím podle Spice girl to asi znamená kořeněný čaj. Černý čaj se spoustou drobných i větších úlomků a plodů čehosi, co tomu černému čaji dodává výbornou chuť. Nejsem žádný labužník a moc se v čajích nevyznám, důvěřuji pouze své chuti. Takovej dobrej čaj jsem ale snad fakt snad nikdy nepila. Je tak dokonale lahodný, chuťově vyvážený, prostě harmonie. A ani se nemusí sladit a není hořký. Zajímavé je, že ani delším stáním s lístky na dně hrnku nezíská tu trpkou a svíravou chuť, je stále takový … otevřený a příjemný do úst.

cajik2

zuzi

 Posted by at 9.46

  9 Responses to “Malá osobní svodka”

 1. Hm… stejně je to nějaký rozbitý: http://jdem.cz/bw5k5

 2. Kuva :)… co to jako má bejt? Uklidňuje mě jen, že se to objevuje i na toplistu … slyšel jsi tu instruktáž z hodonína:
  pancéřovou pěst na krku … atd.
  http://www.novinky.cz…mluvil.html

 3. Zuzi, tak jsem dostala chuť na čaj 🙂 – ten musí být fakt výborný!
  A nedávno, cestou na jeden výlet, jsem na obloze viděla nádherné, ostře řezané X. Jen foťák byl v kufru…

 4. ZuziTo zni dobře, jen skoda tech úbytků v blogu, k vahovym gratuluji!:-)

 5. Ahoj Nom, se ti nedivím, jak jsem to vylíčila! Přestala jsem pít minerálky a ostatní nápoje a piju čaj! Záleží na úhlu pohledu, měla jsem nafoceno i iks…

 6. Boss, i tak bude o čem psát … a dík za podporu.

 7. Ahoj Zuzi!co se deje?? pet kilo dole, parada, ne? jestli hubnes, drzim palce a jestli odesly jen tak, aniz by se rozloucily, taky dobre!;-) a jinak – co se deje? nejaka fajn novinka?;-)

 8. Ahoj Lexulko, paráda a hned je líp! Jen aby se obloukem zase nevrátily! Jinak je to stále stejné, víš jak … jen o tom smetnějším nechci psát ani se v tom babrat. Kdo by taky na to měl náladu!

 9. Ahoj Zuzi, taky jsem dostala čaj, byl, myslím, z Kypru, a byl výbornej. Dokážu si tu dobrůtku představit. A popíjet ho třeba vpodvečer na zahradě, to musí být žůžo…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient