Srp 092009
 

klášter Zlatá Koruna a jiné zajímavostiTvrz je opuštěna, zůstala jen základní posádka – zuzi. Poslední host – Honza … opustil bránu v dobrým kolem šesté večer. Pěkná rodinná dovolená, pomineme-li ty dva excesy… ale každej se občas smekne a než dostane člověk rozum chvíli trvá, a někdy k tomu ani nedojde. Pokud tím neomezuje teritorium druhého živočicha, prosím …

Tak malou rekapitulaci … první malá dovolená byla dvoudenní, ale intenzívní. Raft na Vltavě. Nezapomenutelné a vzrušující. Mimo společenského vyžití mne okouzlil klášter Zlatá Koruna. Není obýván mnichy jako loni navštívený klášter Vyšší Brod, ale to nic neubralo na jeho spiritualitě, na pocitu harmonie, který vyvolává – exteriéry, interiéry … vše ve vzorném stavu, optimálně působícím na emoce hosta. Celek i detaily. Průvodkyně – její osobnost, styl (mile popletená, příjemná, znalá). Chtěla bych se sem vrátit se spřízněnou duší (stavař Bohoušek už to holt nebude …) a věnovat pobytu zde více času.
V cizím prostředí první dny špatně spím a mám i další problémy. Dokonalé, krásné prostředí a dostatek soukromí však zcela tyto překážky eliminuje. Zmínila bych v této souvislosti pension Hoscheck v Altmunsteru a jeho postel s dokonalou matrací a bílým bavlněným saténovým povlečením a nejnověji též záchody ve Zlaté Koruně.
Dvě fotografie z kláštera zde a další přikládám. Návštěvu Zlaté Koruny si rozhodně nenechte ujít, zatím se můžete podívat na zlatokorunský web a fotogalerii.
Zítra budu v zážitcích z dovolené pokračovat. zuzi

zlata_koruna a

Pohled od mostu vedoucí z nově, po povodni, zbudovaného kempu do obce. V pozadí vykukuje část kláštera nejblíže řece.

zlata_koruna b 

Pohled zpět ke vstupní bráně – Opatská cesta

zlata_koruna c

Fascinující plocha …. 

zlata_koruna d

 Zajímavý prvek – uprostřed záchod pro vozíčkáře … po schodech se sestupuje ke klasickýmWC – tohle tedy na zlatokorunském webu fakt neuvidíte!

Čistota stěn, jen úzká modrá stuha v kombinaci s diagonální šachovnicí podlahy, velká plocha zrcadel a ušlechtilý "proteplující" prvek … dřevěné stupně schodů …

zlata_koruna dd

No, není to krása zde spočinout?

 

 

 

 

 Posted by at 22.00

  14 Responses to “Nemusí pršet, stačí když kape &”

 1. ghproč si ten člověk, co fotí zrcadlo, schovává obliček rukou??

 2. To jsem já a koukám do hledáčku, mám tu na webu hafo fotek obličeje … zrovna i na na tom raftu …

 3. Tak jsi mi rozjtřila mou vodáckou nostalgii. Taky jsme sjížděli Vltavu…

  A jsem ráda, že nejsem sama, kdo špatně spí v novém prostředí. Tchyně to totálně nechápe a jsem pro ně něco jako exot… 🙂

 4. To je paráda, rozplývat se nad záchody:-)))

 5. jójó, radost se na to …(abych nebyl nařčen , že používám nespisovné výrazy)

 6. Ještě nikdy nikdo nespatřil na vlastí oči tchyni chápající,nanejvýš v noci může narazit na tchyni chrápající.

 7. Nomínku, svádí mne to říkat ti Mumínku 🙂

 8. Sejra, k tomu celkovému dojmu to podle mě patří :).

 9. Jaromíre, hrubneš!

 10. Pod balkónemZuzi, kdysi jsi napsala, že v místě "Pod balkónem" trčí pod vodou drát, a ukázala jsi fotku vašeho (na dně) roztrženého raftu. Mohla bys prosím blíže popsat, kde je toto místo?

 11. Jéje, já zapomněla, o tom nám povídali v kempu Zlatá koruna nějací vodáci. Kde přesně to je nevím, ani nikdo z naší posádky, je to však v Českém Krumlově pod jedním z mostů, nevím ale přesně pod kterým, či je tam jen jeden! Stačí, prosím??

 12. Kolik mostů tam je, přesně nevím. Z mapy jsem napočítal něco kolem plus-mínus osmi. Ale děkuji za snahu.

 13. Ahojj vodaku!diky za inspiraci!;-)

 14. zuziad 7 – tak to určitě nebylo myšleno 🙂
  I když, jak jsem četla ten Tvůj dnešní blog o čtení na dovolené, tak chápu, že Tě název svádí tím směrem 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient