Srp 042009
 

Dovolená v Itálii s Topolánkem 1 a 2Tak, a je to snad pro letošek za námi! Ostře sledovaná dovolená 1 s bonusem TP (Topolánkův penis) a 2 s bonusem OŇNCH (odhalená Ňadra Nicholasovy chůvy)! A prý o tom bloguje i Talmanová. Nedívala jsem se. Stejně jako jsem nepodlehla kouzlu blogující Petry a facbookující Olgy, nemám chuť ani na tohle. Nejsem na to nějak zvědavá. Jen mě mrzí, že už přestal nepoliticky blogovat Macek .
V té mojí, ještě nekončící dovolené, zatím bonus neavizuji, ale žádný den  přesto neproběhl bez nějakého dobrodružství. Víte, raději bych trochu klidu, ale v naší rodinné sestavě to v současné době možné není. Bohužel ale také nezveřejním tu největší pecku – hit té NAŠÍ dovolené = zvaný RULÍK. Rodinná rada se usnesla, a od teď tedy žádná kontroverzní témata a zážitky. Jejich šíření se bude odehrávat výhradně orální cestou a jen vybraným jedincům. No, ale i tak je o čem psát. A mám i fotky. Ještě jsem však je nestáhla, a tak musíte počkat. Nový fotoaparát je, zdá se, výborný.
Můžete se těšit na fotografie z Růžového paloučku, z návštěvy strejdy z Kolína s tetou, představím neformální fotografii z opékání buřtů s týmiž aktéry, nový druh kapradiny a exkluzivní záběry z výletní hospody U rytíře Toulovce. Snad si také dodatečně vzpomenu na některé příhody …
Je to velmi rušná dovolená, podřízená režimu malé Emmy, jak vymyslel Honza – její Emmynence …
Co jsme dělali třeba dnes??? Ráno jsem dodělávala v papinově hrnci hovězí na houbách a ke snídani jsme dojídali poslední kousky tvarohových řezů s jahodami:

Ty řezy jsem vyráběla včera pozdě večer a zapomněla dát do těsta prášek do pečiva a do tvarohu máslo. Na vrstvu tvarohu jsem naopak kreativně umístila jahody z mé zahrádky. Chytily druhou mízu, či co! Těsto bylo sražené a všem nám to chutnalo více než klasické provedení. Kdo by to řek´, hmmmmmmmmm! Od teď už jenom tak. Později jsme jsme zavítali do sekáče ( mám troje nové úžasné kalhoty a tři trička) a ještě později do lesa na houby. Nic jsme nenašli, až na jednoho klouzka. Tak jsme změnili plány a nasbírali litr borůvek a zítra se bude vyrábět opět sražený tvarohový koláč. Zkuste to! Vlastně jsem použila oproti předpisu pouze dva tučné tvarohy místo tří a místo solamylu přisypala celý vanilkový pudink! Ale dost vaření a pečení! Za měsíc mne čeká v Praze akce celostátního významu, na kterou jsem byla velmi nečekaně pozvána. A pozvání jsem přijala. Zatím je to tajemství!  Tak abych se z těch buchet moc nenafoukla a vešla se do toho svého modelu Ivety Nedomové, za který jsem neváhala dát nemalý peníz! (Někde mám tady na blogu i fotku, ale nemám čas do vygůglit – nejde mi to…) tak snad zítra  🙂 zuzi

 

 

 Posted by at 22.13

  14 Responses to “Hit letošního léta”

 1. Nevim, jak kdo, ale já se teda vyloženě klepu na ty fotky strejdy a tety z Kolína… :p

 2. :))… snad to ještě pár dní vydržíš 🙂

 3. zuzi,proboha, nedávej mi sem koláče, když se musím vejít do riflí, které jsem si schválně koupila o číslo menší :-).
  Hezké pokračování dovolené, já to všechno stíhám číst, ale většinou v rychlosti, komenty už nezvládám, podobně jako u lexulky.
  P.S. Hele, kdyby ten komentář [1] psal někdo jinej, tak se snad naštvu :-DDD

 4. ahoj Báro, jsme na tom stejně, v nových kalhotech ze sekáče se nějak škrtím v pase :)… také nekomentuji, jsem tu nyní kradmo, po chvilkách, na okamžik. ATeo?? To je známej případ :), dělá pokusy na lidech :), mám pro něho slabost :).

 5. Milá Zuzi…… z rozhodnutí vaší rodinné rady věru radost nemám 😉 , ale faktem je, že ne každý, kdo zabrousí blog, s dobrým úmyslem přichází, tak (ač nerada) to chápu…

  Jojo, klid v "naší rodinné sestavě" marně hledám i já 🙂 Je to šílený, co někteří jedinci naší family dovedou- a mnohdy to publikovatelné opravdu není.

  Blogující partnerky politiků mě fascinovaly včera- dostal se mi totiž (opožděně) do ruky časopis "Týden" č.30 a z obálky na mě čučí usměvavé Paroubkovic duo ověnčené květinovým srdcem a trefně nazvané autorem: "Báječný & Chytrá", tak jsem si přečetla "Ódu na pana Báječného" a mám divný pocit z toho, jak hluboko jsou někteří ochotni klesnout a zpeněžit své rodinné emoce… jojo, svět je plný různých lidí- Báječných i Chytrých 🙂

  Ať ti jde zpracovávání plodů lesa od ruky a bacha na kalorie 🙂

 6. AHOJ!Milá Wlčice, zdravím Tě. Jen tak odbíhám sem a mám mírně provinilý pocit, že bych měla dělat něco "užitečnějšího", je tu kolem všude chaos a hromady triček a kalhot a neumyté nádobí a do toho se tady něco malého batolí a vyžaduje hlasitě pozornost! A zdá se, že "to" i drobet "smudí" :))… děkuji za komentář. Kausu "Jak jsem dojela na znalosti botaniky aneb rulík" zpracuji a na požádání zašlu e-mailem. Nedokážu tu hlavní událost léta jen tak pohřbít a zapomenout. Já tedy zase jdu a drž se, Wlčice! zuzi

 7. Taky chci story mailikem, prosim prosim !;-)

 8. Tak já tedy o mailstory zdvořile žádám! 🙂 Vypadá to na detektivní žánr…já o rulíku neslyšela nikdy nic dobrého 😉

  Jo, a ještě pochvala autorovi za oslovení "její Emmynece"- miluju tyhle slovní hříčky!

 9. Rulík zlomocný je pro všechny nemocný, léčí afty, kuří oka, je lepší, než kolaloka. Každý dobrý čech, nežli by šel k doktorovi, baští rulík a je zdravý.

 10. Zdravím a děkuji komentujícím. Honza umí překvapit! Nejdřív rulíkem a pak jeji Emmynencí … Jaromírovi děkuju za básnické prostocviky, jaksi pamatuji z dřívějška – vyplňuje zde prostor, když se mu zdá, že se nic neděje :))

 11. Milá zuzi, když je to tak prosté, proč si taky nezacvičíš? Je to zdravé, bystří to smysl pro nesmysl….

 12. Však cvičím, už mám 3 kg dole. Též nevečeřím a vůbec se držím dál od jídla …

 13. No vidíš, zuzi, když se chce, tak to jde. Pro mě je jídlo můj jediný věrný kamarád, držím takzvanou jedlovku, v jednom kuse jím. Však už vážím 60 kilo a sním o tom, až ještě něco sním, že to dotáhnu na 65.

 14. Seš moc hubenej, ani nepamatuju kdy jsem vážila 60 kg….

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient