Čvc 122009
 

den 1.

Na chalupu v obci Huty jsme dorazili po celodenní jízdě autem kolem páté hodiny. Vyjeli jsme o něco později, protože v Brně při výjezdu z parkoviště do nás narazil jistý Polák – no a také my do něho, že, a musel se sepisovat zápis o nehodě. Naštěstí se to odbylo jen vzájemným škrábnutím. Polák byl nejprve nerudný, ale končilo se vzájemným líbáním a skupinovým fotografováním a výměnou kontaktních údajů pro pozdější vzájemné přátelské návštěvy. Cestou jsme navštívili Květnou zahradu v Kroměříži a několikrát jsme si různě dali kávu a lehké občerstvení. Učili jsme se zacházet s měnou zvanou Euro, které jsme říkali později Ojro podle Peteho. Ten to někde slyšel , asi v Německu, a nám se to zalíbilo.
Našim domovem se stala halabalastavěná chata plná přífušků, koberečků a starých nepotřebných kanapat, křesílek a skříní. Žádný luxus, ale cena mírná. Nejdůležitější věcí na chalupě byl tzv. Mocižer – bojler na ohřívání vody, který ,jak několikrát majitel, pan Koleják, upozorňoval, moc žere!!!! A tudíž je dobré ho často vypínat. Což jsme činili.
Chvíli po nás přijela veřejnou dopravou i naše třetí dvojice Kytka a Pete z České Třebové. Se spaním to bylo jednoduché. Já jsem obsadila jednolůžkovou kóji a ostatní se rozhodli pro velkou společnou noclehárnu.
Zbytek dne jsem strávila zcela nadšena na pastevní louce za chalupou. Přirozená jalovcová louka! A všude kolem spousta kvetoucích rostlin! Známých i neznámých … tedy známých jen z atlasu! A několik druhů orchidejí. Vlivem dlouhotrvajících dešťů byla louka s ostrůvky suchomilné květeny podmáčena – ve stopách do dobytčích kopytech se zdržovala voda a musela jsem chodit na houpavé půdě trochu opatrně. I s ohledem na kravince. Louka se svažovala k potoku, zde rostly zase jiné květiny a na protější výslunné stráňce byl také odlišný biotop. Nádhera, a hned první den jsem nafotila spoustu kytek zde na blogu ještě nezveřejněných.
Ostatní se šli později projít za mnou, ale došli o hodně dál. Neviděli mne, zrovna jsem operovala níže u potoka. Pohybovala jsem se na malém prostoru a úplně mi to stačilo. Druhová rozmanitost nevídaná!
To byla sobota večer, na neděli jsme chystali velkou túru do dvou nejkrásnějších dolin Chočských vrchů – Kvačianské a Prosiecké. bude to nářez, připravte se! a těšte se  na setkání s medvědem! zuzi

Fotky doplním později -až mi nějaké kamarádim poskytnou.

 Posted by at 21.13

  10 Responses to “Roháče a Chočské vrchy 2009”

 1. Tak jen dal, zuzi, pis, prosim brzo dalsi cestovni zazitky..

 2. Budu pokračovat, Boss 🙂

 3. Tož těším se na fotečky! A zuzi, kde je ta kuřecí bábovka? Se sem ženu… 😉

 4. Ještěrko, já se taky na ně těším chjo chjo :(, a bábovka byla zde:
  http://rozvedena.blokuje.cz…a.php

 5. já se zas zítra se konečně jedu podívat na Maštale 🙂

 6. TS, tak to je škoda, že to není o něco později, od 27.7. jsme v roudné na chatě, na týden. Jestli budeš chtít, stav se, nebo můžeš u mně využít noclehu, je to dobré východisko tam. z.

 7. Díky, snad to nějak vymyslim, mam i stan.

 8. je tam i mnoho trampských kempů se spaním pod převisem, dalo se kempovat na koupališti v Roudné a v Boru, nevím ale zda je letos v provozu…

 9. Tak kdy bude pokračování! Celej se třesu vrušením z čekání na medvěda

 10. hehe … šedý … nečekej ale že budeš tak ohromen jako my a snad i ten medvěd :))), včera to nešlo, dnes se ale dočkáš! Sama se ostatně těším až budu popisovat své zážitky, musím se na to ale udělat čas, abych se znovu vrátila do těch míst a pocitů :))… chtěla bych se tam znovu vrátit.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient