Čvc 032009
 

co mě překvapilo

K Miladě jsem řekla svý u Mod. – štvou mě neomalení a hluční narušitelé soukromého majetku, ale také mě štve ten, který Miladu vlastní a nic s ní nedělá, vlastně tam nechá  ty "Kocábovy děti" aby mu objekt pomohly vybydlit. Miluju kolorit prvorepublikových vill, a když se na tu vilu dívám – nyní ještě ochuzenou o část střešní krytiny – je mi smutno. Taková půvabná villa je pro mne jako socha, jako umělecké dílo, s kterým se musí zacházet opatrně, aby neztratila nic ze svého kouzla. Myslím, že těmi taškami to dodělali.

Ale já vás chci upozornit na jinou věc. Včera jsem se motala na webu Kocábových dětí a překvapila mě reakce známého "kozího rebela" Stanislava Pence, na kterého – jako undergroundovou auitoritu – se zřejmě skvoteři obrátili. Napsala jsem mu, že je frajer. Zcela mě překvapil svým zdravým kozím rozumem, tedy selským. Holt člověk se selským rozumem nemusí být revolucionářem za každou cenu. 

Vyjádření Standy Pence ” Si děláš kozy…
"Rozhořčilo mě co se stalo. Dělal jsem vše, co jsem mohl, aby se o celé věci dozvědělo co nejvíce lidí, včetně těch, co rozhodují."

Ovšem:
” tvrdit, že vyklizení Milady je to nejbrutálnější, co se stalo od vypálení Lidic
” vykřikovat na demonstraci do megafonu "vivat intifada"
” v nepodepsaném prohlášení bývalých obyvatel squatu Milada tvrdit, že nehledě na výsledky jednání přijde na vyklizení Milady adekvátní odpověď, která bude instituce zodpovědné za tento akt hodně bolet
” popírat institut soukromého vlastnictví slovy, že jde o přežitek
” a v neposlední řadě nechtít zachránit samotnou Miladu, ale získat jiný barák

To jsou pro mě věci nepřijatelné. Tímto nedosáhnete ničeho, těžko oslovíte někoho jiného než sami sebe.

Zdravému rozumu zdar,
náckům, komunistům a zabedněncům zmar…

Stanislav Penc, www.kozy.cz

http://czechtek.bloguje.cz/796260-vyjadreni-standy-pence.php#ixzz0KDlokx5P&D

 

 Posted by at 20.08

  10 Responses to “K Miladě”

 1. Gratujujeme vám právě jste se stala "milionpětitisícístopadesátoušestou"…Ha ha, tak si to pan Ropotámo Kocáb u xenofobních čecháčků totálně pos….špatnil. Těch uprskaně nenávistných vášní, co se snáší na jeho pleš…. Co si to dovolil? Sehnat nějakým drbanům squaterským celej barák… Nestačí, že chce cikánům koupit prasečák…? My chceme taky bydlet za korunu! My chceme taky buřty, špek, bůček! My chceme taky chlastat! My chceme taky dělat bordel…My chceme… My chceme… My! My! My!

 2. hehe, jen se neposer, hlavně že máš nepřítele, viď, Kocábovo schovanko. Tohle mě tak nevadí, jak sis ráčil všimnout, ale od nelítostného zásadového revolucionáře bych očekávala, že luxusní bejvák odmítne. jsi změkčilej.

 3. Já doufám, že se pan ministr bude stejně akčně zabývat každým bezdomovcem v Praze, ráda jim budu dělat mluvčí, těm bezdomovcům tedy:-)

 4. zuzi,souhlasím s tebou do posledního písmene. Ne proto, že bych chtěla také zadarmo bydlet, i když by to nebylo, špatné, ale já si na své bydlení umím slušně vydělat.
  Vadí mi takové nesystémové gesto jedné skupince neomalených řvounů, co umí jen ničit. A vlastníka bych pohnala k trestní odpovědnosti za to, že se nedokázal postarat o svěřený státní majetek.

 5. Mod, bezdomovci ho nerajcujou, tak se moc netěš :)).

 6. Ahoj Báro, ano, tak to je myšleno, napsala jsi to elegantně.

 7. Penc překvapil..ale pozitivně, to je fakt!

 8. souhlasim se Standou Pencem, ten to má v palici na rozdíl vod komunistický pakáže srovnaný…bohužel tihle skvoteři nepochopili podstatu squattingu…a ten M.K.?…"čím víc se snažil pomáhat, tím víc ten chudák škodil"…já už se musim jenom smát: http://www.youtube.com…ZvllmB_fps

 9. Ahoj Zuzi,dlouho jsem tady nic nepsala, sorry, s casem jsem na stiru. ale rada te ctu, peknej clanek. chci ti poprat hezky leto a musim se poradne zacist, abych zjistila, jestli nahodou u Tebe neni neco zasadniho noveho;-)

  mej se moc krasne cago lex

 10. Ahoj Phoenicks, Loupáku a Lexulko! Díky za ohlasy, čítám že po týdnu na slovenských horách už jsou tady zase jiné kausy ….
  Lexulko, se mnou furt stejný.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient