Čvn 292009
 

co se děje na zahradě

/files/vrbinapenizkova1.jpg

Vrbina penízková, nemůžete si ji splést. Mám vlhkou zahradu, plnou mechu a téhle ozdobné poléhavé vrbovky. Posekám a nic se nestane ,pouze  ještě více vyniknou její květy. je to vlastně pokryvná rostlina, ovšem planá. Roste všude kde je vlhko a stín  – v lese, na příkopě, v křovinách, od nížiny až do podhůří a je jí všude plno. Pokud si jí ovšem všimnete. Na fotkách je hodně zvětšena.Ještě  detail:

/files/vrbina_penizkovadetail.jpg

/files/zahadnyptak.jpg

Na konstrukci boudy lomařských  dělníků vedle v muzeu usedl bílý pták s černými  skvrnami. Nebyl zrovna malý. Nikdy jsem ho u nás neviděla, ale snad to bude drozd zpěvný. Tedy určitě, neměla jsem čas na lepší záběr, hned zmizel, ale třeba zde se to někomu podařilo zachytit lépe: http://www.jynx-t.net/ptaci/drozd-zpevny-105614-4129040-0.html

/files/gazanie_ruda.jpg

Každý rok si kupuji gazánie a nikdy nevím jaké budou květy. Letos mám jen jednu, rudou. Žlutá gazánie se mi líbí více, sytě žlutá barva vzbuzuje zajímavé emoce – vyvolává radost, pocit štěstí. Purpur působí odstupně, vznešeně. Alespoň na mne.

Začínají prázdninny, léto … tak si je pěkně užijte. Já jedu v sobotu s Brňáky na Roháče. Bude nás šest… zuzi

 

 Posted by at 20.07

  10 Responses to “Květiny 22”

  1. jotak vrbina kvete i nas na zahrade,pokud ji necham dostatecne rozlest.A na plote sedavaji cermacci.

  2. ahoj moravačko, čermáček – rehek zahradní se mi tu taky třepotá, ale neposedí. nemám teď na ty letce trpělivost :)…

  3. Gazánii jsem si koupila v sobotu v Polsku oranžovou s víc střapatými lístky, taky 2 krásné levandule a 2 různé netřesky.

  4. Hezký nákup, Mod 🙂

  5. Ta gazánie se ti Zuzi povedla, máš to na zahradě hezký. Jo a Roháče si užij, je tam krásně, já mám pro Slovensko velkou slabost.

  6. Ahoj Z., díky, já nebyla na Slovensku mnoho let, naposledy v belanských tatrách, moc se tesim.

  7. Ty se mas, ze mas zahradu, ja mam prd… Jeste ze mam nejaky kyti doma 🙂 U nasich zahrada sice je, lec zatim na ni roste pouze velice nezajimavy plevel, neb je ve stadiu uprav…

  8. Ještěrko, někdy si říkám, jestli by nebylo lepší ji nemít. jako dnes. dvě a půl hodiny jsem to tam šlechtila a jsem celá schvácená. Ale lepší se hejbat jak se povalovat na kanapi. Však se taky časem vzmůžete na domek se zahradou, když vás ty podnájmy přestanou bavit ..

  9. Domek se zahradou brali bychom hned, leč žádný nám finančně dostupný zatím není…

  10. Já vím, je to těžký, ale když jste spolu šťastný a veselí, můžete zkusit i hypotéku a nějak si ten budoucí bejvák právně ošetřit. Barák je barák.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient