Čvn 232009
 

mala svodka, nové a starší zprávy

otakar dusek kursk 1943 detail*** Mám radost! Dnes jsem zjistila zaručenou informaci: V soutěži Medaile roku hraje prim i v sms hlasování medaile KURSK-1943 Otakara Duška, druhou pozici drží Praga" a třetí Matyáš". Moc děkuju Mirkovi, Henrymu Psanci. Vím, že posílá, stejně jako já. Ale moc děkuji i za vaše kliky na webu… je to opravdu maratónský běh a ještě nejsme u konce, prubířským kamenem budou prázdniny a dovolené. V poslední době se do hlasování zapojila i skupina kamenářů, které zrekvíroval" strejda z Kolína. Tímto jim děkuji, ale není mi vůbec jedno že mlátí kladivem do každý skály která tu nerušeně přečkala nájezdy husitů a obě světové války a všechny převraty a pak přijde kamenář a nemá pro to pochopení. Promiňte, že jsem se dostala jinam, ale viděla jsem, že do našich skalisek mlátí perlíkem už i japonští turisté!

*** Ale tohle je naopak k zlosti: Z galerie Rudolfinum se chystá její nový šéf ředitel České filharmonie Vladimír Darjanin vykopnout Petra Nedomu, neokázalého, ale o to více excelentního galeristu, který neprosazuje sebe, ale kvalitní umění! Stejně si myslím, že je za tím ta dvojklika zapšklých narcisů a závistivců, nad které v zemi české není 🙂 … K + K!  Zde pár dobrých odkazů a hlavně můžete podpořit Petici za jeho podporu.

 – mrkněte, v nedávné anketě Reflexu  OSOBNOST XX VÝTVARNÉHO UMĚNÍ se Petr Nedoma umístil na 7.-8. místě. A zde nové ohlasy

 

Co se to jen v tom malym českým rybníčku děje. Je to na pytel. Vyhrávají průměrní a ti, kteří "hodně křičí". Bují nekontrolovaně závist. Nechápu, že těm nahoře nestačí prachy a moc, a ještě likvidují ty nejlepší. Místo co by je oslavovali. Jak z toho ven???

*** Také zápasíte s nedostatkem času? Je to jen iluze sděluje nám svou filosofii Timothy Ferris.. Můžete žít jinak a být sám sobě pánem. Nedostatek času je známka nedostatku priorit, nevíte na co se soustředit.  Stačí jen: uvědomit si své cíle a těm se věnovat naplno, eliminovat rušivé faktory, zautomatizovat své povinnosti a nakonec se osvobodit od práce. A tak získáte svůj čas pro sebe. Pár dobrých rad jak si zorganizovat svůj čas a nezabývat se zbytečnostmi naleznete zde. … Ale hlavně začněte už dnes.

*** Co je to MIDCULT?
Termínem midcult spisovatel Umberto Eco určuje dílka, jež si hrají na umění: chtějí používat prostředky vysoké kultury, ale nedosáhnou na ně, a tak je banalizují pro potřeby měšťáckého vkusu. Výsledný bastard nemá ani průraznost béčkové" produkce, ani velikost nesmrtelnosti. Je to hra na jako, dudlík pro obyvatele" nákupních center. Říct, kdy jde o midcult, bývá těžké a individuální: asi jako odhalit sňatkového podvodníka. Často se totiž jeden chce dojímat natolik, že sám sobě zakáže vidět věci tak, jak jsou – respektive že vlastně nejsou. Jak příjemné může být oddat se neškodně hořkosladkému nytí …
Více zde

/files/cherona.jpg*** Věřim v člověka je to odolný parazit říká výtvarník Jaroslav Róna a rozdává vizitky, kde vypadá jako Che Guevara, a na otázku, co ho k tomu vedlo, odpověděl, že ho inspirovali dva lidé – Milan Knížák a Fidel Castro. Když se na ně podíváte, zjistíte, že nejtrapnější ze všeho na světě jsou zestárlí revolucionáři, kteří se zoufale drží moci a kteří stále hlásají permanentní už neexistující revoluci. Zdroj

 *** Co je to DarkArt?
Jestli jste se přes můj minulý blogspot Lože Vyvrhelovo dostali až na stránky fotografa Michala Škrabálka, víte jak vypadá DarkArt, tak to jenom pojmenujem:
/files/zatraceny.jpgDark art se zcela liší od ostatních typů umění. Vyjadřuje něco tajemného a neproniknutelného. Děsivého, nelidského. Odkrývá jiný pohled na úplně odlišný život. Nicméně udělat něco takového zabere hodně času, úsilí a ne každému se to podaří udělat naprosto dokonale.

Má to něco společného se surrealismem, vychází z něho, opticky, jen to je hodně temné, strašidelné a jsou to ty "jiné světy", funkce snu je asi potlačena vědomými představami a moderními možnostmi a technologiemi … ovšem bezbřehá fantazie a  je tu i tam, dodává zuzi. Zdroj fotek zde a zde

 

 Posted by at 21.22

  10 Responses to “Medaile a různý zprávy”

 1. Michal Škrabálek: občas si v práci pouštím jeho hudbu http://www.dreamface.net…=promocd

 2. LBJe to velmi různorodý web, jen tak lehce jsem tam objevila reportáž z kremace a překvapující anketu …

 3. jo jo K+K je pěkný svinstvo, petici jsem podepsal. Měj se krásně Zuzi a dík za fajn psaní :-))
  lada

 4. Jójó,ještě větší svinstvo, než K+K byl KKK (proti kterému jsme ostře protestovali prostřednictvím ÚV). Stejně jsme zvláštní národ, buďto máme huby na petlice, nebo podepisujeme, když se nám nemůže nic stát, petice jako diví.

 5. ladaDíky za ohlas, lado. Mej se taky krasne, budu psat dal, tak me klidne cti a obcas dej vedet :)))

 6. jaromírJa nevim co je to kkk, narod se ale sklada z lidi, nemuzes vsechny strkat do jednoho pytle, to teda nejde, ja chci svuj vlastni pytel!!!

 7. No to je v pytli, milá zuzi, když netušíš, co je to Ku Klux Klan.

 8. aha, to přece znám, jen mi to nedocvaklo!

 9. Jirko, díky za tip, musím si ho někde sehnat nebo půjčit v knihovně. Moc dík za informaci.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient