Čvn 152009
 

Z kempu Na Pískovně přes Zlatou Korunu do Boršova

zatím fotky… zuzi

/files/vltava_1.jpg

Vyjíždíme a jsme skeptičtí. Zataženo a chvílemi poprchává. Když zrovna neleje jako z konve. Půl hodiny před cílem však se mraky trhají a najednou svítí slunce. …

/files/vltava_2.jpg

A jsme zde. Kemp Na Pískovně před Českým Krumlovem. Jak vidíte počasí se umoudřilo a vydrželo celé dva dny bez vodní sprchy seshora. 

/files/vltava_3.jpg

První den, první zastávka. Opékáme buřty. Já fotím a také se trochu starám o mého háčka, který je stranou. Maličko se nám opil a činil neskutečné věci. Podplouval loď, pokud to šlo a pojkud pobýval na raftu, byl ještě více vtipný než obvykle. Jsme sehraná dvojka, ale tentokrát jsme Martina museli zkoušet na různých pozicích, protože byl jako pádlující háček k ničemu. Ale neosvědčil se nikde …. No, byla jsme každopádně nejveselejší loď na vodě a pochybuji, že se tenhle rok ještě tak nasměju jako tady za ty dva dny… Neskutečné zážitky, nedá se o tom mluvit, to se musí zažít. Nejveselejší snad byl náš konflikt s dvoutunovou promenádní gondolou vezoucí unuděné Němce … ti gondoliéři nám dali co proto – ale cizinci ožili! Představte si, že nás osočovali, že nejsme žádní vodáci!!! No a co!

/files/vltava_4.jpg

Jedna ze zastávek druhého dne. Zde vidíte mého háčka. Už nepije a přesto je stále třeskutě veselý. Rafty … to je zkrátka něco, na co se člověk těší celý rok!

vltava_5

Všichni vodáci vědí, že v místě zvaném Pod balkónem, nebo jak se tomu říká, je ve vodě schován z betonu trčící drát, a tak se tomu místu vyhnou. Náš raft o tom nevěděl, a tak jsme se na ten drát napíchli a udělali 20 cm škrtu. Jeli jsme od té doby s jednou splasklou komorou. Bylo to horší, ale odmítli jsme výměnu raftu nebo přechod jednoho z nás šesti do sousedního raftu s pětičlennou posádkou. Zde jsme v campu Zlatá koruna, kde je všechno po povodních krásně nové, čisté, poctivé a krásné. Vidíte tu džuznu??? Raft to chytil přímo na komoru!

/files/vltava_8.jpg

Klášter Zlatá koruna mě zcela okouzlil včetně trochu zmatené, ale nadšené průvodkyně. Chci se sem někdy vrátit s Bohoušem, jestli bude teda pro, když ten vztah máme tak nějak zcela rozštělovaný a momentálně nefunkční. Ale částečně spolu komunikujeme!  Bohouš je bývalý stavitel a kostely a památky miluje a rozumí jim. Však na nich léta dělal stavební dozor a také manuálně. Říkal mi, že když od lidí něco chce, musí být schopen jim to předvést. Ke Zlaté koruně se vrátím samostatným textem. Mám hafo záběrů. Kdo jste tam nebyl, napravte to.

/files/vltava_6.jpg

Klid na řece. Vpředu náš první raft. Po celé dvoudenní putování  jsme je letos doháněli …  Chyběl nám loňský kormidelník, který na nás byl pes a říkal nám stále do rytmu: Hej otroci, hej otroci atd… proto také v naší lodi letos vládla těžká anarchie a těžká pohoda. Horší to bylo se sportovním výkonem. Ale to není naší prioritou. 

/files/vltava_7.jpg

 Konec v Boršově.

Ještě přidám romantický pohled na Kapli Andělů strážných. Zde v horním patře (ten půloblouk … zde bylo původně točité schodiště do patra) byla chována relikvie trn z trnové koruny Krista. Ukradli ho husité.

/files/zlatakorunakapleas.jpg

 

 Posted by at 20.43

  15 Responses to “Vltava 2009”

 1. Velmi pekne fotky !

 2. Díky, Hamiltone.

 3. Boršov, to mi připomíná velké autodafé, jen místo čarodějnic byly na pořadu krávy, nakažené PCB.

 4. … musela jsem si vyhledat autodafé = (z port. auto da fé, jež pochází z latinského lat. actus fidei, „akt víry“) je slavnostní vyhlášení inkvizičního rozsudku nad kacířem či odpadlíkem u španělské či portugalské inkvizice. Nikdy jsem se s tím slovem nesetkala… Boršov, vzpomínka na alžírskou kávu, odjezd a jeden náhodný střet pohledů …

 5. i v alžírské kávě může být PCB…

 6. Jaromíre, ve všem něco je!

 7. občas i v chlebníku bývá něco dobrého….

 8. Moc hezké fotky. Počasí vám vyšlo, veselo bylo, tak to má být. Úplně jsi mě naladila a zase se o trošku víc těším na "moji" vodu v červenci. Letos pojedeme Ohři, kterou ještě neznám, tak pak dám vědět, jaké to bylo. 🙂 pa

 9. petisee, tak to je fajn že ses naladila, my máme Vltavu za sebou a jsem zvědavá kam příště. Nikdo z nás není vodák, a tak přivítáme každý dobrý tip! pápá!

 10. to je krasa…ja chci taky!!!

 11. To není problém spoon, jezdí i malé dvouleté děti s rodiči .. a rafty se vším potřebným vám půjčí a v cíli zase odvezou. Větší legraci jsem nezažila…
  hele loni:
  http://rozvedena.blokuje.cz…e.php

 12. jako po technicky a prakticky strance jasne ze muzu ale ja nemam zadnou partu/kolektiv z kteryho by se akce zrekruitovala nebo ke komu bych se vetrela 🙁

 13. Hezké fotky,ale mohlo jich být více :-).
  Zuzi, mohla bys prosím blíže popsat, kde je ono inkriminované místo – "Pod balkónem"? Byl jsem shodou okolností minulý týden tamtéž, co ty, a pokoušel jsem se ostatní spoluvodáky upozornit na zákeřné místo s drátem pod hladinou. Bohužel název "Pod balkónem" mi vypadnul, a ani tak nikdo o ničem nevěděl. Díky.

 14. Loni jsme potkali nějakého otrokáře, co řval "hej otroci, hej…. 😀

 15. No ahoj! To jsme byli my, nám to dělalo dobře!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient