Čvn 112009
 

Našla jsem doma na batohu brouka a nepodařilo se mi ho identifikovat. Určitě to není nic extra, přijde mi obyčejný, ale přece jsem neuspěla. V atlasu ani na vyhledávači jsem úspěšná nebyla. Snad Rowdy, poradí???

/files/broukbrouk.jpg

Ráno vstávám ve tři hodiny, a tak odcházím do postele. Dva dny zde nebudu a mám jen jedno malé přání. Milí náhodní i nenáhodní návštěvníci, klikněte prosím v anketě Medaile roku (pod avatarem odkaz) na tu , která se vám nejvíc líbí. A že to je KURSK-1943 Otakara Duška o tom nepochybuji. Váš vkus je jistě vytříbený, stejně jako můj!  Děkuji a v neděli nashledanou. vaše zuzi

Jedná se o ploštici – kněžici, druh:  Trolius luridus (kněžice zrnitá)

Tato kněžice je u nás rozšířená v pahorkatinách a na horách. Patří mezi lesní druhy, přezimuje ve stadiu imaga, nová generace se objevuje od července. 

Něco o plošticích zde v galerii ploštic –  uvidíte tam i ostrou fotku "mé" ploštice – podle ní jsem ten hmyz identifikovala. z.

 Posted by at 20.18

  13 Responses to “Brouk”

 1. ploštice – kněžiceTak jsem se dozvěděla pouze, že to není brouk, ale hmyz. Nějaký druh kněžice (ploštice).

 2. Je to jednoznačně ploštice z Loštic, zvaná též vonná. po jakémkoliv doteku vylučuje vůni, podobnou olomouckým syrečkům. Gurmámi si ji opraženou sypou na chléb s arašídovou pomazánkou.

 3. Je to asi ten smradlavej brouk, co zasmraduje boruvky, fuj:-)

 4. Takovouhle kněžici jsem teda ještě neviděl – zajímavá. Kdybych byl kněžice, učitě bych na ten tvůj zelenej baťoh taky vlezl. Ale zas tak příšernej smrad z nich teda není.
  Bosorko: nehlaď je, zrovna když jsou v borůvčí 🙂

 5. Kněžiceje moc hezká, vypadala jako obrněná – pancíř jako z fantasy filmů, proto jsem jí vyfotila. A není mi jasný rozdíl mezi plošticí a broukem (nějaké jsem laicky našla – brouci létají a ploštice asi mají pachové žlázky?), vypadají podobně a patří mezi hmyz. … budu si muset na ně posvítit 🙂

 6. to já, bejt knněžice, bych na žádnej baťoh nelezl, byť by byl sebezelenější, vlezl bych rovnou na kněze

 7. co vam na tem smradovy voni ?

 8. nevíte co jsem to vyfotila?

 9. nevíte co jsem to vyfotila?
  [URL=http://img.janforman.com/P7010044zfki.JPG][IMG]http://img.janforman.com/th/P7010044zfki.JPG[/IMG][/URL]

 10. Nevím, ale pozeptám se, vraťte se sem zítra nebo pozítří.

 11. Domnívám se, že jsou to larvy nějaké kněžice.

 12. Tak mi znalec odpověděl, že to není brouk, ale nejspíš nějaká ploštice a v tom se nevyzná, tak sorry.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient