Čvn 062009
 

a nemusíte tentokrát ani hejbnout zadkem!

Doporučuji vaši ctěné pozornosti dva vrcholné počiny na poli kulturním!

Máte rádi moment překvapení, a nápadité hravé umění, které vám samovolně vykouzlí lehký úsměv na tváři? Tak prosím vstupte:

Pozvánka na virtuální výstavu ArtForum / ICZ
z cyklu: Osobnosti v síti
Veronika Richterová – Květy v PETu
/files/richterova_veronika1.jpg
/files/baner_veronika_richterova.jpg
 

Na virtuální výstavu se můžete podívat po zakliknutí obrázku nebo odkazu. A kdo bydlí poblíž Kopřivnice, může zajít na PET umění osobně … tam jsou totiž všechny ty kytky, mimo i jiných věcí, nainstalované….

odkazy: https://rozvedena.blokuje.cz/528846-michal-cihlar-tvorim-nonstop.php
https://rozvedena.blokuje.cz/790517-posledni-kvetnovi-navstevnici.php?global

 ******************

… A s radostí oznamuji, že už konečně vyšla knížka básní Radima Vašinky, takto principála Krytového divadla Orfeus

/files/vasinka_oobalka.jpg

 

Vašinkovy básničky,
o které on sám praví:

Po takřka stoletém váhání, jestli si mám či nemám vydat své napůl celoživotní dílo", jsem se nakonec přece jen odhodlal, v podstatě přinucen herci, a hlavně herečkami našeho Krytového divadla Orfeus, kteří mi vydali mé verše tiskem v počtu 1 kus před čtyřmi léty k narozeninám, a hlavně pak Janem Kadubcem, učitelem na penzi, severomoravským podivínem, mudrcem a výtvarníkem s nímž mne svedl osud dohromady, sice čirou náhodou, ale zato trvale. Ten se se mnou moc nepáral, dostal jsem to od něj příkazem, že mi to prostě vydá. I když později od svého úmyslu ustoupil. Ostruhy mi ale nasadil hlavně Miroslav Huptych svými skvělými fotomontážemi rodu koláží. Nakonec se do vydání účinně zapojil jeden z návštěvníků našeho divadla, pan Vlček. A osud mi z nebe poslal dceru mé zemřelé brněnské sestřenice, která to všechno zrealizovala svým grafickým dohledem. Stejně zmatená jako její geneze je i sama knížka, shrnující na jednu kopu básně rozličných žánrů, různého časového rozpětí i rozličných kvalit. Ale co bych asi vyřadil z básnické sbírky, zde ponechávám, takže svojí strukturou to nakonec vytváří do jisté míry jakýsi lyrický deník mého života. Radostí i neradostí, provokací, s něžnou i neněžnou lyrikou na straně jedné a veršů, které by mohly být pokládány za pornografii, postrádajíce vtip, na straně druhé. Svoji poezii beru napůl vážně a napůl nevážně, už proto, že si myslím, že jakmile se člověk, píšící verše, začne brát příliš vážně a považovat se za básníka, má se na to, slušně řečeno, vykašlat.

Zde ukázka z knihy podkreslena krásnou hudbou (autora hudby neznám, bohužel)

odkazy: https://rozvedena.blokuje.cz/704578-mili-vsichni-bylo-by-fajn-kdybychom-spojili-sve-sily-pro-dobrou-vec.php

Knížka se dá snadno koupit na internetu, třeba v Kosmasu, či jinde!

Dík Z., zde video

 

Hezké zážitky přeje zuzi!

 

 Posted by at 20.54

  4 Responses to “Žijte kulturně!”

  1. Dekuji za kulturni zazitek Zuzi 🙂

  2. Cheo, rádo se stalo, děkuji za tvůj zájem

  3. ahoj zuzi, jen pro zajímavost, ta hudba je předělaná skladba nothing else matters od skupiny metallica a ještě ji pěkně předělala apocalyptica,jinak dík za tvoje příspěvky, ráda sem chodím

  4. Ahoj Z.,dík za tu hudbu … najdu si na jutub originál … jsem opravdu ráda, že jsi se ozvala, vyšla na moment z anonymity :), znám jen tvoji adresu, vím, že sem chodíš… , děkuju a zdravím tě!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient