Čvn 012009
 

Píšu a stále zvedám oči k oknu. Venku je zlověstné ticho a obloha má temně šedomodrou barvu. Myslím, že nebude dlouho trvat a vypukne průtrž mračen nebo snad pořádná letní bouřka? Vůbec by mi to nevadilo. Nahoře v podkroví bych mohla usínat za zvuků deště dorážejícího na střechu domu. A to je docela pěkný pocit.
Je mi dobře, jen mě bolí po velmi dlouhé době hlava. Než půjdu spát, vezmu si růžový prášek abych usnula. Ale ještě je čas. Po týdnech dlouhých večerních hovorů na skype a honění práce, která zaostávala, zažívám pocit nezvyklého klidu, a také mám všechno hotovo. Na půdě se suší prádlo, vyluxovala jsem, umyla nádobí, utřela, uvařila první letošní várku marmelády z jahod ze zahrady. Řekla jsem si pro sebe, že budu více docházet za babičkou, zdá se mi v posledních dnech náhle zestárlá, unavená a zmizela i podstatná část její energie, s kterou mě celý život richtuje. Je špatná, ale je s ní o mnoho lepší řeč a mohu si i postěžovat. Odchází energie a přibývá empatie …
Dnes jsem byla na zahradě zkontrolovat lapače a je to všechno na prd. Jeden mi soustavně někdo odklápí … ale kdo, proboha, snad kočky??? Nebo že bych snad já zapomněla zaklopit sklenici kamenem? …  to vylučuji a kromě toho se mi to u toho samého lapače stalo už podruhé. A druhým systémem bylo také hnuto. Nádoby jsou plné vody a nic zajímavého tam nevidím, jen tmu. Konstatuji , že pokus se mi moc nevydařil a kapituluji. Dávám za pravdu Mirkovi ze Sněžníka, že jsem diletant.
Na keři u plotu jsem objevila housenky v síti a říkám si kterému motýlu asi patří??? Nevíte někdo??? Odpoledne jsem si uvědomila, že jsem letos dostala reálná pozvání na 3 výlety do zahraničí: Monetova zahrada, Řím, a naposledy Švédsko. A neuskutečnilo a neuskuteční se z toho pravděpodobně nic. Snad ta Monetova zahrada, ale spíše ne. Jak tak dumám, asi nastal čas oprášit pomocnou ruku na konci svýho ramene nebo jak se to říká :). zuzi

/files/zahradahousenky.jpg

/files/zahradabudky.jpg

 Posted by at 21.22

  6 Responses to “Večerní poklid”

  1. krasny fotky 🙂a brufen si dnes dam taky..

  2. Dík, doufám že brufen zabral 🙂

  3. OmluvaVerejne se timto omlouvam, ze jsem Zuzi nazval diletantem, protoze dava do zemnich pasti jako navnadu maso. Pri hledani na webu jsem nasel, ze nastrahy do zemnich pasti se davat mohou. Takze timto prohlasuji, ze diletant jsem ja, protoze si myslim, ze mam patent na rozum, kdyz se ucastnim jako obycejny sberac nejakeho snad dost duleziteho vyzkumu, ve kterem se nastrahy nepouzivaji. (A zemni pasti zakryvame plechovou striskou, coz jsem ale v patek pri sberu nenafotografoval, protoze moc mrholilo – priste.)

  4. Dobrá Mirku, pošli mi prosím na e-mail fotografii, jaké zemní pasti používají profesionální sběrači… určitě jsem zvědavá nejen já, ale i další čtenáři blogu :). děkuji. omluva se tímto přijímá.

  5. Když jsem před desetiletími sbíral broučí mrtvoly a ne obrázky, dával jsem do sklenic kousek masa nebo tvrdého sýra. Při deštivém počasí se musely aspoň jednou denně vylít, protože jinak se chycené kousky ve vodě rozpadaly. Stříšky jsem nepoužíval v rámci nenápadnosti, protože jsem líčil v lese, nikoliv na zahradě, ale jinak je to dobrý nápad, sklenice by ale musela být nepatrně nad terénem, aby do ní nestékalo, a přihrnutá zeminou, aby oběti mohli ke kraji. Odklápění nechápu – celá sklenice musí být zakopaná, to kočka nemůže poškodit.

  6. Rowdy, já na to musím znovu kouknout o víkendu, mám to plný vody … jestli ty sklenice jdou snadno vytáhnout ze země, nezkoušela jsem to, mám teď jiné starosti. Kromě toho mi tam kromě nějakých svinek nebo stinek nespadlo nic, co by stálo za psí štěk, to mě teda je líto!!! vedle samé zarostlé zahrady a starý stromy, myslela jsem, že tam spadnou nějaký velký hladoví brouci, ale jsem asi netrpělivá. Také se kloním k tomu, že bych sklenice nepřikrývala kamenem, ale to musím hlídat počasí. Asi jsem je zapomněla sama zaklopit, to by byly opravdu geniální kočky, kdyby se do toho pokusu začali plést a chtěli mi ho zmařit!!!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient