Kvě 172009
 

V Praze

Vstávala jsem ve čtyři hodiny, absolvovala poránu půlhodinový ostrý pochod k vlaku a kolem půl desáté byla v Praze, v cíli své cesty, na Proseku. Syn celou noc nespal, operoval u počítače a přijede prý za mnou později. Ke dvanácté jsem mířila do galerie Rudolfinum, tu se mi ozval z domova, že usnul ve vaně a že jestli má na mě doma čekat, že by odjel až se navrátím a zatím doma něco podělá, tedy uklidí … Ne, řekla jsem, ihned vyraž do Prahy. Otrávilo mě to, nikdy nic není tak jak by to mělo být správné a stejně vždy bláhově čekám, že tentokrát to bude jiný. A není. Vyprdla jsem se na kulturu a prvním vlakem odjela z Hlavního domů. Být sama. Sednout si na zahradu a číst si.
Přijedu domů a dům jest otevřen. Mladej ještě nevyrazil, ale  také neuklidil, neopak ještě přibylo neumytého nádobí po jeho včerejších a dnešních hodech. Později vyrazil na autobus poněkud později a za chvíli se navrátil s tím, že dobíhal a řidič mu nezastavil. Jedna věc je pro něho typická. Chybu hledá jinde než u sebe. Napodruhé se mu odjezd podařil, a tak jsem konečně po 14 hektických dnech sama.
Jdu si zacvičit na zahradu a půjdu brzo spát. Jen bych vám ještě chtěla sdělit, že jaro je v čudu. Opět odkvetly pampelišky.

/files/jarokonci1.jpg

/files/jarokonci2.jpg

Trochu nepokojné hudby pro vás. (jak jsem psala včera)
zuzi

 

 

 Posted by at 19.34

  30 Responses to “Takhle to chodí &”

 1. ta druhá fotka je krásná! rovnýma nohama do léta. škoda, že jsem nezachytila, že se chystáš do Prahy, mohla jsem tě u Rudolfina odchytit a vzít třeba na kávu. Off

 2. Škoda Off, byla bych docela za to rozptýlení ráda… 🙂

 3. …kožíšková louka… moc hezké, zuzi!

 4. Dík Báro,kožíšková … to je teda trefný!

 5. jaro is deadbyl nechutný hic. šel jsem pěšky 1.5km do hospody, a myslel že mě jeb..
  léto je hnusné!

 6. Jaro je pryč už nejmíň 14 dní, já už mám na stromech hrušky!

 7. Ahoj ZUzi,jsem dneska viděla v autobusové čekárně chomáče čehosi bílého a chlupatého.. lítalo to při závanech větru a tak jsem přemýšlela, co to asi je.. koukám na tvoje pampelišky a to budou asi ty chmýry;-)
  pěkný den!

 8. Brtníku,hospoda .. smysluplný cíl, ale když jdu ráno pěšky na vlak a odpoledne mě ještě průvodčí je.. že jedu poslední 3 km zadarmo (koupila jsem si zpáteční lístek z tý pr.. kde máme významný železniční uzel … 3 km od města), tak to je také hnusné!!!

 9. Mod,ty musíš mít safra furt něco extra!!!

 10. Lexulkojo, dobrý postřeh, já to chmejří dokonce spolkla, nalítlo mi to do ústního otvoru. Také hezký den!!!

 11. Ahoj, holky, já dneska venčila mladýho (jen by smrděl doma…) a taky to lítalo. Ale u nás to teda bylo chmýří o olší. Létalo i nad rybníkem a dělalo na vodě krásné efekty. A v tom vyzdobeném rybníku rejdil kachní pár. Já nevím, ale není ono na každém ročním období NĚCO? 🙂

 12. Zuzi,ty pampelindy se ti fakt povedly!
  … do Rudolfina… já myslela, že na Svět knihy! :-)) Ale obdivuju,že se někdo může tak časně vypravit na vlak a ještě těkat po city a sbírat zážitky…. doufám, že ty pražské byly silnější než ty návratové 😉

 13. zuziextra neextra, zítra Ti je vyfotím:-)

 14. Nazdar, jaro ještě v čudu není. Potvrdí 9 z 10i alergiků… No a to, že někdo hledá chyby jinde než u sebe, je přece typický znak pro kdekoho. Kromě mne… :p

 15. petisee, nenapadlo tě někdy, že hlavní je ten "lidský faktor". Když nemiluješ, a seš zapšklá, tak. tě ani ta krásná příroda neinspiruje a nepovznáší, na tebe, teda myslela jsem to osobně, ale na sebe :))

 16. Ahoj Wlčice! Díky … fakt,to jsi trefila přesně … ta fotka je z časného rána, z cesty na vlak. Já jela do Prahy z úplně prozaického důvodu, na Svět knihy bych bývala potřebovala moře času, byla by škoda ho jen tak prolétnout… Zase se situace zklidnila a budu mít více času na všechno, zklidněním situace se natahuje i čas :))

 17. Ahoj aTeo, čéče já myslím že ta alergie na pyly je jen zástupný problém, ve skutečnosti je to alergie na lidi! Objevila jsem, to čistě náhodou! Rok po rozvodu jsem najednou zjistila, že je alergie fuč! Zkus také ty najít "svého" člověka! Typický znak … nojo.. nevim, já to brala podle sebe, tak nějak "správně" a koukám na tebe, aTeo -typický vejlupek všech ctností, jsem fakt zapomněla, jak jsem mohla, do pytle!

 18. Ahoj Mod, tady to sotva odkvetlo, nežiješ ty ve zlatém pruhu země české??? (někde jsem ten výraz slyšela, ale nevím přesně kde to je ???)

 19. zuzinevím jestli pruh:-) zahrada čech se tu tomu snad říká, nebo co:-) aje to u Řípu přece:-)
  Hrušky sem právě vyfotila, musím rozmyslet, kam je vrhnu.

 20. I mětyto bílé pampeliškové lány fascinují …Včera, když jsme jeli kolem jedno podobného,takto synek pronesl:"To se z toho musejí ty včeličky zbláznit". 8-))

 21. Jedna ,zajímavá reportáž u mě, jestli máš zájem. ;o)

 22. Jinak zuzi, já jsem taky takový @typický vejlupek, chyby hledám zásadně u sebe, protože nikomu jinému, neumím tak pěkně odpustit:-)

 23. hahaha!!! šprýmařko :)))Ahoj Mod, ty sis vybrala jako praotec Čech, tam musí být určitě dobrý podloží ! A japa Eva a Vašek?? Lákal mě Pepa (nadřízený v obřadce), na sobotní výlet na Říp, že mají volno v autobusu, ještě že jsem zavčas zjistila proč tam jedou! To bych si tedy asi neodpustila, i když i já si moc ráda vyhovím :)))

 24. Jenn,Jenn, sice trochu jednostranná hostina, ale pro včely dobrý! byla jsem se mrknout, dík, musím prozkoumat, zda mi zase na tebe sedí odkaz, ojoj…

 25. Eva a Vašek?o těch noc nevím a na Řípi jsem ještě nebyla, ono zespod je to taky hezké:))
  Jako Praotec jsem to nevybírala, já zapíchla kružítko doprostřed Prahy a udělala si kružnici cca 50 km od středu kol vůkol, a tém byla dána lokalita, v které jsme pak 2 měsíce hledali samotu, no a našli jsme ji tady:-)

 26. božínku, to tam u vás máte takový pole pampelišek? to jsem ještě nikdy neviděla, takovýhle kvantum 🙂

 27. Ještěrko, vůbec netuším co to má znamenat, ale bylo to ohraničené a jako když je vyseje …

 28. třeba je někdo opravdu vysázel 😉 pampeliškový milovník 🙂

 29. Nebo milovník chmýří:-)

 30. … kdoví jak to je doopravdy…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient