Dub 292009
 

Na chvíli jsem se uvolnila z rodinné náruče" a jsem zde. Chodím do práce a současně zařizujeme se Zorkou spoustu věcí. Nejvíce ty ve spojitosti s výměnou bejváku exmanžela … Zítra se stěhuje do sanatoria v Seči. Ano, nazývají to zařízení sanatoriem… slovo sanatorium ve mně vyvolává vzpomínky na Wolkera anebo Bety MacDonaldovou, ale tohle zařízení není tak nóbl jak se tváří ono slovo. Ale přece je tam velmi hezky. Nové slunečné pokoje a parkové prostředí venku.
Dnes jsem zažila šok. Loni v září jsme s dcerou požádali Lumču (Lumíra), vedoucího autobazaru, zda by se nepostaral o likvidaci starého citroenu, který exm patřil. Lumča dostal papíry, klíče a velmi ochotně slíbil vše zařídit. Několikrát jsme ho v té záležitosti navštívili a přesto jsme dnes auto viděli na stejném místě jako před tím půlrokem. To tedy nechápu! Ten Lumča je ale pěknej podrazák a šlendrián. Zítra ho navštívíme a jsem zvědavá na ty jeho řeči! A vlastně ani nejsem… unavují mě takoví nespolehliví lidé. Ten pocit je daleko silnější než nějaká nasranost a tak podobně….
Zítra nás také čeká hafo zařizování, ale těším se, jestli si konečně koupím psací stůl a k němu křeslo. Mám to tady dost nepohodlné, však jsem tu hrůzu sem kdysi nafotila … samé nakupování… exmanželovi poshánět do novýho bejváku novou výbavičku a protože přijede též Honza, naplnit lednici. A děti se musí rozhodnout co s exm barákem. Já jsem se už rozhodla prodat zahradu, které jsem spoluvlastníkem, přes cestu od domu, má 2000 m2. Ceny pozemků jsou prý v té lokalitě od 50-60 Kč za m2 … ale nevím zda to bude pro případného zájemce z vesnice prodejné … Peníze rozdělíme na polovinu a z exm půlky budeme doplácet jeho pobyt v sanatoriu, na který důchod nestačí … No, půjdu si lehnout, mnohem raději bych sem vložila fotky z jindřichova hradce a krátké vsi, ale nemám tolik času na jejich úpravu. Dnes jsme se procházeli asi dvě hodiny zalesněným údolím řeky Krounky a pak jsme poseděli v Předhradí v Panské zahradě před zahradní restaurací. Bylo to příjemné… prošli jsme si nejdříve vesnici a obhlíželi přípravy světských na víkendovou pouť. A u té restaurace jsme zase pozorovali partičku starších hošů, tak třicátníků a výše, jak si přišli společně zasportovat. Než se sešli, měli jsme možnost poslouchat jejich velmi uvolněné řeči! Užívali jsme si to moc pěkně! zuzi

 Posted by at 21.05

  6 Responses to “Co se děje…”

 1. ses bizi, koukam. Na kolik takovej pobyt v sanatoriu vyjde? V cem se lisi sanatorium od domova duchodcu? Zdravotnickou peci na vyssi urovni? Servisem? Je to soukromy zarizeni?
  Tu likvidaci ti slibil Lumir zadarmo? Treba ho to jeste neco bude stat? Kazdopadne nemel slibovat kdyz se mu do toho nechtelo ze?

 2. poránu …ahoj spoon, chvilka klidu brzy poránu, než se zase rozjede ten kolotoč … ach jo … dnes snad dopoledne tradiční pouť na Předhradí a odpoledne Ležáky a na Seč s výbavou za exm.
  Tozo sanatorium se liší podle mne od DD tím, že přijímají své obyvatele v jakémkoli zdravotním stavu a nejen důchodce. jsou schopni poskytovat kvalitní celodenní péči, a také ji poskytují … od stálé přítomnosti doktora a zdravotního personálu k různým aktivitám pro zaměstnání a pobavení obyvatel. O ostatním budu psát z pozice nezúčastněného svědka. Řídí si to Zorka, já jsem skoro u všeho, ale poradní hlas. Sanatorium je soukromé. Suma za pobyt je rozdelena na dvě části. Základní sazba za ubytování, stravu, holiče, pedikéra a ještě nějaké věci, musela bych mrknout do papírů. To stojí kolem 11.000. každý měsíc doplácíme cca 1600,- Kč, protože důchod nemá exm tak vysoký …ale ta suma není konstantní, odpovědné osoby se nevyjadřují jednoznačně a v papírech vidíme nejednoznačnost formulací, nicméně dcera se nechávala vše vysvětlit a někde jsme zaškrtli to co jsme opravdu chtěli a ne to co bylo požadováno … bylo to oboustranné vyjasňování stanovisek. Následuje druhá část finančního zabezpečení pobytu: za zdravotní část pobytu a tu "volnočasovou" … tam patří léky, odběry, masáže, rehabilitace … zdravotní péče obecně a pak to, čemu se říká arteterapie či léčba prací, prostě to zaměstnání člověka pod odborným dohledem a jiná společná zábava… to je také dost drahé, ale v chrudimské nemocnici, kde pobýval do této doby, mu přiznali posudkoví lékaři 8000,- Kč na bezmocnost. Částka je poměrně vysoká, jeho kolega má třeba 2000,- – to je podstatný rozdíl… tato částka bude sloužit výhradně k úhradě uvedených věcí a nemůže se použít ani jedna vyšetřená koruna k doplacení ostatních úhrad uvedených v části první. To považuji za celkem pochopitelné. EXm, je poměrně zdráv a pravidelný bezstarostný rytmus života bez alkoholu a cigaret mu viditelně prospívá. Ovšem díky pravidelnému požívání alkoholu má už nevratné změny na mozku a je velmi zmatený a neví která bije … žije v době kdy ještě žili jeho rodiče a byli jsme společně. Současnost a její změny nevnímá a nepamatuje si je … asi tak. myslím si, že tato suma bude využita bezezbytku k udržení "zdravotního standardu" jeho pobytu v tomto zařízení.
  Lumír včera nevyšel, ten výlet s náplní šoping, trval až do večera :). Slíbil dceři i mně, že auto nechá zadarmo sešrotovat a zařídí vše potřebné. Auto bylo pojízdné a počítalo se s tím, že může zpeněžit náhradní díly nebo ho prodat, prostě bylo jeho. Peníze nechtěl. Považuji za normální, že si odpovědná osoba řekne co za tu službu chce, není přece žádný stydlín a jedná se o dohodu dvou stran… považuji to za hloupé a nedospělé, co udělal. neprofesionální. Netrvali jsme na tom, aby to udělal zadarmo … ach jo, to budou zase řeči …
  zuzi

 3. Tak se mi trošku skládá obrázek toho "rozvedená" v názvu blogu. Je to celkem smutnéééé – jako vždy, když se řekne slovo rozvod a slova příbuzná. Drž se!

 4. je to tak jak říkám v podtitulku … alespoň u mne… co člověk cítí a prožívá nemusí říkat na plný koule, stejně se to někudy samo "provalí ven" jako zánětlivé ložisko v těle, člověk je některými věcmi poznamenaný na hodně dlouho a někdy na celý život. Přestože o tom mnohdy sám netuší jak hluboko a do jaké šíře je "zasažen" …

 5. S tím nemohu než souhlasit. Jsem asi "postižena" úplně stejně…

 6. Petisee … jo, je to jak v tom našem textu na soutěž: A krk za to dám, že nejsi v tom sám :oP

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient