Dub 242009
 

Zase se dostavily nějaký starosti a taky radosti. Starosti s mladým keramikem, cyklicky opakující se starosti, a radosti … těch bylo víc. Např. se mi stala hodně neobvyklá věc. Roky připravuji úspěšné besedy pro děti a nikoho nikdy nenapadlo dát mi nějaký tringelt! No, ani mě by to nenapadlo! A představte si, tento týden jsem prezenty dostala dokonce dva! Kafe a kytici žlutých lilií. Byla jsem z toho příjemně šokovaná!
Odeslala jsem konečně paní Agnes Kretschmer z Horní Lužice fotku. To je taky radost, protože si představuji její údiv, když otevře obálku a v ní uvidí sebe pózující neznámým turistům v areálu kláštera Marienstern. Naprosto nečekané překvapení!
Včera jsem byla na zahájení výstavy věnované vypálené obci Ležáky. Loňského roku byla tato lokalita úředně přifařena k Lidickému památníku a hned se jí začalo lépe dýchat. Shlédli jsme znovunalezený starý film z roku 1947 se štafetou probíhající okolními obcemi na připomínku této události. V prvních poválečných letech se scházelo v Ležácích na tryzně kolem 80.000 lidí! Jako pionýrka jsem tam také nikdy nemohla chybět a letos půjdu po dlouhé době zas. Památník je znovu opraven a jsem zvědavá na novou expozici. Jsou na ni rozporné názory.
V neděli jedu do Jindřichova Hradce naproti Zorce a Emmě. Přijedou na návštěvu, protože exmanžel se stěhuje do novýho bejváku na Sečskou přehradu. I s kolegou Pravdou, co to spolu táhli na sociálních lůžkách v chrudimské nemocnici. Konečně! No a my musíme zařídit spoustu věcí.
A jak to vypadá, po dnešku i novou sekačku. Mrcha jedna… dnes mi odmítla poslušnost. Narazila na kámen, zasmradila a byla kaput! Ta už se nevzpamatuje! A když budeme pojízdní, konečně si doufám také pořídím pracovní křeslo a stůl pod počítač. Žádné zvláštní požadavky nemám, všechno bude lepší než ten prastarej stolek z padesátých a oprýskaná šedá thonetka. I když je celosvětová krize, Zuzi se vzmáhá! Nastal čas na nové investice.
Chtěla jsem dnes psát úplně o něčem jiném – o dvou poutních cestách, které procházejí Horní Lužicí. Nejsou tak známé a exotické jako ta vedoucí do Santiago de Compostella, ale méně někdy znamená více. Třeba někoho z vás nalákám??? zuzi

Jiný odkaz na Ležáky – lepší než oficiální web

 Posted by at 22.04

  10 Responses to “Ospale a aktuálně”

 1. Šedá thonetka?Až pojedeš do JC, tak ji vem s sebou. Určitě by se mi hodila. Nechci dárek zadarmo. (smííííííííííííích)
  A já jsem mysela, že dorazíž na ostrovy a ty zatím do JH. Ale ten kapitán je fešák, určitě by se ti "lýbil".
  MSF

 2. Dorazížje nechtěný překlep. …že dorazíš na ostrovy…

 3. Jarmilo, máš smůlu :), thonetky se zbavovat nebudu, zrenovuju ji, ale na to mý vysedávání byla málo měkká…

 4. s počítačovými stoly je problém – ještě jsem neviděl žádný normální. čím víc počítačově "vytuněný", tím prakticky horší.
  zato výběr a cena počítačové židle nemá žádnou horní hranici, nejlepší se mi zdá http://images.google.cz…se+Longue

 5. ahoj brtníku ..To křeslo je fajné, ale na povalování… vybrala jsem si v Asku tohle: stůl 1299 židle 1699. Žádný velký úvahy, – snad se to do auta vejde …

 6. ještě odkaz:
  http://www.asko-nabytek.cz…4.html

 7. ten myšzásuvná přihrádka na klávesnici bývá za trest, pokud je úzká nebo málo pevná. vypadá to uklizeněji, což ženské nějak radši, ale používat se to moc nedá.
  pokud je ta přihrádka extrémně nízká že se tam myš vleze tak akorát bez podložky, a je to myš s nižší citlivostí který selhává na natištěném vzorku imitace dřeva, osvědčila se mi myšopodložka: plastový obal s obrázkem co mívají děti na papíry. má to jakýsi vzorek po kterém dobře jezdí optický i laserový myš.
  stůl – ty dvířka vlevo: jsem radši když se tam vleze tiskárna, je tak shora krytá před prachem. ale určitě by šlo ty dvířka uříznout na vhodný rozměr, jestli tam chybí přihrádka 🙂

 8. Máš pravdu brtníku se zásuvkou na klávesnici, také já ji preferuji. S tiskárnou jsi mi nasadil brouka do hlavy, zatím ji nemám, ale uvažuji o ní. Stůl se zdá dostatečně dlouhý, ale neznám rozměry tiskáren, asi o něco větší šíře formátu A4??? Zítra to jedeme omkrnout.

 9. tiskárna: inkoustovku už nechcu ani vidět, naštěstí nemám potřebu tisknout barevně. měřil jsem ji, domácí laserovka potřebuje i kvůli větrání cca 40cm na šířku, tak to se do každé nohy stolu nevejde 🙁 – mám ji na sníženém šuplíkovém kontejneru pod stolem.
  já ji nakonec vybíral podle výšky, a snadného sdílení v domácí síti (má vstup lan).

 10. Dík lední brtníku za rady, situace se komplikuje, na stůl a židli dojde v sobotu.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient