Dub 212009
 

Hlásím ústup. Lužici dnes nedorazím, není na to nálada. Dnes jsem cestovala vlakem do Havlíčkova Brodu k lékaři. A později doma jsem si vymyslela, že vypleju svůj jediný záhon s jahodníkem Nechtělo se mi do té práce, ale každý další den otálení by situaci jen zhoršoval. Záhon byl už kompletně zarostlý zčásti jahodím a zčásti plevelem a musela jsem se hodně zapřít, abych od té mizerné práce neutekla. A jako naschvál mě nikdo nepřišel navštívit. Ale možná dobře, protože jinak bych tu práci nedodělala! Zítra se chystám na přesévání kompostu. Taková mechanická chlapská práce. Nemusím u toho přemýšlet, jen tužím svaly …
Minulý čtvrtek jsem řešila svízelnou situaci. Cikáni té nejproblematičtější sorty a jejich kamarád bílé pleti s vzezřením vraha objevili veřejný internet zdarma… jejich mentalita, vystupování a odér nepřispíval k příjemnému uživatelskému prostředí dětského oddělení, nehledě k tomu, že nemáme pobyt na počítači časově omezen. Podařilo se mi je přesto záhy vystrnadit a zalhat, že internet je přístupný veřejnosti pouze ve dnech provozu knihovny. Tím jsem prozatím alespoň částečně eliminovala jejich plánované každodenní vysedávání v našem veřejném domě prokládané pokuřováním na schodech. Možná byste si řekli, že není možné, aby tato skupina osob žijících v otřesných hygienických podmínkách a celodenně se poflakujících, ovládala tuto dovednost, ale opak je pravdou!
Večer jsem telefonovala kolegyni, jak to v tomto smyslu dopadlo s našimi novými zákazníky a dověděla jsem se, že situace se zřejmě vyřešila sama od sebe. Hoši dnes nepřišli, páč byli navlečeni v hodobožových šatech a celý den slavili! Vyhráli ve sportce milion! Přeji jim ho, ale jen v tom případě, že když si te´d tak polepšili slušelo by se, aby si takoví mohovití občané nechali zavést internet až domů. Zuzi
Vzpomínáte si, už jsem zde podobnou historku Jak Rom k penězům přišel" popisovala. Do bytovky u hřbitova se přistěhoval na důchod noblesní pár z Ostravy. Koupili si zde byt. Jenže v tom vchodu bydlela i jedna velmi hlučná rodina, která se nehodlala ve svých projevech omezovat. Pán vyřešil situaci jednoduše. Rodině předal 500 000 pod podmínkou, že se odstěhuji. A tak se také stalo.
Obě popisované události pravděpodobně nejsou svým dočasným výsledkem stabilizovány… ale řekněte, je v tomhle světě vůbec něco jisté?

 

 Posted by at 21.19

  15 Responses to “Povšechně”

 1. No jo, to jsou věci!
  Neměla jsi v pátek škytavku? Jela jsem zcela nečekaně kolem tvého města a na rondelu jsem iracionálně vzala do centra, ač jsem si řádně zajela a vyhlídkovou rychlostí jsem si prohlédla, co prohlédnout šlo, řidiči za mnou mě asi rádi neměli. Ale nikde jsem tě neviděla :-))).
  P.S. Neříká se tomuhle Blogonemoc? 😉

 2. No, Báro, já marně vzpomínám co jsem v pátek dělala. Asi jsem se poflakovala doma nebo na zahradě. Bydlím nad muzeem 20 m pod náměstím, tak třeba příště zazvoň, jó?

 3. A Zuzi, není to dětské oddělení knihovny pro děti? Že by je šlo vyhostit na základě překročení věkového limitu. :)..pokud to teda nemáte nějak – pro tento případ nešikovně – propojeno.

 4. Tak to nejde, petisee, v odd. dospělých není na veřejný internet místo.. a ze strany vedení není snaha jednoznačně tyhle záležitosti řešit, jen tak nějak "jako"… no, uvidíme …

 5. hele zuzi trochu od tematu ale co si myslis o havlickove brodu?

 6. spoonrozhodně tam mají zajímavou nemocnici:-)


 7. A co Kursk, jak dopad?

 8. Jasněže jsou věci které jsou jisté.
  Daně.
  Smrt.

  Bůh je Láska.

 9. Spoon,Havlíčkův Brod znám pouze okrajově, vlastně nejvíc z cesty z nádraží na náměstí – a pak Ostrov, Kulturák. Nemám k němu vybudovaný žádný zvláštní vztah a opar prvního setkání už opadl … To město mě nevzrušuje, neláká poznat ho blíže ani mi na něm nic nevadí… Ale možná by stálo zato jen se trochu porozhlédnout, je tam přece historické centrum města a Literární čajovna Suzanne Renaud … a vztah by nabyl důvěrnější podoby. Ty to tam znáš?

 10. Mod, o nemocnici nevím nic…

 11. Teo,ještě se hlasuje, dík za připomenutí, chtěla jsem se zeptat kdy to zavřou a jak to vypadá v mezičase… ozvu se k tomu.

 12. Henry PsanecNo vidíš, Henry, mám plnou hlavu nesmyslů a na podstatné věci zapomínám. Tím nemyslím smrt a daně :)…

 13. aTeo a všichni ostatníZatím jsem se odpovědi od pořadatele nedočkala, budu urgovat. Strpení, prosím. dík.

 14. Brodnemocnici znam, jezdivali jsme tam za babickou. Zbytek mesta skoro vubec. Ptam se protoze ty znas spoustu mist. Napisu ti mejl.

 15. Spoon, napiš, víš už "něco"???

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient