Dub 062009
 

Na mnoha blozích se to tetelí jarem, ale zuzi si dává načas. Oněměla jsem náhle a polehávám v posteli s prieznitzovým obojkem na krku. Na jaro si musím zatím nechat zajít chuť a tak se jen toužebně dívám oknem do zahrady. Občas tam i opatrně vyjdu.

jaro 2009 zahrada

Sebralo mě to pěkně! Když marodím, tak jsem horňák, a to není tak zlý. Z toho se člověk vykřeše jen s paralenem, a po jedné kritické noci už to jde jenom k lepšímu. Ale dolní cesty dýchací napadené všelikými škůdci, to tu hodně dlouho nebylo. Zapomněla jsem úplně jaké to je rozdílné … A tak jsem na nedělní pohotovosti absolvovala zevrubnou prohlídku, vyfasovala silná antibiotika. A zjišťuji, že ty horní" bych brala stokrát raději. Tak třeba …komunikuji raději jen písemně, protože můj orální projev by se dnes dal charakterizovat slovy občasné slabé zaskřehotání. A to je pokrok. V sobotu jsem nemluvila vůbec! Bylo legrační pozorovat ve městě kolemjdoucí, které jsem zdravila výjimečně pouze pokynutím hlavy, – a oni mi vesměs neodpovídali. Co si asi mysleli??? Snad jsem málo charismatická nebo snad měli pocit, že je dnes ignoruji? Překvapilo mne, jak je to Dobrý den" důležité, že nestačí jen naznačená poklona a přímý pohled … Podivné…?!
Neschválila jsem synovi velikonoční pobyt doma a stále to své rozhodnutí mám v podvědomí a znovu a znovu se k němu vracím. … neudělala jsem chybu? Rozhodnutí nelze jednoznačně odůvodnit, a tak jak v bludném kruhu stále se k té věci vracím. Jsem sama se sebou, a ty myšlenky nedovedu zapudit…
Ale teď je hlavní se znovu dostat do kondice! A zachytit tu jarní vlnu, co člověka probudí ze zimního spánku a odnese do světa nových myšlenek, nadějí, objevů a překvapení, nové chuti do života. Všechno kolem raší, začíná kvést a my máme možnost tomu podlehnout a na tu jarní vlnu naskočit…. Tak aby nám neujel vlak :). zuzi

jaro u sousedu 2009

Pohled přes opukový plot do sousední zahrady, léta neobývané a neopečovávané. Než stačí zarůst jak džungle plevelnými keři a kopřivami, rychle si odbudou své jarní antré ladoňky a petrklíče.

lecivy lektvar

Elixír strejdy z Kolína. Poradil mi do medu česnek a pak si s tím sladit bílý jogurt. Už praktikuji a je to moc dobré a léčivé!

… Ještě se sem vracím. Moc děkuji všem za stálou podporu medaile Kursk-1943 Otakara Duška v soutěži o medaili roku. O některých  z vás vím, někteří jste utajení. Tak z toho mám opravdu radost, že jsme to dokázali a svými hlasy ji vyzdvihli na výsluní. Je to běh na dlouhou trať, prosím tedy o vaši stabilní přízeň. děkuji. zuzi

Hlasujte zde

 

 Posted by at 8.58

  15 Responses to “Jste horňáci nebo dolňáci?”

 1. Kdyz ja mam asi transylvanske predky a Česnek by me otravil :-))))

 2. Ahoj zuzičko, no, asi takhle: Proti gustu žádnej dišputát :-))))
  Domnívám se, že já bych po elixíru strejdy z Kolína musela na operaci žaludku, ale když teda myslíš…. Hlavně už se uzdrav!!!!

 3. ta jarni vlna je universalni vid? 🙂 tak se brzo uzdrav. btw: vy mate teprv bledulky?

 4. Cheorchio, šprýmařko … sebevražda česnekem, to by byla naprostá bomba :))

 5. Kash … strejda z Kolína:
  http://rozvedena.blokuje.cz…1.php
  má mou naprostou důvěru, je velmi vybíravý ve stravě a labužník. Tuto pochoutku mohu všem doporučit.

 6. Spoon, ano, dalo by se říci že universální, ale musí být podmínky :), třeba bejt zamilovanej, hmmmm. A když to nejde jinak, tak třeba i do sebe :))))…. U nás jsou teprve bledule a sněženky, ladoňky. Kam se hrabem za Londýnem … Tulipány mají sotva vylezlé listy.. jsme 410 metrů nad mořem, na pomezí mezi Vysočinou a Železnými horami.

 7. Užíváš to co Iwan. Ještě cibulový čaj! Posílám přání brzkého uzdravení!

 8. Ahoj Mirku, ano, potvrzuji léčivé schopnosti, je to síla, právě popíjím čaj s touto ingrediencí a vyvolává to stavy mírné eufórie! Děkuji za přání … musím to stihnout do soboty!

 9. Ta vrba naležato se kroutí, že jsem si málem ukroutila hlavu. :)) Je to krásné. A bezy jsou potvory největší, roste to jak bejlí! U mě na zahradě už nesměle vystrkují čumáčky tulipány, ale k focení to zatím není.

 10. Když si koupil bratranec dům s dvorkem, koupil si na bezy tři kozy. Zakrátko na dvoře zbyl jen železný stroj na obracení sena, po předchozím majiteli; a malamut. Zmizely bezy, grilované kuře, tuňákový salát, pivo, pepř, grilovací koření a ze šňury taky bratrancovo prádlo.

 11. a pak to podojil a měl barevné mléko a z něj dělal duhové sýry… Kozy jsou mršky. Děda měl jednu, měla zakázáno na sádek, aby neožírala, co neměla – a ona se potvůrka naučila přeskakovat plot. Tak tam dal děda ostnatý drát (asi 20 cm nad plot) a ona to proskakovala pod tím drátem – do cirkusu s ní měl jít!

 12. Nejmenší, která se jmenovala Baťoh, tu jsem rozmazlil tak, že když jsem si lehl na sluníčko na písek, přišla a usnula mi stulená na břiše.

 13. Ahoj Petisee a Henry … tulipány zatím jen listí a bezy musím hlídat a řezat. Stejně ty laviny vegetace ze sousedních planých zahrad nezvládám. A kozu nechci, já to s domácími zvířaty neumím …

 14. já teda znám do medu cibuli!

 15. Ještěrko, to mi radil už Henry, ale já nemám k cibuli kladný vztah … 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient