Bře 302009
 

…. mám tu jednu tutovku 🙂Neobvyklý dokumentární film Vyškov v proměnách času"

Pánové Radomír Jadomek a Libor Veselý mají další vrub na filmařské pažbě. Dokumentární film s příběhem  Vyškov v proměnách času" = Historická rekonstrukce života a podoby starého Vyškova za pomocí dobových fotografií a krátkých animací.
Oba pánové – tvůrci žijí ve Vyškově, a ve svých krátkých filmech se tímto koutem země zabývají. Jsou to tedy svým způsobem filmy vlastivědné – ale nejsou pouze pohledem vnějším!!! Pánové Jadonek a Veselý jsou amatéři, ale filmy mají výbornou úroveň po všech stránkách a nenudí. Jsou konzistentní. Charakterizuje je tajemnost, hravost, překvapivost.. Ve svých předchozích filmech Malíř švestkových knedlíků a Záhady Krysařova kraje zde nebo zde zabírají větší okruh krajiny vnější i vnitřní a jsou hrané. Jejich nový kousek" – Vyškov v proměnách času – je jiný, ale baví mě stejně jako můj oblíbený Malíř švestkových knedlíků.

Podívejte se, a klidně můžete několikrát  … u všech jejich filmů to tak funguje, že napoprvé ani napodruhé všechno nepostřehnete … zuzi … (snad jsem to nahrála dobře …) 

Vyškov v proměnách času" nebo i zde

Ukázka dvou pohlednic, zde statické, ve filmu rozpohybované

vyskov pohlednice 1

vyskov pohlednice 2

vyskov jadomek

Radomír Jadomek na dovolené s kamerou

vyskov vesely

Libor Veselý vypráví ve vyškovské knihovně

 Posted by at 20.37

  20 Responses to “Nudí vás televize a nedovedete si vybrat?”

 1. Tak Radomír Jadomek je dost peknej Chlap :-))
  Me TV nenudi,dneska davaji Kmotra III.se tesankuju :-))

 2. Hele, Cheorchio, ten Libor Veselý má taky něco do sebe :))).

 3. Zuzi, promiň, nečtu Tě úplně od začátku… jsi z Vyškova? nebo tam od někud? P. (já jsem původem okr. Opava, tak se ptám. :))

 4. Jo, Vyškov. Tam jsem nikdy nebyl.

 5. Petisee, nejsem, jsem od Chrudimě.
  Ale fandím filmům téhle vyškovské dvojice, protože mají nápad a šťávu.

 6. Mirku, já též ne. Od tohu tu máme ten film, abychom zhlédli neviděné a slyšeli neslýchané :).

 7. Zuzi,ten se mi moc nelibi :-)))
  Ale Kmotr byl prima,,Univerzalni navod k preziti :-)))

 8. CheorchiaAha! :)), ale film sis doufám stáhla??? 🙂

 9. No jo, ale já ho mám hned za Brnem, kamarádi tam jezdí do zookoutku… a pro mě je to jak Surabaja, ani nevím proč, všude okolo Vyškova jsem byl.

 10. Surabaja, to je asi nějaká bájná země … něco jako Šambala?

 11. Nee, to je město na Jávě. Pan Nilson (kočkodan Pipi Dlouhé punčochy) jí tam jednou utekl a stal se služkou u jedné staré vdovy.

 12. Aha, díky za vysvětlení …

 13. Teď jsem si vzpomněl, zuzi, čteš Káju Maříka?

 14. Ne, Henry, jen zcela náhodně pár útržků, dnes jsem měla náhodou v ruce 3 jeho svazky, přišla paní a chtěla si koupit Gabru a Málinku nebo Káju. Kája byl z nějakého důvodu odložený už půl roku za mnou na regále za pultem. Zjišťovala jsem zda jsou ty knihy odepsané. A nebyly …

 15. Aha. Já si včera dělal testy znalostí Káji Maříka. 9/10 na nejvyšší obtížnost. Tohle dala včera elfso na Databázi knih:

  http://www.databazeknih.cz…a-1656
  http://www.databazeknih.cz…aj-373

  (obálky jsou oskenované maminčiny).

 16. Hmmm, já mám ráda vesnické románky Vlasty Pittnerové a Františky Pecháčkové. Román Věrnost. Nebo Vrba Soumrak rodu Hadlasuc. Jednu dobu jsem nečetla nic jiného, mám ráda atmosféru vesnice těch dob. Je to taková lehká literární úchylka.

 17. Věrnost máme. Vrby máme fůru, ale četl jsem jen jeho knihu proti Demlovu "Svědectví o O. B."

 18. Vidíš, nenapsalas u mě odkaz na sebe, tak jsem dal do Googlu "zuzi", vyhodilo mi to řezy a já četl "pečeme destruktivně".

 19. Nojo, já až s tebou jsem se to naučila, předtím jsem po sobě stopu nezanechávala.. někdy zapomenu, ale čím dál tím méně. 🙂

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient