Bře 252009
 

Pak jsi na tom stejně jako doktor Racek –

– A tak nakopni svou motorku, nech to mizerný město za zády a ujížděj vstříc novým dobrodružstvím!

racek jede 33

racek jede 1Cestu doktora Racka po Česku popisuje kniha s názvem Doktor Racek jede na prázdniny – vydalo nakladatelství Labyrint v edici Raketa,  napsala Milada Rezková, nakreslil a vyfotil Lukáš Urbánek. A ke knize patří i hudební klip skupiny The Tchendos.

Doktor Racek v motocyklistickém úboru se zjevil jednoho sobotního rána na bleším trhu na Kolbence, kde se náhodou zrovna v tu dobu jen tak nečinně potloukal ilustrátor Lukáš Urbánek a byl jím osloven! Figurka motocyklisty mu učarovala natolik, že ji vzal s sebou na prázdniny a dokumentoval jejich společné putování – na Ještěd, do Jičína, na Berounku. K fotografiím pak vytvořil ilustrace i komiks a Milada Rezková výlet přebásnila.
Ještě pár technických údajů. Doktor Racek sedlá legendární motorku Jawu 250 nazývanou také pérák" či červená krasavice", tajně vyvíjenou za války, a od roku 1948 sklízející úspěchy po celém světě. Na konci knihy jsou použity kresby z dobové montážní příručky, které vás jistě nadchnou a prohloubí vaše technické obzory!

racek jede 55

racek jede 22

Račte dále! Nasajte do sebe inspiraci a usmějte se! A co říkáte??? Není ten pochybný svět přece krásný a žít stojí zato?! A dovolená … ach! Kolik zážitků, setkání a dobrodružství nás letos čeká …..??? Tak žádný stresy a AHOJ!A třeba i NASHLEDANOU!!! zuzi

Zdroj   

 

 Posted by at 16.19

  10 Responses to “Cítíš se bídně a máš všeho plný zuby?”

 1. Ten obrázek shora, jak leze do kalhot, ten nemá chybu. Já bych tak chtěl umět napsat knížku pro děti. Jenže pak si přečtu Jácíčka a sklopím oucha.

 2. To je dobry!Ahoj Zuzi, diky za tip. Tuhle knizku zkusim sehnat. Sice mam az pozdejsi Jawu 350 a nadrz mam momentalne modrou (ta cervena tekla), ale predevcirem jsem vymenil lozisko v prednim kole. jeste zkontroluji zadni kolo, retez, potrebuji novou baterii a muzu vyrazit. Nechces svezt? Mirek.

 3. Jácíčka v knihovně nemáme, zatím ani doktora Racka. Putování doktora Racka je vhodné pro děti i pro dospělé! Je to bomba!
  Hlasujte pro tuto knihu v anketě Magnezia Litera nebo Kniha mého srdce (mrkněte na náš knihovnický web a naklikněte- jestli jste chytří braši, najdete snadno naši knihovnu). Kniha byla vydána loni. Já tohle ale už iniciovat nebudu, mám "medaili" a ta dá zabrat. Provozovat mediální nátlak neni hračka!

 4. Mirek? Komentátor před tebou je taky Mirek. Jsi Mirek ze Sněžníku? Slyším poprvé, že bys používal tento dopravní prostředek, tak je to asi jiný Mirek. Neznámý. Doktor Mirek. No, ještě si to rozmyslím, ale svést bych docela chtěla, protože jsem na motorce jela jen jednou v životě. Někdy v mládí na rande do lesa. Ale to není návod! z. Jo a tu knihu si také chci pořídit, prý se při ní dobře usíná, protože má desky podložené molitanem …

 5. Nejsem doktor,jsem ze Snezniku. Vzdyt toho o mne vis malo. Tak domluveno. Az bude tepleji, tak prijedu a pojedeme na vylet. M.

 6. Tady se normálně domlouvají randeta! No, knihu z molitanu, na které by usínali všichni čtenáři, bych si asi z knihovny do postýlky nepůjčila. je to takové…nehygienické. :))

 7. aha!Dobrá, Mirku ze Sněžníku. Že bys opravdu přijel na motorce? To by sis ale troufl – až ze Sněžníku 🙂

 8. Petisee,Mirek ze Sněžníku je sice "stará známost" ze seznamky, ale to nepřeháníme. Viděli jsme se za 8 let jen 2x a jsme ze staré školy, takže jsme naprostý neviňátka :)a s tím usínáním máš pravdu. Ale částečnou! Já se vlastně nad tou hygienou dotýkaných obálek nezamýšlím, stejně jako když beru do ruky tisíckrát dotýkané peníze, kliku, zábradlí …

 9. No, ale já si ani peníze, kliku ani zábradlí neberu do postel, Zuzi! 🙂

 10. Petisee, ty si nevycpáváš polštář bankovkama? :))) hmmm… kdo by to řek?! … no a s klikou já spávám nejradši!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient