Bře 152009
 

Včera pozdě večer mi v hlavě zablesklo a já přišla na kloub jednomu tajemství, které se ale stejně pravděpodobně za pár týdnů za velké slávy vyjeví. Bylo to jako u Poirota. Indicie jsem měla nastřádané", tedy naposlouchané ale nedoklaplo mi to. Až přišel ten blesk a já rázem věděla. Nespala jsem kvůli tomu a bolí mě po dlouhé době hlava jak střep. Já bláhová … závidím a možná ani není co … před několika dny se tohle probíralo u aTea, pobočky Chucpe a najednou je to tady. Nezvladatelný pocit, který je následován řadou dalších – smutek, zlost sama na sebe, pocit nespravedlnosti, rezignace a hlavně v podvědomí sílící myšlenka: zuzi, vyser se na to, jiný už to nebude. No a tak jsem si před chvílí vzala dva růžový prášky na hlavu a rozhodla se sebemrskačsky dnešek věnovat tomu, do čeho se mi už dlouho nechce a vyčítavě na mě kouká z několika stran, a tak kdykoli jdu kolem TOHO, vzpomenu: Ach bóže … kdy se do toho pustím… Dnešek je stanoven dnem stínání hlav draka. Už jsem vyprala v ruce tu halenku s kožešinovými zaplétanými lemy a vyspravila halenku s korálkovým vyšíváním a až tohle dopíšu, půjdu do přístěnku, kde leží nějaký dřeva připravený na rozřezání… Jsou to všechno takové maličkosti, ale někdy nejsem sto se s nimi porovnat. A přibývají další a další … zuzi makej a vyměť si hlavu!

pytlikPřihlásila se mi obecná škola z vedlejší obce, že by rádi přišli na besedu o Ondřeji Sekorovi. Ač již drahně let se věnuji tomuto pracovnímu koníčku, Sekoru jsem ještě nedělala" . Moc se mi ty ilustrace nelíbí, mám k nim jen velmi vlažný vztah. Tak jsem s nechutí usedla v pátek k internetu a hledala nějaký obsáhlejší životopis tohoto tvůrce, abych z něho vytáhla pár zajímavostí, na které by se děti daly nachytat a věnovaly mému výkladu přirozenou pozornost. Hledám, hledám a stále nic na čem by se dalo stavět… Chytám se kdejakého stébla, až zde! jsem narazila na něco úžasného! Jen jednu chybu to má … není to životopis Ondřeje Sekory, ale Brouka Pytlíka. Obdivuji wikipedistu – životopisce, který musel přečíst celé dílo OS, aby nám mohl sdělit např., jaký má Brouk Pytlík osobní život:
Osobní život Brouka Pytlíka
Kde brouk Pytlík bydlí, ještě v knize Ferda Mravenec Sekora nevěděl, a nevěděl to prý nikdo. Objevoval se podle potřeby. Nejpozději se založením Malířské školy se však usadil a byl běžně k nalezení, jeho řemeslnický život se pak značně podobal dřívějšímu řemeslnickému životu Ferdy.
Kromě dlouhodobého přátelství s Ferdou Mravencem udržoval v různých obdobích brouk Pytlík různé vztahy související s jeho činností (brouci tesaříci, žáci malířské školy, děti ploštice). Při malování" broučka Chlupáčka za účasti mnoha svědků vyzval k tanci můru Vřetenušku, jiné vztahy s ženami (hmyzími samicemi) popsány nejsou.

A to není vše…. Zde obsah hesla:
Obsah
” 1 Život a činnost brouka Pytlíka
o 1.1 Pytlík vajíčkem a larvou
o 1.2 Život s Ferdou
o 1.3 Hudební a sportovní pedagog
o 1.4 Malíř a učitel kreslení
o 1.5 Projektant a stavitel
o 1.6 Další Pytlíkovy aktivity
o 1.7 Pytlíkovy konflikty
o 1.8 Osobní život
o 1.9 Pytlíkovy konce
o 1.10 Charakteristika brouka Pytlíka
” 2 Brouk Pytlík v kultuře a společnosti
” 3 Reference
” 4 Literatura

myslím, že se po Pytlíkovi na wiki určitě vrátíte i k Sekorovým knihám. Ve wiki nalezneme též heslo Ferda Mravenec (taktéž v kategorii Fiktivní hmyz!), ale to není ono! Zuzi

 

 Posted by at 10.53

  11 Responses to “Já vás donutím … přečíst si Ferdu Mravence”

 1. lepší, než wikipedistou je být necyklopedistou. 🙂
  http://necyklopedie.wikia.com…%AD

 2. Ahoj Jirko, ano, ale nemají tam Brouka Pytlíka!

 3. Minulé pondělí jsem Brouka Pytlíka četl (u těch párků atd. v listovém těstě). Ta kniha je tak báječně napsaná!

  To heslo je výborné, divím se že prošlo. Jen by si snad zasloužilo rozepsání v části sportovně-pedagogické, neboť Pytlíkova věta “budete-li ohýbat nohy jako Nurmi” slouží odjakživa jako moje tréninková metoda při běhu na dlouhé tratě (což mi připomíná, že jsem si koupil Sillitoea, Osamělost přespolního běžce).

 4. P. S.: proč v Necyklopedii dali vedle mne tu nahou blondýnu, mi dosud nikdo nevysvětlil: http://necyklopedie.wikia.com…jce

 5. Přání:Mirku, chtěla bych abys byl mým registrovaným čtenářem!!! ty sám bys mi zvýšil skomírající počet výpůjček. Safra.. jak to udělat ???
  A hele s tou slečnou si nestěžuj, jó?? Je to určitě lepší než kdybys tam byl ty! A kromě toho se to tam podle mýho soudu dost hodí. Některá slova a sousloví na to vyloženě sednou …

 6. To je pěkné, tak já si napíšu tesknou básničku s odkazem na Vikingy, a dozvím se nejen že je to o neznámém nahém děvčeti, ale ještě navíc že jsem hnusnej!

  Jinak promiň, ale já do knihovny nechodím – pak mě mrzí že ty knížky nemám doma… Leda to udělat jen tak na oko.

 7. [2] mezbývá, než ho tam tedy dopsat.
  [4] a ani nevysvětlí. Nestačí že se zajímá o tvé vejce?!

 8. [7] Škoda že mne její zájem nezajímá.

 9. TS … chybějící heslo – vida, máš možnost se realizovat :)))

 10. Mirku, škoda, že nejsu knihovnice brněnská, byl bys můj fiktivní čtenář 🙂

 11. To můžu být i ve S.

  Prostě mi vybav průkazku a já ti budu psát, které knihy si jako půjčuju. Jen aby se o mně nerozneslo, že mám hrozný vkus, kdyby ses třeba přehmátla a místo Wilkieho Collinse půjčila Jackie Collinsovou.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient