Bře 102009
 

a zdánlivě bez příčiny …

pernikovka 1Řeknu vám, někdy na člověka padnou takový chmůry a pochybnosti o sobě, ano, o sobě, že kdyby měl doma poruce podobné zákoutí jako perníková babka za kamny, po jedné muchotravce zelené bych s gustem šáhla! Ale protože jsem na podzim nenasušila, kuju plány co a jak, abych si ty otrávený chutě nechala zajít!!!
Tak to bývá, po týdnu bujaré veselosti spadnul zuzi tipec …
A tak pěkně jsme si vespolek užívali. Po dlouhé době jsme s dcerou vymetli pár sekáčů a odnesli domů mnoho krásných úlovků všech světových značek, zvládli pár výletů, potěšili zmateného exmanžela v LDN, a snažili se vycházet spolu v rodině bez větších excesů. Což se ke konci společného pobytu drobet pokazilo. Tedy ve vztahu syna ke mně… Ale stejně to bylo fajn.
Dnes jsem už zase sama a stýská se mi po té malé žouželi Emmě, kolem které jsme se celý týden všichni motali a dělali ji pomyšlení… Odjeli dopoledne po deváté….
Abych si spravila náladu, kochala jsem se před chvílí s těmi novými levnými oděvy … jedno semínkové sako v jarní zelené barvě (vypadá dobře k rezaté semínkové sukni z rakouského sekáče – úlovek z ledna), druhé jemné lesklé měňavé do hněda a olivova, výrazné elegantní pruhované kalhoty v hnědém tónu – k tomu světlý kabátek na zip s kapsami a širším páskem … a další úžasné kousky od triček až ke spodnímu prádlu. Líbí se mi retro styl a už se těším na jaro, jak budu kombinovat všechno co mě napadne. Kupuji si nadčasové kousky a oblékat se do již použitého textilu je vzrušující. Jsme v tom s dcerou stejné. Jen málokdy obětujeme peníze na nové zboží … zuzi

pernikovka 2 Slatiňanskou perníkovku maloval poctivý umělec! A neošidil ji ani zezadu, jak se můžete přesvědčit! Přikládám ještě fotografii Emmy a rakouské kočky. Autorem snímku je Emmin rakouský dědeček, který říká fotografiím zásadně "projekty". To protože každou dlouze upravuje. Divila jsem se, že skoro na každém jeho projektu má Emma červené oči a Zorka mě vážně poučila, že i ty oči už jsou upravené… No, to mě opravdu udivilo a musím konstatovat, že ne všechny jeho projekty mě nadchly!

projekt 1

 Posted by at 20.29

  11 Responses to “Po dovolené jako po výprasku”

 1. Zuzi,krásně popsáno… projekty :-)) Trocha sebevědomí neškodí, fotografovat umí kdejaký moula, ale dělat projekty 😉

  Výlet do Slatiňan se mi díky tvým fotografiím (byť to nejsou žádné projekty! ;-)) natolik zalíbil, že mám jednu doplňovací otázku: Je to vhodné i pro někoho, kdo se pohybuje výhradně na invalidním vozíku? Jak tam jsou upravené a široké cesty, schody… a co cesta ke Kočičímu hrádečku? V létě bychom tam rádi vyrazili, východní Čechy máme moc rádi; ale naše výpravy jsou vždy omezeny, neb s námi všude jezdí elektrický vozík. Díky! 🙂

 2. Ahoj Wlčice, jsem ráda, že Slatiňany tak okouzlují. Myslím, tedy jsem přesvědčena, že parkem a následně na Kočičí hrádek by elektrický vozík dojel, ale museli byste se vrátit zase kousek dolů lesem a po silnici pak na Monako, zde také bez bariéry. Cesta zpět určitě by po té žluté jak popisuji také šla, v jednom místě jsou sice schody, ale hned vedle je široké místo na kočárky a snad plánovaně i na tyhle vozíky … Jediný problém by nastal u východu ze zahrady, kde je někdy zavřená branka a musí se procházet takovým specifickým oborním zařízením. My jsme tentokrát kočár zdvihali nad hlavu a přenášeli. Ale kdybys dala vědět, určitě by branku správce otevřel. Vlastně se nám to stalo poprvé, že byla zavřena :).

 3. Ty mochomůrky mi připomněly, že než jsem šel dnes do města, jedl jsem čokoládu, a byli v ní mouční či jací červi, které jsem dal ještěrkám. Takže vlastně dvoje muzika za jedny peníze!

 4. Tvůj komentář ve mně nevzbuzuje libé pocity na rozdíl od tebe … 🙁

 5. Zuzi,díky za pozitivní zprávy! Našla jsem si na ně nějaké kontakty, tak jim dám bojovku- nechť začnou budovat Evropu bez bariér ;-))
  Už teď se těším na Monako! 🙂

 6. Henry – netušené věci se dějí s čokoládou. Tos jí normálně dojedl?

 7. Zuzijsem zpět, protože…musím.

 8. Ahoj Sejra, už jsem tě byla zkontrolovat :)!

 9. Milá Wlčice, mám radost stejnou jako u Báry, a těším se moc na “tvoje” Slatiňany.

 10. A proč bych ji nedojedl? Prošlá nebyla, a červ mne, jsa přírodním tvorem, na rozdíl od třeba reklam v televizi nebo nějakých chemických svinstev v potravinách neodpuzuje and nepopuzuje. Víš jak skvěle chutnají třeba sarančata? A ostatně, červivé třešně nebo maliny jí člověk taky, ani si toho nevšimne.

 11. Henry, máš pravdu, že červivé třešně jím bez rozpaků, ale pojídat sarančata a jinou žoužel mě nikdo v mládí nenaučil a ani to v naší rodině nebylo zvykem. Myslím, že se bez těchto pochoutek klidně obejdu…. :). Tobě však ta sarančata a jiné speciality vymlouvat nebudu, když je to tak dobré …

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient