Bře 032009
 

za medaili roku 2008

kursk otakar dusek zmenseneKdo mě trochu znáte, neušlo vám zajisté, že jsem zcela oddaná 🙂 obdivovatelka výtvarníka medailéra Otakara Duška. Jedna z mále opravdových osobností na současné výtvarné scéně a jeho ojedinělé nezvyklé čisté" medaile, které jsou spíše krásným, vycizelovaným a poctivým artefaktem než čím jiným a mají navíc duši. Nejde lépe a originálněji vyjádřit téma, a nelze oponovat. Tak to vidím a neustoupím ani o píď ….!
Na překvapivé pozvání pana Duška jsem ráda kývla, a tak jsem vám mohla přinést autentickou reportáž z neobvyklé ražby medaile věnované autorem Bitvě u Kurska – 1943.
A právě tato medaile je navržena na medaili roku 2008. A věřte mi, byla bych ráda, kdyby získala nejvíce hlasů a byla první. Pomůžeme ji podpořit? Prosím Vás a děkuji Vám. zuzi
Zde se hlasuje:   formou SMS, pravděpodobně, ale pro jistotu jsem i klikla na hlasuj. 

 

A zde odkazy u zuzi:

https://rozvedena.blokuje.cz/697793-otakar-dusek-kursk-1943-hradek-nad-nisou-2008.php
https://rozvedena.blokuje.cz/698462-otakar-dusek-kursk-1943-hradek-nad-nisou-2008-podruhe.php

https://rozvedena.blokuje.cz/413822-sedim-jak-na-jehlach.php

 Posted by at 17.02

  19 Responses to “I zuzi lobbuje”

 1. cau, zatim vede matyas ale mne se kursk taky libi nejvic. Dala jsem on-linovej hlas 🙂


 2. Jo, do toho jdu… má to koule. 😉

 3. Tak nevím… píšou mi, že můžu hlasovat pouze jednou za 24 hodin. Ale já dosud nehlasoval… :-i Takovýhle bazmeky mám nejradši, :-/

 4. Spoon, dík, ale nějak se mi zdá, že to nefunguje.

 5. Teo, taky mi to dělá – doma. Zejtra se ohradím. A DÍK …teda jestlis zahlasoval 🙂

 6. Dyk píču, že jsem to zkoušel, kua!
  Jinak bych tu hlášku neznal… 🙂

 7. Taky líbí a taky mi to říká, že už nemůžu hlasovat:-/

 8. Jo, kua 🙂 ani “zejtra” to neni jiny. Nenačetlo mu to ani bod! Z práce jsem včera zahlasovala a poslala sms a je tam stále jedno numero. Já to tak nenechám!

 9. Koukám že jsme na to všeci stejně.

  Mimo téma – k dnešnímu kultu mládí: http://harveywallbanger99.files.wordpress.com

 10. Zuzi, dělej s tím něco, spoléháme na tebe! Ono je to klikání naprd i z jiného důvodu: “..Výherce (klikacího) hlasování dostane 20 hlasů navíc k hlasování pomocí SMS..” Tomu říkám výhra 🙂

 11. Díky za důvěru, provozovatel prý neví že je to nefunkční, zavolá mi, až to bude v pořádku. Doufám, že hlasujete též SMS, je to investice do dobré věci. Díky. z.
  Tosku díky za poučení, já ty pravidla nečetla v tom životním kalupu :)))

 12. Medaili jsem dnes viděl na vlastní oči včetně dřevěné etuje s hrstí dřevěných hoblin, ale oponovat lze a viděl jsem rozhodně i hezčí. To, že byla přejeta tankem na tom příliš nemění. Faleristika mě moc nebere. Když ve společnosti chybí schopnost tvořit silné hodnotové skutky, logicky vznikají zástupné symboly = medaile.

 13. Jirko, večer se ozvu. z.

 14. Jirko, našel sis čas a vyhledal jsi medaili & obdivuhodné& snad jsi četl i text Čistý průstřel Petra Volfa ve starém Reflexu (41/2006), kterým pro mne Otakara Duška objevil&. Za svůj život poznáš osobně či zprostředkovaně mnoho lidí, živých i mrtvých a každý zde zanechal či zanechává nějakou stopu. A třeba i ty sám jsi přesvědčen o tom, že někteří z nich z toho moře, neustále kolem tebe protékajícího, vyčnívají jako solitér a tak tomu bude napořád, bez ohledu na poštěkávající psy. Jejich výjimečnost, jejich chápání smyslu života, jejich práce, pracovitost, citovost, tvorba, postoje , názory & prostě o některých lidech a věcech jsem tak nějak intuitivně a přece velmi pevně přesvědčena, že ani nepotřebují čas, aby jejich dílo otisk sebe, který tu po nich zůstane prověřil. A není nutno o nich a jejich díle diskutovat. To říkám zcela bez emocí, racionálně. O některých z nich jsem psala i zde ( třeba Šimotová, Cihlář& ). Že se vyjadřuje Otakar Dušek v medailích je mi jedno. Vyjadřuje se v tom co mu je blízké a to my ostatní respektujeme. A ty jeho medaile jsou nějaké zvláštní, nemyslíš, Jirko?, už jsem se k nim vyjadřovala v odkazu výše jak na mne působí, jen bych se opakovala. Ražení medaile Kursk 1943 tankem je něco úplně jiného než Entropa. Má to svůj hluboký vnitřní smysl a přitom je to tak obyčejné, účelové prostě dát tomu to co tomu patří & bylo fajn být tehdy v Koloře u toho. Zážitek, jakých je málo. Člověk nemusí jezdit do džungle a Antarktidy :). Vlastně se divím, že právě tebe Otakar Dušek nebere. Bez ohledu na jeho medaile …z.

 15. Děkuju.Zuzi, zcela náhodně jsem se dozvěděl o Vaší podpoře mé medaile. Rád bych Vám za ní poděkoval. Vaší přízně si opravdu velice vážím. Přeji Vám krásný den.

  P.S. Prosím, nevíte, co je to silný hodnotový skutek? Zdá se to být něco velkého a užitečného. Je-li tomu tak, rád bych aspoň jeden v životě udělal. Možná mi pan Jiří poradí, jak na to. Děkuji.

 16. Dobrý večer, Otakare,jsem ve značných rozpacích jak reagovat na váš komentář… moje pocity jsou smíšené. Hlavně jsem nečekala že tak záhy bude náš "podpůrný spolek :)" odhalen! Mohl jste ještě počkat, ale zároveň je zase fajn, že jste se stal svědkem toho "přelomu" a možná jsme vám tak zpříjemnili dnešní den!
  Přemýšlela jsem nad tím, co je to "silný hodnotový skutek". Je to výraz, který ve mně budí obavy, zda něco takového lze vůbec definovat – vysvětlit. Je to nějaký heroický čin celospolečenského charakteru? V pohádkách lze zabít draka, přelstít čerta, ale co s tím ve skutečném životě skládajícím se z každodenního množství situací, na které člověk musí reagovat…. silný hodnotový skutek by tedy mohl být dobře prožitý život dobrým člověkem. Tak. zuzi

 17. Milá Zuzi, je to tak. Zpříjemnili jste mi den. Vžycky v těchto chvílích mám pocit, že moje práce snad přeci jen měla smysl. Ještě jednou děkuji Vám i Vašim přátelům.

 18. OtakarOTA je UMĚLEC!!

 19. Libor :))

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient