Úno 172009
 

a můžou za to ilumináti.Taky jste si všimli, že když někdo s něčím začne, putuje to TÉMA našimi médii jak tichá pošta. Z poslední doby smrt architekta Kaplického vzedmula opět vlnu zájmu o novou Národní knihovnu… ale navzdory mnoha akcím na podporu (Facebook a Demokracie staví aj.) to nevidím už vůbec růžově. Chtělo by to nějakého pořádného charismatického tahouna, ale kde nic tu nic. Buldozer Paroubek bude bojovat jak lev za třicetikorunu, ale blob jaksi už vyšuměl ze sféry jeho zájmu, co… Hlavní Svědek Slibu je po smrti a není proč skládat účty … slovo Chlapa holt už není to co bývalo, a jak za zlatých časů české populární písně, stále platí to naše Hráli jsme kličkovanou" … Akce na podporu knihovny na Staromáku se zúčastnilo dle zpráv cca 2000 lidí a na navazující, na letné, kde se vymezovala hranice blobu knihami, už jen pár desítek… a před chvílí jsem četla, že v noci museli pokoutně a pokorně organizátoři akce knihy odstranit, neboť by dostali pokutu… zdá se mi, že umanutosti a posedlosti fanoušků blobu bude časem ubývat. Existuje všeobecná politická nevůle a ta nekompromisně a realisticky, jen tak bokem bez dlouhých řečí vyžene ten obtížný hmyz, co občas si dovolí a neškodně píchne, z chalupy! Marš!
Nyní zase letí Facebook a různé příhody, kdy odhalení svého soukromí zapříčinilo hrdinův konec! A s Facebookem souvisí i sběr dat … další fenomén … už ne Poznej sám sebe, ale Poznej toho druhého … kolik lidí se živí prognózami, odhady a ruku v ruce s nimi jdou i sběrači dat. Nevím jak u vás, ale mne stále někdo otravuje na pevné, na mobilu, a na počítači stále vyskakují nějaké ankety. Jo, a dobří kamarádi ještě přisolují (nebo přislazují???, už nevim :)) a v e-mailu pořád někdo něco nabízí a otravuje, samozřejmě kromě spamů, které trpně je mažu aniž otevřu. Se spamy je nuda, až na ten před týdnem, kdy jistý ředitel banky kdesi v Africe mě klopotně prosil, abych mu pomohla s převodem velkýho balíku peněz … no, zuzi odolala nástrahám, jestli to chcete vědět …
Ale už se k tomu blížím… včera mi vola někdo z neznámého čísla, a představil se mi jako představitel jisté společnosti mající za úkol dělat pro Českou spořitelnu průzkum klientů. To mě teda rozladilo! Moje banka dá moje číslo nějakýmu blbovi … No, uznejte, říkal, že mu stačí jen pět minut a jen než mi vysvětlil o co jde, ztratil � té doby. A považte … odpovídat jsem měla ne pouhým ano a ne, ale ještě navíc nějaký odstíny … spíše ano, spíše ne a nejspíše ano a nejspíše ne … hrůza. Než mě s tím seznámil, a dvakrát na mé přání mi tu stupnici zopakovat, zapomněla jsem co vlastně po mně bude chtít. No, a vážení, začal pěkně zeširoka … prý co říkám současné situaci ve společnosti, zda jsem na svém postě spokojena… nebo tak nějak. Ač vydržím jak tažný vůl, v souvislostí s tou předehrou, jsem to nezvládla a slušně jsem další účast v tom výzkumu okamžitě zamítla, s tím, že jsem se přecenila. Mám vizuální paměť a průzkumy s takovými složitými odpověďmi mi zásadně nevyhovují po telefonu. Bylo zajímavé slodovat jeho reakci. Byl ze mě votrávenej, myslel si určitě něco o blbce, s kterou ztratil fůru času, který mohl věnovat chytřejším m a ochotnějším respondentům, ale! přesto použil neochvějně svoji naštudovanou formulku a slušně se rozloučil. Nesnáším ty sofistikovaný řeči!!! Možná bych se líp cítila, kdybychom se vzájemně poslali do prdele… Ale on je hovor monitorován, že, a tak se z tohoto styku, který se mohl tak hezky rozvinout, stává jen šedivé odlidštěné klišéééé. Blééé.
A ještě jedno jsem se v sobotu v Lidovkách dozvěděla. To mě tedy vůbec nenapadlo. Měla jsem zato, že když mi z mé banky neustále vnucují nějaký karty a občas mi kvůli tomu napíše i sám generální a minule mi tu kartu dokonce již poslal aniž bych o ni projevila zájem, … že to dělají, abych se zadlužila, neboť ještě nejsem, asi jako jedna z mála! Ne, prosím, omyl, OMYL! Chovají se tak prý proto, že sbírají o vás data a zjišťují vaše slabé stránky … Kolik vyděláte, a za co utrácíte … No nevim, k čemu a komu to všechno bude, je nás tolik, kdo se v těch datech bude neustále hrabat ??  … jen Karel Gott v tom má jasno a už léta ví co my ne. Už v magazínu Lidovek ze dne 8.6. 2001 čteme: "Zlatý slavík přemítá o krizi moderní společnosti a předpovídá brzký příchod nové totality. Odhaluje, že státům nevládnou politici, ale někdo úplně jiný." Na otázku redaktora jestli se voliči dokáží poučit ze svých omylů, Gott odpovídá , že je přesvědčený, že zvlášt v posledním století nejde o žádné omyly, naopak politika se odvíjí podle přesných scénářů, nic se neděje náhodou, ani nejhorší války. Vždy je prý o vítězstvích rozhodnuto dávno předem. Gott říká: "Stejné banky podporovaly toho, kdo je rozpoutal a vyjednávaly s tím, kdo byl napaden…Běh světa řídí vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lože až po mysticko-okultní organizace." Tak … a je to!  … Co jsem to vlastně chtěla …, jo, doporučit vám nový rychlý a vyzkoušený recept na rýžový nákyp a takhle to skončilo! ach jo …  zuzi

 Posted by at 19.48

  9 Responses to “Pár neuspořádaných postřehů …”

 1. rýžový nákyp já dělala v sobotu. :), tak mě ani nemrzí, že se na něj nedostalo. To bude dobrý! :))

 2. pán mi ještě nikdy nevolal. vždycky paní, podle mizerné pověsti té práce spíše slečna. když většinou nejsem v dobrém rozmaru, začínám otázkou v rozkazovacím způsobu: “kdo vám dal moje číslo?!” – celkem to vyjasní pozice.
  posledně jsem na svoji oblíbenou větu zapomněl, rovnou jen: “nemám zájem, už mi nikdy nevolejte” “..nechcete slyšet…” “ne!”
  takže po jehovistech to mají se mnou blbý i operátorky čehokoliv.

 3. petisee, zítra se dočkáš 🙂

 4. Lední brtníku, mně taky volal pán poprvé, teď jsem si to uvědomila, asi proto jsem byla přístupnější. Děkuji za ty fráze, určitě se mi budou hodit, ani jednu z nich neznám 🙂 Většinou kapituluji.

 5. Lední brtníku, možná bych mohla tvoji versi upravit: “nemám zájem, už mi nikdy nevolej, brouku/bejby “

 6. A do toho si na blogu řekne Mirek o hlas…

  Facebook mám (a mám tam o sobě že jsem arborokrat, chovám sklípkany a mám 52 přátel) protože na rozdíl od mejlu tam spolehlivě chodí jeho vnitřní poštou “dopisy”.

  Iluze si nedělám. Kamaráda vytočilo, když ho pan daňový poradce, s nímž měl schůzku v nějaké společnosti, na závěr požádal o mobil na deset jeho přátel, s tím, že by mu tu schůzku taky mohl účtovat, načež se kamarád rozběsnil a hlasem kácejícím ty papundeklové kóje mu jasně vysvětlil, kdo koho na tu schůzku pozval – já vždycky řeknu slušně že nemám zájem; už mě přestalo bavit i říkat pánům poradcům “dědil sem sice po strejčkovi co umřel v Peru, ale všechno to utratím za ženy, nashledanou”.

 7. To s těmi ženami je také dobré, nápadů přibývá, asi vypracuji manuál, aby se to neztratilo … no, s tím hlasem pro tebe to ušlo …když jsi po mně nechtěl i hlasy deseti mých přátel :)))…. to bys narazil!

 8. … antispam: mooon

 9. [4] dobrý 😉

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient