Úno 152009
 

a kdo jste ještě nečetl …Nacházíme se v období krize, ale jak se zdá, mediální sféry se to netýká. Regály v trafice přetékají zajímavými DVD za skvělou cenu a to ani nemluvím o Levných knihách … a košaté nabídce časopisů pestrých obálek pro současnou ženu. Každý den vychází z tiskáren kolem 45 nových titulů knih….. a na každém balkóně a štítu domu se usadil stříbrný futuristický talíř (už i u zuzi!). Mimochodem skoukla jsem jednou tu novou komerční televizi Barrandov a zrovna tam šly rozmazané klipy z You-Tube a tak jsem se podívala do programu a oklepala jsem se ošklivostí… kromě občasných nedělních taháků z Febia vůbec nic co by stálo za kouknutí, samé jihoamerické telenovely! Myslela jsem, že éra slepé Esmeraldy je už za námi… četla jsem v Lidovkách že tuhle televizi uvedla do života paní Bubílková, známá z ČT i z Novy, a sdělila národu: Teď si asi říkáte, to je ale fór, nová televize a do světa ji uvádí starý ksicht." Dobrý výrok! Prahou jezdí digihlídky, aby snad náhodou někdo nezůstal bez signálu a nebyl tím pádem informačně a zábavově negramotný!!! A internet … tam je toho úplně nejvíc. Kdo na to všechno hledí a kdo to čte? Lidé snad nedělají nic jiného než konzumují informace, nakupují a … pak o tom blogují …!

Abyste tedy netápali a nemuseli bloudit v mediálních závějích, nabízím malý výběr:
*   Občas člověk narazí na něco nezvyklého a nejen v Levných knihách. Třeba, že svoji novou desku s názvem Blaf!, pardon Blackl!, vydali Tony Ducháček a Garage jako součást magazínu Respekt. (je samozřejmě i nadále v prodeji), další desky a knížky a jak je sehnat najdete na adrese Edice.respekt.cz. (Křest desky proběhne 13. března v pražském klubu La Fabrika). Novou edici příloh zahájil magazín Respekt minulý rok a chce tímto způsobem vyjít vstříc náročnějším posluchačům".
tdA Magor pravil:
Androgynní, asexuální a animální Tony Ducháček s gestuálními reminiscencemi na zaniklé archaické kultury transponuje své texty do jiné dimenze, než ve které každodenně žijeme. Texty jsou neodlučitelné od Tonyho gest, neoddělitelné od jemně neřestného výrazu Tonyho tváře. Temná poezie básníka Tonyho Ducháčka. Podivně temná postava Tonyho Ducháčka. Ale někde pod tím je něco nesmírně pozitivního: manýrismus jako výraz ušlechtilé kultury, jejíž kořeny rostou snad z české gotiky, snad z rudolfínského období, snad z marasmu komunistických časů, které jsme spolu s Tonym přežili, snad z marasmu časů, které prožíváme. Naštěstí s Tonym -neboť on je jednou ze světlušek, které nám svítí na cestu jako perverzní Karafiátovi broučci." Ivan Martin Jirous, Světluška podzemní garáže, předmluva knihy Garáž/Garage Tony Ducháček (Maťa 2004)

(Na řekněte… porovnáte-li text s fotkou, nelze nesouhlasit s Magorem, který pravil… )

*   Dále jsem přečetla, že přímý přenos koncertu populární britské kapely The Cure, který bude 26. února v Londýně, budou moci sledovat diváci také v osmi kinosálech v České republice.
Od 22:30 budou mít příznivci The Cure v řadě evropských kin možnost sledovat jejich satelitem přenášené vystoupení na udílení hudebních cen britského časopisu New Musical Express v londýnské O2 Areně, kde obdrží cenu Godlike Genius za celoživotní přínos. Oznámila to Nora Eckhardtová z pražského kina Aero.
Vedle Aera nabídne koncert The Cure hradecké kino Centrál, kino Kotva v Českých Budějovicích, Velké kino ve Zlíně, plzeňský multiplex Cinestar, kino Panasonic v Karlových Varech, kino Družba v Chotěboři a Městské kulturní středisko v Dobřanech.
Během devadesátiminutového koncertu podle pořadatelů zazní jak nové písně The Cure, tak i největší hity z jejich více než třicetileté kariéry. Vstupenky jsou v kinech k dostání v ceně od 250 do 300 korun".

alles*   No, a také se nám vrací Alles Gute! Netradiční televizní kurz němčiny Alles Gute, který býval v 90. letech součástí satirického pořadu Česká soda, hlásí návrat. V nejbližší době odvysílá internetová televize Stream.cz 12 zbrusu nových dílů "kultovního cyklu zcela nekonvenční výuky německého jazyka Alles Gute". Oznámili to jeho tvůrci."

Zdroje:

foto duchacek , alles gute, digihlídky, garage respekt, cure v bijáku

zuzi a dobrou!

 Posted by at 17.21

  10 Responses to “Kdy přijde Velký mediální třesk???!”

 1. na Garage jedem do Brna: http://vzpominkanamejlu.cz/

 2. … Tak šťastnou cestu… berete i klokana? 🙂

 3. díky…tam se chystá nebohemácká parta, zavilí androši

 4. jsem si z piety koupil 3-dvd české sody ve stánku za 99. dělali sice satiru k tehdejším událostem, ale kurs němčiny se může hodit.

 5. V televizích se uvnitř dějí věci, které se na povrch nedostanou. Samozřejmě, že se jich krize taky týká.
  Jedinou starostí televizí je, aby neztratila diváky a tedy příliv peněz z reklamy. Proto budou křečovitě až do poslední vteřiny vysílat usměvavé tváře redaktorů, zábavé soutěže, nekonečné seriály a barevné reklamy na spokojené štěstí.
  Každá naše minuta proseděná před televizí je jejich minuta k dobru. Jejich živobytíčko, bez kterého by byli sami na ulici.

  Jen hlupáci v dnešní době sledují televizi. Lhostejno jaký argument si pro obhajobu TV přijali za svůj.

 6. No nic .. tak mě to napadlo, vzpomněla jsem si na křtiny knížky pana M., jaké to bylo s Klokanem veselé, určitě by tam vznesl rozruch a androšská párty by měla nový impuls 🙂

 7. Hmmm, taky o tom přemejšlím, že bych si nějakou lekci měla zopakovat, jen mám trochu obavy zda s nabytými vědomostmi z tohoto kursu bych spíš nezpůsobila u sousedů nevoli …

 8. Brtníku, vzpomínám na vrcholný okamžik Sody, kdy průvod náboženských fanatiků, snad sebemrskačů .. nesl na nosítkách paní Chadimovou …

 9. Text je nadsázka, souhlasím s tebou že krize zasáhla i do televize, ale nesoudila bych ji tak příkře. Jako ve rčení: Dobrý sluha a zlý pán. Řeknu ti, že si ve čtvrtek docela ráda sednu ke klasické detektivce s H. Poirotem a jako hlupák si proto nepřipadám… to spíš kvůli něčemu jinýmu 🙁 🙂

 10. Vida, já jsem vás neoslovila, omlouvám se Loupáku, Lední brtníku, Jirko za to opomenutí. zuzi

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

css.php
Tvorba webových stránek: Webklient